Magio internet ( ADSL) ... kde je pravda...alebo wtf?

Otázka

• 0

Ahojte ,riešim prechod z Chytrého balíka len už na Internet. Aktuálne mám rýchlosť internetu pri meraniach na stránke speedtest.net  Download v  rozmedzí od 13 až 15 Mbps a Upload 0.97 Mbps a ( služba je XL )

Na stránke : https://www.telekom.sk/internet/magio-internet

vidím Balík Magio internet M a rýchlosť do 15/1 Mbs za  10,90 € / mesačne ,ale ak si kliknem na overenie rýchlosti na adrese tak mi ponúkne iba rýchlosť max 8Mbs  a zároveň pri tejto službe mi dávajú vyššiu cenu ako je 10,90 € pri balíku M čo je v cenníku na stránke.  ( overené aj na pobočke )

.... ako je to možné ??? prosím vysvetlite mi to niekto ,lebo toto je mimo moje chápanie,keď linka túto rýchlosť reálne dáva !!!

Vraj táto cena platí len pre optické pripojenie a to je prosím kde uvedené ???

Ja nechcem nič viac ako rýchlosť ktorú mám za cenu ktorú uvádzajú na stránke 10,90 € ... kde je teda problém ?!?

Dosť je problém že má človek obmedzené možnosti na pripojenie na internet ( hlavne že sa vláda chváli samými sprostotami a realita je niekde úplne inde ) a ešte má aj vyššie ceny ako má niekto na optike z úplne inými rýchlosťami a stabilitou pripojenia .....

PS : táto krajina ma neustále každý deň prekvapuje aké je to tu "pošahané"  .... :/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 1

Pridal (editované)

Marcel , je to napísané jasne v názve témy .... a rád by som vedel ako si tam dostal to čierne okno s tou zobrazenou informáciou... ?!?

Filipo21 to pochopil úplne presne ... palec hore...

A k téme ... nedopracoval som sa v Telekome absolútne k ničomu... proste na mojej adrese vraj nie je možná linka 15/1 a basta..... to že tú rýchlosť  som mal a využíval,čo mi aj technik potvrdil je asi zázrak !!!!

Ďalšia vec je že cena verzus rýchlosť  ktorú mi ponúkli je neprijateľná a to čo uvádzajú na stránke je proste nič iné ako zavádzanie zákazníka .... keďže na predajni vám dajú úplne iné informácie ... ( už aspoň reálne )

... v dnešnej dobe si zoženiete mobilný LTE internet za lepšiu cenu ako po kábloch a rozvodoch ktoré sú roky rokúce v prevádzke...  to čo má byť Telekom ?!?

Perlička na záver : Telekom ako nadnárodná spoločnosť nedokáže ak máte výpoveď jednej zmluvy,vygenerovať novú zmluvu,aby ste plynulo prešli od starého k novému produktu ... :o OMG  ...

Záver .... nestačím sa diviť ....skončil som u konkurencie ... 25/5 Mbit/s  za 12€ s dph :P

... hádam rýchlo zabudnem na túto nočnú moru...

Editoval PowerFull

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jedine odporucanie prejst ku konkurencii ak sa da

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nepíšeš o technológii, akú máš doma, či ADSL, VDSL, ak máš ADSL a balík XL, tak rýchlosť je 15/1 a je teda OK.

ADSL.jpg

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nepíšeš o technológii, akú máš doma, či ADSL, VDSL, ak máš ADSL a balík XL, tak rýchlosť je 15/1 a je teda OK.

@Marcel On ale riesi uplne nieco ine. Kedze chce prejst z Chytreho balika (TV+Internet+Pevna linka) na balik Internet. Pise ze ma sluzbu XL co pri tej rychlost znamena ze ma ADSL technologiu. Akurat ak pride na stranku overenia dostupnosti, zisti ze na adrese nema mat tuto sluzbu...

@PowerFull zavolaj na zakaznicku linku alebo chod rovno do najblizsieho telekomu. Na stranke nie su vzdy najaktualnejsie informacie. Ak ti teda konci viazanost, na pobocke to jednoducho zmenis na sluzbu cisto internet. Bohuzial ta sklamem cena pri XL ADSL je ovela vyssia, takze ak si neni spokojny mozes prejst ku konkurencii. Stale sanca ze ta kontaktuju telefonicky s ponukou od Telekomu ktora ti bude viac vyhovovat :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.