Powerline Extender

Otázka

• 0

Ahojte, kvoli detom nechceme pouzivat WiFi /aby v kuse necumeli do telefonov. Obcas ale potrebujem internet v pocitaci aj hore na poschodi, a tam nemame zavedene ethernet kable. WiFi extender nechcem. Pomoze nam toto zariadenie? https://www.telekom.sk/glitel-gp-7420  Podla toho, co som citala, tak prenosovu rychlost ma asi ok 500Mbps  /potrebujem len surfovat na PC, ak bude fungovat aj online streaming tak to bude bonus . Mam ale obavy z rusenia inymi elektrickymi pristrojmi. Nemame ziadne zariadenia, ako napr. televizor, ktore by sa pripajali na internet okrem pocitacov . Mate s tymto zariadenim dobru skusenost, resp. ake ine zariadenie odporucate? Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

toto zariadenie funguje tak ze jeden adapter sa LAN kablom prepoji s domacim wifi routrom a druhy adapter sa prepoji LAN kablom s konkretnym zariadenim napr. PC. Problemom powerline adapterov  vseobecne je to ze pre co najlepsiu funkcnost musia byt pripojene na rovnakej el. faze. Pokial tato podmienka nie je splnena zariadenia funguju aj tak ale dochadza tam k poklesu prenosovej rychlosti a tym aj k stratam. Kvalitu signalu indikuje LED dioda ktora svieti na cerveno, oranzovo alebo zeleno v pripade najlepsieho signalu. Vo vasom pripade by tieto Gliteli mali na surfovanie a pripadne prezeranie videi na YT postacovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je ťažká otázka, ideálne si to kúp tam, kde si to môžeš vyskúšať a prípadne vrátiť. Nie každému to chodí korektne. Záleží od elektroinštalácie, či ideš cez prúdové chrániče, v akom stave sú rozvody atď. To, čo ide u niekoho nemusí u teba ísť, lebo dnes máš kopec ochranných obvodov, nebodaj fotovoltaiku zapojenú do systému atď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zistis jedine ked to doma zapojis. Radsej by som tahal kabel 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zároveň ešte nemalo by sa to zapájať čo som osobne čítal do predlžovačky, najlepšie rovno do zástrčky. Ale stále platí najlepšie je ťahať kábel, tam máš istotu, a plnú rýchlosť, takto ako bolo písané, nevieš či to u teba bude fungovať na 100%, takže jedine keď tak chceš toto tak kúpiť niekde kde môžeš vrátiť bez udania dôvodu do 14 dní, keby to nešlo ako potrebuješ tak to jednoducho vrátiš.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem vsetkym, objednala som ho a funguje bez problemov a bez obmedzeni. Ide o novostavbu, bez fotovoltaiky, na net sa pripajaju u nas jedine pocitace. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar