Spomalenie internetu

Otázka

• 0

Zdravim, pred nedavnom sme dostali ponuku na kablovu televiziu.Na tom by nebolo nic tak zle.. Ale hned od zaciatku som vedel ze to nebude pre moj internet (8/1) dobra volba Uz predtym sa stacilo na wifi pripojit a pustit random video z YT a automaticky bol ping 100+.. packet loss 10-50% a rychlost spadla z 8/1 na 4/0.15.. Dalo sa to prezit pretoze to nebolo tak casto ze by si niekto pozeral videa na YT u nas doma. Zmenilo sa to vsak po tom ako sa pripojila televizia na internet na ktorej bolo slubovane nahravanie a hory doly zdarma a nakoniec po prevzati vsetkych veci nam bolo povedane ze nahravanie je spoplatnene :) + ked sa k tomu televizoru teraz pusti spominane video na YT  tak internet ide insta niekedy na 0.5-1.5/0.15 namiesto 8/1.. viem ze 8/1 neni garant .. nepisal by som sem keby to je 6.5/0.8 .. ale 1.5/0.2 mi pride fakt malo .. ked som volal na techniicku podporu mi nebolo povedane nic ine ako '' U nas je vsetko v poriadku, jedine co mozem spravit je restartovat linku.'' Rozmyslal som aj nad kupou vacsieho balicka ktory je u mna dostupny a to je podla ''mapy dostupnosti'' 30/3 ale na technickej podpore mi bolo povedane ze tu je max 15/1 takze by mi to skoro vobec za tie peniaze nepomohlo ..Chcem sa spytat ci je ten dowload/upload aj u niekoho ineho alebo je chyba u mna .. a ci ''mapa dostupnosti'' hovori pravdu o dostupnosti internetu. Pretoze 30/3 si myslim ze by mi problem vyriesilo kedze na 8/1 je kablova televizia+normalne neobmedzujuce fungovanie na PC prakticky nemozne ..+ tu je speedtest z casu ked neni zapnuta televizia/nestahujem/neuploadujem.

grfd.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

ja ked som mal net+ magio mal som nastaveny profil 14973 kbps realne to islo 10-12 Mbit...neskorsie profil  18398 kbps pre dva boxy...ale to som mal XL balik..ty ked mas L tak rychlost v routri je nastavena dobre..ked vypnes magio kolko ti dava net ? okolo 8- 10 Mbit ?..Asi to nijak neporiesis lebo ine profily momentalne nenastavuju pri ADSL a IPTV a aj tak ti povedia ze s tym treba pocitat ked ti net aj magio idu po jednom kabli sucasne (dve sluzby) ze rychlost bude mensia. Daj si zdivhnut aspon upoad na 860 kpbs...1150 kbps pre 1 Mbit ti asi nenastavia lebo to by uz bolo velmi na hrane a linka by mohla padat.

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

myslite toto ?

sp.png

BoGY.png

Editoval raptorr1337

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

uploadni sem screen parametrov linky mozno by sa ti dal navisit profil aby ti internet isiel 8/1 aj ked mas tv 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar