Kto ma na starosti vystavbu sieti

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Chystam sa niekedy v aprili prejst od ieho poskytovatela (xDSL) do telekomu, tak som sa bol informovat v t-centre, ze aky je postup pri prechode. Kedze som pred nejakym casom cital, ze ked som u ineho poslytovatela a po skonceni zmluvy chcem prejst k telekomu, tak kludne ma nemusia zapojit, lebo nebudu mat volny port pre moju linku (lebo si ich v tom case moze prenajimat iny poskytovatel).

Toto mi nejako nevedeli potvrdit, ale pozreli cez web podla adresy bydliska, ze na mojej adrese je mozne zriadit vdsl internet 30/3 Mbps. OK.

Ze vraj v lete tam bude optika. Tak som sa zasmial a pomyslel som si na leto 2025 najskor (ak vobec). Podla Vasej mapy https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia je na mojej ulici, dokonca na mojom popisnom cisle dostupna optika. To by som musel byt asi slepy a hluchy zaroven a odcestovany aspon 5 dni aby som si nevsimol, ze na mojej ulici niekto tu optiku pokladal. Bohuzial u nas su este pripojky na stlpoch.

Byvam v malom meste a viem, ze asi na 3-4 ulicach sa optika kopala, ale na ulici kde byvam, urcite optika nie je.

Jedina optika o ktorej viem ide asi 30m od mojho domu, ale to je optika do ustredne telekomu.

Takze otazka, mozem ja ako obycajny clovek zistit, kde a kedy bude dostupna optika ??

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Takze v tych dokumentoch nie je ani zmienka o tom, ze sa optika v nasom meste vobec planuje (neviem preco potom balamutia ludi v t-centrach, ked to nemaju overene).

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmm a co ma s tym towercom ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Stavia stožiare,aj pre operátorov...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne az tak nejde o stoziare, ale o optiku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zdieľanie infraštrukúr medzi operátormi by prinieslo masívnejšie rozširovanie optiky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne taky isty problem mam aj ja..3 x na predajni slubovane pripojenie internetu, ulica vysvietena ako vianocny stromcek ze je vsetko dostupne ,cca 20 domov moznych zakaznikov a az technik zistil ze na stlpe nieje nic volne, je az taky problem to nejako navysit?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.