opticky Internet a TV cez Mikrotik

Otázka

• 0

Dobrý deň,bolo by možné respektíve bude fungovať internet a IPTV keď použijem router Mikrotik RB2011UiAS-RM

bez zariadení od Telekomu?

chcel by som použiť len set top box .

Dopátram sa niekde k nastaveniam ktoré mi toto umožnia nakonfigurovať na svoj router ?

Ďakujem za info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Ano bude fungovať nemusíš mat router od telekomu môžeš použiť aj svoj no po pravde nikektoré routre zakupené su lepšie ako tie čo dáva telekom mal som raz zariadenie od firmy mikrotik a to antenu na streche ešte keď som mal internet od jednej malej firmy 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @astral,

ak chceš používať internet a televíziu IPTV od Telekomu, ako prvý musíš mať zapojený náš HAG (dostaneš ho bezplatne do prenájmu), následne si môžeš pripojiť druhý - vlastný router. Bez HAGu Ti nebude fungovať televízia.

Pekný deň

Terka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

tiez som sa docital ze by to malo fungovat cez IGMP protokol

Konfigurácia protokolu IGMP proxy

Vykonajte konfiguráciu protokolu IGMP proxy na MikroTik .

Otvorte ponuku Routing - IGMP Proxy a kliknite na modrý znak plus, ktorý označuje port IPTV.

MikroTik - nastavenie IP multicast

V rozbaľovacom zozname Rozhranie vyberte port WAN, ku ktorému je pripojený kábel ISP, a začiarknite políčko Upstream.

V poli Alternatívne podsiete zadajte podsieť streamer. Ak nepoznáte údaje podsiete, skúste zadať: 10.0.0.0/8, 172.16.0.0/12 a 192.168.0.0/16.

Aj nastaviť pre IPTV Maxnet, a všetko, čo som získal podsietí alternatíva c 0.0.0.0/0 . Ale je lepšie to nerobiť. Používajte iba 0.0.0.0/0, ak ste nemohli nájsť požadovanú podsieť.

Po zadaní parametrov kliknite na tlačidlo OK .

Editoval astral

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.