Prenos čísla k O2

Otázka

• 0

Zdravím, preniesol som číslo z Telekomu do O2 

Tam mi bolo povedané, že objednávku môžem zrušiť do 4 prac dni, kým mi neprenesú číslo  na simku, no co ja viem je to, že trial je väčšinou 14 dní kde sa to dá zrušiť, tak pytam sa ako to je 

Skor čakám na retencne či sa mi ozve a s akou ponukou 

Realne mám viazanosť do Augusta a O2 mi zaplatí pokutu, no skôr ako som šiel, len aby sa mi ozvalo retencne

Cize myslite si, že sa ozvú ? My ako rodina mame všetko z Telekomu či paušáli, alebo pevne služby 

Ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Tak potom ďakujeme za dobrú správu. Bude to poučenie pre ďalších,že sa to dá,aj takto. Momentálne neriešim cez retenčné oddelenie Telekomu nič. Pretože mám retenčnú ponuku platnú do Novembra tohto roku. Takže mám čas...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno je pravda, že som to blbo napísal ako keby som už O2 bol 

No dosť smiešne mi prišlo to, ako ma tu každý odpisoval, ohľadom toho že mám ešte polroka viazanosť a retencne omna ani nezakopne :D:D:D:D

BTW : Telekom ma tiež 14 dňovú lehotu, s tým že sa číslo preniesie do 4 prác dní a ešte 10 ma nato aby to zrušil dotyčný 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Áno XL - 40% zľava + HW 

BTW : K modrým som šiel kvôli retencnemu, ak ste to nepochopili z prvého príspevku 

Nevadí, aspoň viete, že sa to dá aj počas viazanosti, Ďakovať mi nemusíte :)

Napísal si to tak, aspoň z príspevku to všetci pochopili, akoby si už preniesol, si zapnutý v konkurenčnej sieti a čakáš vrámci nejakej 14 dňovej lehoty, že sa ti niekto ozve z TK už po prenesení. IMHO by si potom nepísal o 14 dňoch, lebo je to úplne irelevantné. Tých 14 dní používa iba Orange a vtedy aj tak proces prenosu nerieši, rieši až na 15 deň+3, aby si pri retencii náhodou necúvol (až na 15! deň sa o tebe dozvedá retencia, dovtedy nie je prenos). Ak ak cúvneš, zaplatíš to už len zrušením zmluvy u Orange. Ako hovorím, taktika hrncových šmejdov.

Tu je o tom článok http://www.fony.sk/clanky/14207-zrusenie-prenosu-cisla-do-orangeu-vas-moze-vyjst-draho

Editoval Marcel
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno XL - 40% zľava + HW 

BTW : K modrým som šiel kvôli retencnemu, ak ste to nepochopili z prvého príspevku 

Nevadí, aspoň viete, že sa to dá aj počas viazanosti, Ďakovať mi nemusíte :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chcel som povedať tým,že krátko pred skončením viazanosti treba riešiť výhodnejšie ceny... Napríklad napísať na Telekom chat na Facebooku a skúsiť si vyjednať výhodnejšie podmienky,ak to nepomôže,tak pritvrdiť....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Si sa unáhlil a nik sa ti neozve. Základné pravidlo je riešiť prenos až po viazanosti a nie pol roka pred skončením viazanosti. Retenčné nemá ani potuchu, prečo si sa tak rozhodol. Žiadne 14 dňové obdobie neplatí, číslo zo zákona je prenesené do 4 pracovných dní, t.j. 0+4 (prvý deň sa počíta nasledujúci prac. deň po prenose). Nechápem, prečo si toto fórum nevyhľadal skúr ako si spravil tento krok. Dúfam, že si si aspoň dobre vybral...

Tých 14 dní používa Orange, obchádza tak zákon, akoby si si spravil zmluvu, ktorý následne po 14+4 dňoch už nevieš vypovedať bez zmluvnej pokuty. Je to taký krok hodný hrncových šmejdov.

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To áno nemajú viazanosť... Ceny dávajú take,ako  Orange a Telekom. Určite sa nemôžu porovnávať s Orangeom a Telekomom. Ešte stále využívajú národný roaming v 2G sieti Telekomu a Orangeu na miestách,kde nemajú pokrytie vlastnou sieťou. Rob čo,pokladáš za vhodné... Na Tvojom mieste by som vydržal do konca viazanosti. Krátko pred skončením viazanosti ( cca 2 týždne) by som to riešil cez retenčné oddelenie pre výhodnejšie ceny za služby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslím že sa ti neozvú z retenčného ale ak nie si spokojný v telekome nikto ta nenúti môžeš prejsť do o2 oni viazanost na paušal nedavajú a ani na iné služby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak máš viazanosť a prechádzas k O2 tak sa ti neozvu. Iné by to bolo ak by si nemal viazanosť 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslím, že sa neozve nikto:(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.