Spomalenie internetu

Otázka

• 0

Zdravim, pred nedavnom sme dostali ponuku na kablovu televiziu.Na tom by nebolo nic tak zle.. Ale hned od zaciatku som vedel ze to nebude pre moj internet (8/1) dobra volba Uz predtym sa stacilo na wifi pripojit a pustit random video z YT a automaticky bol ping 100+.. packet loss 10-50% a rychlost spadla z 8/1 na 4/0.15.. Dalo sa to prezit pretoze to nebolo tak casto ze by si niekto pozeral videa na YT u nas doma. Zmenilo sa to vsak po tom ako sa pripojila televizia na internet na ktorej bolo slubovane nahravanie a hory doly zdarma a nakoniec po prevzati vsetkych veci nam bolo povedane ze nahravanie je spoplatnene :) + ked sa k tomu televizoru teraz pusti spominane video na YT  tak internet ide insta niekedy na 0.5-1.5/0.15 namiesto 8/1.. viem ze 8/1 neni garant .. nepisal by som sem keby to je 6.5/0.8 .. ale 1.5/0.2 mi pride fakt malo .. ked som volal na techniicku podporu mi nebolo povedane nic ine ako '' U nas je vsetko v poriadku, jedine co mozem spravit je restartovat linku.'' Rozmyslal som aj nad kupou vacsieho balicka ktory je u mna dostupny a to je podla ''mapy dostupnosti'' 30/3 ale na technickej podpore mi bolo povedane ze tu je max 15/1 takze by mi to skoro vobec za tie peniaze nepomohlo ..Chcem sa spytat ci je ten dowload/upload aj u niekoho ineho alebo je chyba u mna .. a ci ''mapa dostupnosti'' hovori pravdu o dostupnosti internetu. Pretoze 30/3 si myslim ze by mi problem vyriesilo kedze na 8/1 je kablova televizia+normalne neobmedzujuce fungovanie na PC prakticky nemozne ..+ tu je speedtest z casu ked neni zapnuta televizia/nestahujem/neuploadujem.

grfd.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

uploadni sem screen parametrov linky mozno by sa ti dal navisit profil aby ti internet isiel 8/1 aj ked mas tv 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

myslite toto ?

sp.png

BoGY.png

Editoval raptorr1337

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ja ked som mal net+ magio mal som nastaveny profil 14973 kbps realne to islo 10-12 Mbit...neskorsie profil  18398 kbps pre dva boxy...ale to som mal XL balik..ty ked mas L tak rychlost v routri je nastavena dobre..ked vypnes magio kolko ti dava net ? okolo 8- 10 Mbit ?..Asi to nijak neporiesis lebo ine profily momentalne nenastavuju pri ADSL a IPTV a aj tak ti povedia ze s tym treba pocitat ked ti net aj magio idu po jednom kabli sucasne (dve sluzby) ze rychlost bude mensia. Daj si zdivhnut aspon upoad na 860 kpbs...1150 kbps pre 1 Mbit ti asi nenastavia lebo to by uz bolo velmi na hrane a linka by mohla padat.

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz