Otázka

• 0

Dobrý deň. Chem sa spýtať prečo nemáme pokrytie technológiou VDSL, keď reálnyh 5 domov od nášho majú pokrytie VDSL?  Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

28 odpovedí na túto otázku

• 0

VDSL má určité pokrytie,zrejme si už ďaleko kde by ti garantovali tú rýchlosť ktorú používa VDSL,tak asi preto, záleží ako je robená trasa ,či si pred alebo za týmto bodom. Najlepšie je sa spojiť s miestnym technikom ktorý spravujú vašu lokalitu a ten ti to povie presne ako sa veci majú,prípadne vie zmerať linku( na pobočke by ti mali dať kontakt ) ale ak by ti tam aj nameral že ti to pôjde ,tak sa priprav,bude to boj Dávida s Goliášom .... :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Veď chápem... Ale 5 domov od nás z jednej aj zdruhej strany majú pokrytie... mapa pokrytia ukazuje, že aj my máme pokrytie... Z jednej aj z druhej streny sú tie domy s 30mbit VDSL vzialené možno 50 metrov.... Navyše v tepličkách majú 80mbit a v jednom meste nevedia zabezpečiť pokrytie... Vidím, že Hlohovec je len obyčajná dedina.... Aj tak ďakujem za odpoveď. Ale v telekome nevedia zabezpečiť ani obyčajné pripojenie na ktoré mám ja plné právo...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

o rychlosti nerozhoduje len vzdialenost ale aj stav kablov, pokial su tam 40 rocne kable s malym priemerom tak VDSL na nich nikdy nepojde dobre... takteiz rozhoduje kolko dalsich uzivatzelov je napojenych na tej istej vetve ako ty, cim viac tym vacsie rusenie metalickych parov navzajom medzi sebou..nehovoriac o tom ze kazda linka..metalicky par ma specificke, ine parametre

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chápem... Dobre... Ale mám tu pokrytie... Mám plné právo na internet.... Do Tepličiek namontujú 80mbit optiku a ja tu trpím ADSL.... Asi to najhoršie... Hnusné telefónne káble... Už 7 rokov to isté.... Mám to asi ťahať cez televízie alebo ja neviem čo už mám robiť lebo to nie je normálne aby na dedine mali niekoľko krát lepší internet ako v meste. Ďakujem. Keď dostanem rozumné vysvetlenie prečo tam je domová optika a tu nie budem ticho. 

download12.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

treba zobrat do uvahy aj to ze vystavba ustredne na dedine je z hladiska penazi a pravnych vybavovaciek jednoduchsia ako v meste kde musis na rozkopavku atd vybavit o dost viac veci, povoleni a urcite to stoji aj viac €€

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha.... Takže u nás nikdy nebude VDSL a jediné čo môžem spraviť je sa odsťahovať... Dobre ďakujem ja to takto nenechám.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to som nepovedal :D to kde bude VDSL a optika rozhoduju manazeri developeri, kde sa im to z financnej navratnosti oplati robit takyto projekt

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale im sa to tu asi nikdy neoplatí.... Jednoducho budem trpieť 15mbit.... Ten internet nezvláda môj počítač nie esťe telku a tak...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pokial nie si spokojny su aj ine alternativy pripojenia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rozmýšlam o prechode na iného poskytovateľa...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako pise filipec12 ... Telekom nie je jediny poskytovatel internetu. Opticke pripojenie poskytuje Orange, Slovanet a mnoho dalsich. Ked to, co chces, ti nevie dat Telekom, pis inym poskytovatelom, aby u teba vybudovali rychlejsie pripojenie. Skusal si im pisat? Ak si myslis, ze je to take jednoduche, mozes si zalozit firmu a poskytovat pripojenie ty. Ked bude tvoje pripojenie rychlejsie a lacnejsie ako to od Telekomu, urcite prejdu ludia casom k tebe a zvysia sa ti trzby. Budes ale podnikat za ucelom zisku a nie charity, tak si spocitaj ako aj Telekom, ci sa ti niektore kroky oplatia a prinesu zisk.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pisal som do orange, O2, upc..... nikde mi nechcu dat opticky internet... absolutne nikde.... kaslem to... mam proste pravo na nieco naco tu je pokrytie....

a orange a o2.... To je asi ro najhorsie na trhu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze byvas v oblasti, ktora je skoro pre vsetkych nezaujimava a asi nerentabilna. Telekom tam ma aspon nieco, ale ty namiesto vdaky aspon za nieco, si nespokojny. Mapa pokrytia je iba orientacna, Telekom nema ziadny zavazok ti sluzbu poskytovat. Takze na to, co je na mape, urcite nemas pravny narok. Dokonca sa moze stat, ze tam, kde uz sluzbu mas s nejakym programom zriadenu, sa mozu podmienky zmenit, zmeni sa dostupnost a program ti mozu znizit alebo sluzbu aj uplne zrusit z dovodu nemoznosti jej poskytovania. A ty s tym nic neurobis. Tak vybuduj super rychle pripojenie v tvojej lokalite ty, budes prvy a nemusis otravovat inych poskytovatelov internetu :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

f

Editoval Dominik1188

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

NIE SOM JEDINÝ... Prestupujem na iného poskytovateľa...

download13.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ani na mojej adrese nie je dostuný vdsl internet ale nechapem prečo mi ukazuje že pevná linka je dostupná keď na mojej ulici nemá nikto pevnu linku a neni tu žiadná ustreňa 

Screenshot_20190203-122439_Chrome.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj u nás to ukazuje pevná linka je dostupná... to su vlastne telefonne kable nie? Cez tie máme napojené naše "kvalitné" ADSL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano v telekom centre som sa dozvedel že pevná linka je dostupná všade a dozvedel som sa že to robia alternativne a že pripojenie pevnej linky nemá v takom prípade nič spoločné z Adsl alebo vdsl internetom u nas v dedine to funguje tak že keď má niekto zaujem o pevnu linku tak tam hneď dajú nový stlp a aku si ustrednu pre prijem pevnej linky cez ktorý nie je možný internet je to aká si alternativa 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pevnu linku maju aj na GSM sieti, nemusia davat novy stlp. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Telekom, veď už nenechajte tohoto človeka trpieť 15mbps veď má právo na optiku. :D:D 

Editoval Tataracik
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

o rychlosti nerozhoduje len vzdialenost ale aj stav kablov, pokial su tam 40 rocne kable s malym priemerom tak VDSL na nich nikdy nepojde dobre... takteiz rozhoduje kolko dalsich uzivatzelov je napojenych na tej istej vetve ako ty, cim viac tym vacsie rusenie metalickych parov navzajom medzi sebou..nehovoriac o tom ze kazda linka..metalicky par ma specificke, ine parametre

Pre to by bolo možno dobré začať inovovať aj ostatné siete a nie len tie kde je panelák!!!!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

to je pekna predstava aj ja som za ale vymenit 140 tisic km metalickych kablov nie je jednoduche a navyse je to velmi nakladne

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

No myslím si že Tcom ako aj ostatný sa už nahrabali dosť na to, aby začali myslieť aj na ostatných, než len na paneláky a prestať vyhadzovať zbytočné peniaze na reklamy. Tí čo sa mohli pripojiť na optiku už sú dávno pripojený a ostatný ako som aj ja nám sú tie ich pekné reklamy **piip** platné keď sa nevieme pripojiť ani len na poo*dené VDSL. Ja bývam v NZ v meste a nie niekde v okolí a mám tiež max adsl. Úbohá realita "Slovenskej Republiky" v 21 storočí!!!

Editoval tonci007

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.