Otázka

• 0

Dobrý deň, chcem sa spýtať či je toto normálne ? Platíme si službu GIGA a prvý mesiac šiel internet uplne skvelo nameraná rýchlosť bola vždy okolo 920 M/s no po mesiaci mi rýchlosť klesla na 420 M/s??? Chcem podotknúť, že v čase merania prvý mesiac som mal na ineternet pripojene 3 pc a 4 mobile  a rýchlosť merania dosahovala vyššie spomínanú hodnotu. No teraz aj keď zapnem len jeden pc a vypnem na ňom všetkočo by mohlo využívať internet je moja rýchlosť stále okolo 420 M/s.

Bez názvu.jpg

51513575_751470925230221_9046971571024953344_n.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

Precitaj si zmluvu  tam urcite je napisane ze vsetko co ide rychlejsie ako 300 mbit tak je ok

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je sice pekné ale je to pekne zavádzajúce a hnusný **piip** na zákazníka !!! Ešte že končí zmluva, pretože špinavosti tohto typu ma už pekne vytáčajú! Každý má len výhovorky a spôsoby ako sa zbaviť zodpovednosti  atď... Najviac zaujímavé je že prvý mesiac to išlo krásne, keby to stále šlo aspoň 700 MB/s tak nepoviem ani pol slova ale aby to nešlo ani polovičnou rýchlosťou? Tomu hovorím hnusný podvod !!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prosim vas kde a kedy bezny uzivatel potrebuje 1GB rychlost. Nikdy ...  Niektori si bohuzial musia vystacit s 8/1 MB a vam sa nepaci, ze vam to ide len "416MBps"

Pri tejto rychlosti stiahnes 1 GB dat za 20 sekund .... to sa ti nepaci ???

Nieeee .... lebo ja to chcem stiahnut za 10 sekund .... ked si to platim, tak nech to mam !!!!

Pripada mi to ako taka nenazranost .... kazdy den budem chodit 10x na speedtest a budem to kontrolovat a ked to nebude nad 900 MBps, tak sa pojdem stazovat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

su ludia ktorý to využijú a používajú na viac ako len pozeranie stránok !!! Ja niesom bežný uživatel.  S toho dôvodu som si zaplatil tú službu lebo bežných 300/30 je nedostačujúce pre moje využívanie.  Keby som to chcel na bežné používanie tak bohate stačí 300/30.  A pre tvoju info nechodím tam každý deň to merať ale zmerám to vtedy keď vidím že nieje niečo v poriadku. Ty si asi ten typ človeka ktorý nechce dostať za svoje peniaze to čo si zaplatí  ale je spokojný s tým čo mu za ne dajú :D Bravooooo :D Takýto ludia su radcovia? :D Namiesto rady nazývanie ludí nenažranými.... Gratulujem ti a aj telekomu že má takých super poradcov :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

su ludia ktorý to využijú a používajú na viac ako len pozeranie stránok !!! Ja niesom bežný uživatel.  S toho dôvodu som si zaplatil tú službu lebo bežných 300/30 je nedostačujúce pre moje využívanie.  Keby som to chcel na bežné používanie tak bohate stačí 300/30.  A pre tvoju info nechodím tam každý deň to merať ale zmerám to vtedy keď vidím že nieje niečo v poriadku. Ty si asi ten typ človeka ktorý nechce dostať za svoje peniaze to čo si zaplatí  ale je spokojný s tým čo mu za ne dajú :D Bravooooo :D Takýto ludia su radcovia? :D Namiesto rady nazývanie ludí nenažranými.... Gratulujem ti a aj telekomu že má takých super poradcov :D

ku komu odides? pre domace pouziteie dostanes u kazdeho operatora len "best effort" sluzbu. Ak naozaj potrebujes garantovane parametre linky tak hladaj ine produkty a priprav si peniažky. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

su ludia ktorý to využijú a používajú na viac ako len pozeranie stránok !!! Ja niesom bežný uživatel.  S toho dôvodu som si zaplatil tú službu lebo bežných 300/30 je nedostačujúce pre moje využívanie.  Keby som to chcel na bežné používanie tak bohate stačí 300/30.  A pre tvoju info nechodím tam každý deň to merať ale zmerám to vtedy keď vidím že nieje niečo v poriadku. Ty si asi ten typ človeka ktorý nechce dostať za svoje peniaze to čo si zaplatí  ale je spokojný s tým čo mu za ne dajú :D Bravooooo :D Takýto ludia su radcovia? :D Namiesto rady nazývanie ludí nenažranými.... Gratulujem ti a aj telekomu že má takých super poradcov :D

Chapem ta ze si si zaplatil za 1Gbit z coho vyplyva ze by si mal mat aspon tych 600Mbit a viac... ked uz si za tu sluzbu platis tak by to malo ist ano.

Nemozem si pomoct ale musim reagovat na fakt ze nie si bezny uzivatel, mozes mi povedat co konkretne robis ze potrebujes mat ten Gbit? Lebo co ja viem tak okrem steamu/battlenetu ti taku rychlost neda nic. Odozva tiez nie je rozdielna, jedine zeby si potreboval upload vacsi ako 30Mbit, lenze ten ide ako ma...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked potrebujes 1GB tak si to das niekym garantovat a neobjednas si sluzbu, pre bezneho  koncoveho uzivatela za 25€/mes. Ak to poskytujes dalej za uplatu pre dalsich 500 ludi, tak dakujem pekne.

BTW ak nie si obycajny uzivatel, tak naco si objednavas obycajny internet, lebo toto obycajny internet je a nikde nemas napisane, ze 1GB je garantovany. Skus si pozret na SIX aky je traffic medzi velkymi poskytovatelmi a akou linkou je do sixu pripojeny telekom (si mysles, ze internet je len pre teba) ?

Si predstav ze pride 100 takych ludi ako ty a zvysok uzivatelov telekomu si moze ist piskat (samozrejme telekom nie je pripojeny len do six, ale musi mat zaplateny aj IP  tranzit atd ...)

A co sa tyka mna ako poradcu, tak podla poctu prispevkov na fore ziskavas hodnosti, bez ohladu na to, ci radis, alebo sa pytas. No vidis ... ty mas 3 prispevky a uz si cestny clen :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pod bežným užívatelom ja rozumiem človeka čo pozrie mail, sem tam nejaký film alebo video, prípadne si sem tam niečo stiahne. Ja hrám online, popritom stramujem a mam na to napojený server, to nehovorím o ďalšom pc, dvoch bookoch a 4 mobiloch. A nie neponúkam to ďalej!  ďalšia vec je na kerý **piip** telekom ponúka službu ktorú nevie dostatočne pokryť ? Ja som sa spýtal na názor a čakal som normálnu radu!  Uvítam normálny názor a radu a nie povýšenecké reči. Aurel to aspoň napísal normálne a nie ako ty. Tak isto aj ostatný užívatelia čo napísali koment. Ja musím tvrdo makať aby som zarobil a preto aj chcem dostať za svoje peniaze skutočne to čo ponúkajú. Takto aspoň teraz viem že sú to zbytočne vyhodené peniaze za službu ktorú nevedia pokryť.

Tataráčik vieš mi poradiť niečo ak máš skúsenosť?

Filipo21 ako som spomínal vyššie, mám toho doma dosť napojeného čo využíva net. Práve preto som si dal tú službu lebo bežný net to vážne nedával ( zamŕzanie videií, sekanie počas streamu ak na druhom pc sa niečo sťahovalo atď., viditelný problém pri online hraní... )

Ak neviete poradiť normálne radšej ani nekomentujte.  Vďaka za koment a radu normálnym ľuďom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pod bežným užívatelom ja rozumiem človeka čo pozrie mail, sem tam nejaký film alebo video, prípadne si sem tam niečo stiahne. Ja hrám online, popritom stramujem a mam na to napojený server, to nehovorím o ďalšom pc, dvoch bookoch a 4 mobiloch. A nie neponúkam to ďalej!  ďalšia vec je na kerý **piip** telekom ponúka službu ktorú nevie dostatočne pokryť ? Ja som sa spýtal na názor a čakal som normálnu radu!  Uvítam normálny názor a radu a nie povýšenecké reči. Aurel to aspoň napísal normálne a nie ako ty. Tak isto aj ostatný užívatelia čo napísali koment. Ja musím tvrdo makať aby som zarobil a preto aj chcem dostať za svoje peniaze skutočne to čo ponúkajú. Takto aspoň teraz viem že sú to zbytočne vyhodené peniaze za službu ktorú nevedia pokryť.

Filipo21 ako som spomínal vyššie, mám toho doma dosť napojeného čo využíva net. Práve preto som si dal tú službu lebo bežný net to vážne nedával ( zamŕzanie videií, sekanie počas streamu ak na druhom pc sa niečo sťahovalo atď., viditelný problém pri online hraní... )

Ak neviete poradiť normálne radšej ani nekomentujte.  Vďaka za koment a radu normálnym ľuďom

Prepac ale uprimne musim povedat ze nemas zvladnute nastavenie siete. To co popisujes je maximalne smiesne. Ja nemam najmensi problem s 80/8 a mam pripojene: 2x stolny PC, 1x NAS, 1x notebook, 1x tablet, 3x telefon, 1x PS4, 1x Apple TV + stream rovnako tak... staci si nastavit QoS, ponastavovat priority a nemam problem ci s videom alebo hrou. Vsetko bezi na Gbit sieti (Cat5e a Cat6 nutnost)...

Ziadna hra nikdy nepotrebovala 1Gbit ani 300Mbit ani dokonca 30Mbit... Na stream ti staci 10Mbit upload, popripade tych 30Mbit nech je klud. Bitrate 6000 je maximalne dostacujuci pri 1080p streame a 60FPS. Ak si teda zdatny a chces aby updaty ci uz herne alebo ios/microsoft... mas doma server (ktory dufam bezi na linuxe) sprav si z neho Cache server a potom zistis ze 1Gbit internet ktory mas je neskutocny luxus... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

prosím, dodržiavajme tieto pravidla :) 

Ďakujem

@Ľuboš

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak neviete poradiť normálne radšej ani nekomentujte.  Vďaka za koment a radu normálnym ľuďom.

co ti bezi na tom serveri?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prepac ale uprimne musim povedat ze nemas zvladnute nastavenie siete. To co popisujes je maximalne smiesne. Ja nemam najmensi problem s 80/8 a mam pripojene: 2x stolny PC, 1x NAS, 1x notebook, 1x tablet, 3x telefon, 1x PS4, 1x Apple TV + stream rovnako tak... staci si nastavit QoS, ponastavovat priority a nemam problem ci s videom alebo hrou. Vsetko bezi na Gbit sieti (Cat5e a Cat6 nutnost)...

Ziadna hra nikdy nepotrebovala 1Gbit ani 300Mbit ani dokonca 30Mbit... Na stream ti staci 10Mbit upload, popripade tych 30Mbit nech je klud. Bitrate 6000 je maximalne dostacujuci pri 1080p streame a 60FPS. Ak si teda zdatny a chces aby updaty ci uz herne alebo ios/microsoft... mas doma server (ktory dufam bezi na linuxe) sprav si z neho Cache server a potom zistis ze 1Gbit internet ktory mas je neskutocny luxus... 

Filipo21 je to možné, nevylučujem aj takú možnosť. Až tak extremne sa do nastavení nevyznám. Vačšinou my s tým pomáha kamoš čo sa viac vyzná. Kabeláž mám správnu. Je možnosť že by mal modem nejakú závadu? Možno ti to príde smiešne, ja sa preto pýtam tu na rady pretože ja osobne si s tým poradiť neviem. Ako som spomínal predtým všetko išlo plynulo a bez problémov. Hej server beží na linuxe. to si spravuje kamoš na dialku. Filipo vďaka za rady, poviem kamošovi nech sa na to pozrie.

Tataračik na serveri je herný server a tsko. Plus nejaké ďalšie veci. Spravuje to kamoš u mňa je server umiestnený fyzicky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipo21 je to možné, nevylučujem aj takú možnosť. Až tak extremne sa do nastavení nevyznám. Vačšinou my s tým pomáha kamoš čo sa viac vyzná. Kabeláž mám správnu. Je možnosť že by mal modem nejakú závadu? Možno ti to príde smiešne, ja sa preto pýtam tu na rady pretože ja osobne si s tým poradiť neviem. Ako som spomínal predtým všetko išlo plynulo a bez problémov. Hej server beží na linuxe. to si spravuje kamoš na dialku. Filipo vďaka za rady, poviem kamošovi nech sa na to pozrie.

Tataračik na serveri je herný server a tsko. Plus nejaké ďalšie veci. Spravuje to kamoš u mňa je server umiestnený fyzicky.

Ono je to tak ze ak nemas QoS nastavene alebo nejaky Traffic shape tak by to malo byt styl FIFO, popripade nejake defaultne priority. Napriklad ak pustis stahovanie na notebooku zo steamu. Tak zozere celu linku a na tvojom PC to bude velmi citelne. Zalezi aky mas router, tiez je mozne ze QoS nema moznost nastavit. 

V principe co treba:

Nastavit prioritu tebou preferovane a najcastejsie pouzivane zariadenie, popripade porty na ktorych bezi hra

• UDP 27000 to 27015 inclusive (Game client traffic)
  • UDP 27015 to 27030 inclusive (Typically Matchmaking and HLTV)
  • TCP 27014 to 27050 inclusive (Steam downloads)
  • UDP 4380

Toto je priklad na CS:GO a Steam stahovania, staci si najst porty k danej hre ktoru hravas a nahodit do QoS. Zo skusenosti by som na steam stahovanie dal nizsiu prioritu pretoze to vie zozrat komplet celu linku :D 

Traffic shape je mozne trvale priradit maximalnu prenosovu rychlost. To znamena ze napriklad na telefone, tabelete a inych PC kde netreba mat vobec Gbit nastavis rychlost na 50/10 Mbit... tieto zariadenia potom nebudu vyuzivat komplet linku a rychlost bude na tvojom streamovacom PC vzdy vyssia a nebude obmedzovana.

Cache server riesi pripady ze ty hras hru a niekto na dalsom PC alebo mobile pusti update tak zatazi rovnako linku a ty to mozes pocitit. Preto je mozne vytvorit si doma server ktory bezi na linuxe (najlepsie je ak dany server nie je pripojeny na internet, len na lokal siet). Vytvoris na nom particiu urcenu na cache a balblabla vela nastaveni :D . Vysledok je taky ze ak bude treba stahovat hru/update zo sluzby steam/origin/ms windows/apple/battlenet/LoL tak si to skontroluje Cache server ci sa tam dane data nenachadzaju a ak ano stahuje z lokalnej siete. Teda nezatazuje tvoje pripojenie vobec. Vsetky hry/updaty ktore raz stiahnes budu ulozene na tvojom cache servery do buducna... o tomto ti viem poslat detailnejsi navod ak chces napis mi SS

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar