Internet pre domácnosti

Otázka

• 0

.V Digitálnej agende pre Európu sa uvádza, že do roku 2020 by všetci Európania mali mať prístup k internetu s rýchlosťou pripojenia presahujúcou 30 Mb/s a najmenej 50 % európskych domácností by malo mať zmluvu na pripojenie na internet s rýchlosťou nad 100 Mb/s. Neskôr bolo toto stanovisko upravené a rýchlosti sa zmenili na 100Mbit/s a 1 Gb/s pre 50% obyvateľstva. Na prvý pohľad to znie super. Však aj Slovensko je členom európskej únie, takže každý Slovák by mal mať možnosť sa za 5 rokov pripojiť k cenovo dostupnému 100Mbit/s internetu.

To  som  veľmi zvedavý  ako  to  chce telekom dosiahnuť  aby  každý zákazník mal minimálne 100 Mbit/s do  konca tohto  roku .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

nikde sa ale nepise ze to ma stat na pleciach jednej spolocnosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno je to pravda slovenský operatori dali sľub ministrovi vlády  že každá dedina aj mesto ma mať do roku 2020 pevný internet s rychlostou aspoň do 30mb/s ale kedy to bude a či telekom to dodrži to nevieme odhadnút zatiaľ len dúfajme 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To nehovorim  ze to ma stat na pleciach len telekomu. To ze dali  operátori dali nejkay prislub bolo len tým ze najskôr bolo EU nariadene ze kazda domácnosť  ma mať minimálne 30 Mbit.  Ale to  sa zmenilo  a každá  domácnosť ma mať dostupnosť  do roku 2020 minimálne 100 Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Len že neviem či to stihnú aby každá domacnost do roku 2020 mala tých 100mb/s ja sam bivam v dedine kde nie je dostupny pevny internet od telekomu a poznam veľa dalších miest a obci kde telekom nemá pokrytie ja si myslim že to nikdy nebude lebo už by sa stým niečo začalo robyť 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A urcite je to specifikovane na pevne internetove pripojenie? Lebo LTE, 2,4 a 5GHz tieto rychlosti maju uz davno zvladnute.

@Tataracik samozrejme ze to nie je na pleciach jednej spolocnosti ale kto iny to uz ma u nas spravit ked 99,9% infrastruktur je od Telekomu a ostatny maju len prenajom? :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak je to dane že to ma byt internet do domacnosti. Každá  európska domácnosť  ma mat prístup k minimálne 100Mbit a až 50 % domacnosti 1Gb. A aká technológia pripojenia sa použije už je na operátoroch. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Potom sa ale zle pytas ked pises: “ako chce telekom dosiahnut...” lebo ked to nestoji na jednej spolocnosti tak to nemusi ani dosahovat. Mal by si sa skor pytat: “ ako chce slovensko dosiahnut...”

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Operátory ponúkajú sluzby a rok 2020 sa nezadržateľne blíži 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik este raz ak sa bavime o pevnom, kablovom pripojeni = Telekom. Ak sa vsak budeme bavit o 5GHz tak kopa dalsich malych spolocnosti.

Realne tych 30Mbit je wireless na viac ako 50% urcite ale 100Mbit asi nestihnu do 2020.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik este raz ak sa bavime o pevnom, kablovom pripojeni = Telekom. Ak sa vsak budeme bavit o 5GHz tak kopa dalsich malych spolocnosti.

Realne tych 30Mbit je wireless na viac ako 50% urcite ale 100Mbit asi nestihnu do 2020.

nechapem k comu co som napisal pises tento komentar? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nechapem k comu co som napisal pises tento komentar? 

= Potom sa ale zle pytas ked pises: “ako chce telekom dosiahnut...” lebo ked to nestoji na jednej spolocnosti tak to nemusi ani dosahovat. Mal by si sa skor pytat: “ ako chce slovensko dosiahnut...”

= nikde sa ale nepise ze to ma stat na pleciach jednej spolocnosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar