Otázka

• 0

Pridal (editované)

Ahojte, chcem sa opytat ci parametre mojej linky internetu XL VDSL 80/8 v buducnosti dovolia pripadne navysenie rychlosti pri zavadzani toho noveho vectoringu (myslim teoreticke rychlosti max 250/25), co planuje Telekom v tomto roku.

Dakujem

tel.jpg

tel 2.jpg

Editoval cooliar

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

maximalnu priepustnost linky tieto routre neukazuju ale moj odhad je nejakych 110-120 Mbit na VDSL 17a (vectoring). Otazkou je ake parametre bude mat linka ked sa zmeni modulacia. Od ustredne si pribizne 760 m. Ta rychlost by mohla byt 190 - 200 mbit mozno

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za odpoved. Ako si vyratal z tych udajov ako daleko som od ustredne?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla utlmu linky (10.5 db) existuju na to rozne kalkulatory ktore to prepocitavaju na vzdialenost ale je to odhadovana priblizna hodnota

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Niekde tu na fóre som čítal, že hraničná vzdialenosť pre vdsl je cca 550-700m. Takže to znamená, že nebudem mať stabilitu netu veľmi kvalitnú? Potom aj to teoretické zrýchlenie pri novom super vectoringu nebude asi veľmi možné pri mojej vzdialenosti, či? 

Sorry za laické otázky, vdsl mam 10 dni, o technológií som doteraz moc nečítal, teraz si ju študujem. 

Doteraz som mal 4g lte net od Orange, plus lokálnu wifi, to sa ale nedá s tymto porovnať. Dúfam, že FUP mi uplatňované nebude ako ma uistil technik, ktorý mi vdsl pripájal.  Spotrebu mam 500-600gb mesiac. Dvaja tínedžeri, netflix a Kodi robí svoje. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

narast rychlosti tam bude..efektivna vzdialenost od uzla je do nejakych 300 - 400 m ...potom rychlost umerne klesa s vacsouv vzdialenostou t.j. mensia priepustnost linky a horsia dosiahnutelna rychlost..velmi zavisi od toho aky priemer ma metalicky kabel..cim vacsi tym lepsie... Telekom tusim pouziva 0,8, 0,6 a 0,4 mm.. este je otazka ci bude Telekom ponukat 250 Mbit profil... skor si myslim ze nie.a co sa tyka spotreby tak aj ja pouzivam kodi, youtube netflix..vsetky filmy vo full hd alebo 4k a spotrebu mavam tiez cez 300... 500 gb som este asi ani nemal ale zatial ma nestopli...vsetko zavisi aj od toho aka je penetracia pripojiek Telekomu v danej lokalite ktore su aktivne pripojene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tento rok začne 4K obsah aj s novými Boxami (podpulťák :)) a v prípade VDSL bude očakávané rozšírenie 250Mbit. Kto vie, dobehnú to aj s H.265 v ktorom sa dá podstatne viac čarovať

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar