Nezmyselné jednorazové ceny

Otázka

• 0

Chcem sa spytať prečo uvás mate take drahe jednorazove ceny keď  si zoberiem paušal Ano M tak napr za telefon huawei p20 lite zaplatim jednorazovo 99€ čo je pre mňa veľa mne sa skôr zda že pri paušale Ano M za telefon viac preplatim dvojnásobok ceny čo ma najviac štve že pri drahšom paušale mate za daný telefon poplatok 1€ čo je nezmyselné veď konkurencia dáva k paušalu jednorazovy poplatok ku všetkym telefonom 2€ a je jedno aký paušal mám.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

A bol si sa aj reálne pýtať na tie 2€ u O2? Keďze by si bol nový zákazník hneď ti dajú prvotnú platnu za zariadenie tak v 1/3 až v 1/2 sumy ktorá ti potom poníži sumu paušálu počas 2 rokov. Kamarát tam platil za iphone X prvú platbu 450€ :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keby Ti to aj dali za tie 2€, je to len prvotný poplatok. Zbytok Ti rozrátajú na 2 roky + cena za paušál. Never všetkému, čo vidíš v reklame.?

odpoveď sa páči : 4 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak pitat som v O2 som sa ešte nebol ale pred 2 dnamy ma kontaktovali z o2 či si nechcem preniest čislo z telekomu a že za mňa zaplatia zmluvnu pokutu tak som im nato povedal že sa musim rozhodnut a ponukali mi paušal taky isty ako mam v telekome za 20€ tak si myslim že by som stoho nič nemal lebo tolko platim aj v telekome akurat je tam výhoda že davaju nový mobil za jednorazovy poplatok 2€ 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale ako hovoriš composite19 zbytok by mi rozratali na 2 roky čo by vyšlo oveľa viac 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak pitat som v O2 som sa ešte nebol ale pred 2 dnamy ma kontaktovali z o2 či si nechcem preniest čislo z telekomu a že za mňa zaplatia zmluvnu pokutu tak som im nato povedal že sa musim rozhodnut a ponukali mi paušal taky isty ako mam v telekome za 20€ tak si myslim že by som stoho nič nemal lebo tolko platim aj v telekome akurat je tam výhoda že davaju nový mobil za jednorazovy poplatok 2€ 

A čo si čakal že ti dajú 1000€ telefón za 2€? ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Chcem sa spytať prečo uvás mate take drahe jednorazove ceny keď  si zoberiem paušal Ano M tak napr za telefon huawei p20 lite zaplatim jednorazovo 99€ čo je pre mňa veľa mne sa skôr zda že pri paušale Ano M za telefon viac preplatim dvojnásobok ceny čo ma najviac štve že pri drahšom paušale mate za daný telefon poplatok 1€ čo je nezmyselné veď konkurencia dáva k paušalu jednorazovy poplatok ku všetkym telefonom 2€ a je jedno aký paušal mám.

N E  K U P U J T E  si mobil  od Telekom.sk! Prerátajte si koľko za mobil zaplatíte v Telekome  a koľko stojí v bežných obchodoch ! Väčšina mobilov sa dá kúpiť v e-shopo

ch,či v kamenných obchodoch o pár desiatok eur lacnejšie!Je to hanba ,že  operátor ich predáva za také sumy,čo by skôr malo byť opačne,predávať ich za symbolickú cenu!

Editoval Vladimir Tencer

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prečo by  ich mal operátor predávať za symbolické ceny a prerobiť na tom? 

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A prečo by mali byť symbolické ? Stačí ak budú relevantné k službe ktorú si platím , nie že je to drahšie ako v hocijakom eshope ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Vladimir Tencer ja som si vzal Huawei P20 pro.Keď som ho bral cena telefónu na e-shopoch bola 850€.Ja ho mám 13€ + k paušálu a jednorázovo som vyplatil 300€ čo sa rovná sume 612€.Čiže ho mám lacnejší o 238€, ako cez e-shop.Nesmieš rátať cenu paušálu ako hodnotu HW.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V O2 telefón stojí normálnu cenníkovú odporúčanú cenu. Za 2 EUR dostaneš len prvú platbu, potom je zvyšok rozrátaný do 24 mesiacov z doporučenej MOC. Nič viac za tým nehľadaj. Akurát ten mobil nemusíš kešovať hneď. v TK sa predávajú brandované telefóny, zvyčajne o niečo lacnejšie ako za plnú cenu. Každý si nájde to svoje. Ja radšej vyžijem retenčnú ponuku bez telefónu a telefóny si roky kupujem v e-shopoch.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja sa ešte musim dobre rozhodnúť či si vôbec predlžim svoj paušal v telekome lebo tu by som skôr povedal že operator dáva vyšiu zľavu na telefon len keď si človek zoberie drahší paušal mne drahší paušal netreba som spokojný s paušalom Ano M aj keď uvažujem prejsť do o2 kde maju svoje ponuky celoročne stejné nie len cez sviatky a je jedno aký mobil si zoberiem hoci aj z nižším paušalom tam ma telefon vynde jednorazovo 2€ potom to rozrátaju na mesačne splatky 24 mes takže o2 to isťí 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

N E  K U P U J T E  si mobil  od Telekom.sk! Prerátajte si koľko za mobil zaplatíte v Telekome  a koľko stojí v bežných obchodoch ! Väčšina mobilov sa dá kúpiť v e-shopo

ch,či v kamenných obchodoch o pár desiatok eur lacnejšie!Je to hanba ,že  operátor ich predáva za také sumy,čo by skôr malo byť opačne,predávať ich za symbolickú cenu!

Nechcem sa teraz Telekomu nejako zastávať(nemám absolútne žiadny dôvod),ale máš nejakého operátora,kde by bol ten telefón v cene eshopu?

Myslíš,že Orange,alebo O2 ich majú lacnejšie??

odpoveď sa páči : 4 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja sa ešte musim dobre rozhodnúť či si vôbec predlžim svoj paušal v telekome lebo tu by som skôr povedal že operator dáva vyšiu zľavu na telefon len keď si človek zoberie drahší paušal mne drahší paušal netreba som spokojný s paušalom Ano M aj keď uvažujem prejsť do o2 kde maju svoje ponuky celoročne stejné nie len cez sviatky a je jedno aký mobil si zoberiem hoci aj z nižším paušalom tam ma telefon vynde jednorazovo 2€ potom to rozrátaju na mesačne splatky 24 mes takže o2 to isťí 

Keď ti viac vyhovuje sa nechať zaúverovať zdarma za cenu plnej MOC,  tak potom choď do toho. Ja úprimne v tom vyznám nevidím. Určite hlavne nie pri lacných telefónoch strednej triedy a low-cost triedy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Celkovo dotácie sa znížili v Telekome,Orangei a O2. Je to celoslovenský trend. Pokiaľ chceš nejaký lepší smartfón,tak dáš vysokú akontáciu na začiatok a potom ho splácaš k paušálu navyše. Takže nieje to také výhodné,ako v minulosti. Na druhej strane si zober,že ceny za služby išli dole. Kúpiť výhodnejšie,nový smartfón sa dá,aj mimo operátora a to môžeš mať paušál za veľmi výhodné ceny ( cez retenčné oddelenie). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A hlavne, Telekom či iní operátori typujem, že ak telefón po roku inde stojí dajme tomu o 100€ menej, osobne som kupoval keď vyšiel iPhone 8 za 799€ (64GB verziu) a dnes už stojí niekde aj o 110€ menej čiže 689€ niekde aj menej, ale toto som zistil len cenu s takého overeného obchodu ako je nay elektrodom. Čiže operátori idú stále podľa odporúčaných cien, a tým pádom je aj po roku suma vysoká, a tie dotácie už proste nie sú bohviečo, kedysi keď boli mobily za 1€ vtedy jasné takéto by stačili, len teraz išli hore cely telefónov tak by mali ísť aj dotácii ale to sa nestane.

Ja osobne som, ale aj tak názoru, a aj tak už robím, že radšej si kúpim mobil v e-shope lacnejšie a keď tak aj na splátky, niekedy sa to oplatí, lebo takto tiež človek čaká 2 roky dokým skončí viazanosť aby si mohol zobrať mobil a zároveň si, ale nevybaví lepší paušál.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Plný súhlas...??? Ináč celkovou iPhone je drahy a to sa prenáša do ceny paušálu a  samozrejme,že  akontácia ( ktorá je veľmi vysoká). Voľakedy pred vyše tromi rokmi som bral na paušál Happy L  iPhone 6s 64GB a dával som akontáciu  99€ a plus mesačne 22€ splátka za  zariadenie. Vtedy som získal bonus za prenos čísla ku konkurencii O2 -> Telekom. Získal som bonus za prenos čísla ku konkurencii 5€ mesačne z faktúry a 50€ bonus na nákup zariadenia. Vtedy to bola dobrá kúpa. Vzhľadom na to,že iPhone je veľmi drahy. Keď mi skončila viazanosť,tak som si vyjednal výhodnejšie ceny za služby cez retenčné oddelenie Telekomu samozrejme,že bez nového mobilu... Starší iPhone som v mobil-shope dal na protihodnotu a doplatil som rozdiel v cene a zobral som novší model IPhone 7 plus nový z výkupu zo zárukou 2 roky.So spokojný s ním. Meno e-shopu nepíšem kvôli reklame.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Plný súhlas...??? Ináč celkovo iPhone je drahy a to sa prenáša do ceny paušálu a  samozrejme,že  akontácia ( ktorá je veľmi vysoká). Voľakedy pred vyše tromi rokmi som bral na paušál Happy L  iPhone 6s 64GB a dával som akontáciu  99€ a plus mesačne 22€ splátka za  zariadenie. Vtedy som získal bonus za prenos čísla ku konkurencii O2 -> Telekom. Získal som bonus za prenos čísla ku konkurencii 5€ mesačne z faktúry a 50€ bonus na nákup zariadenia. Vtedy to bola dobrá kúpa. Vzhľadom na to,že iPhone je veľmi drahy. Keď mi skončila viazanosť,tak som si vyjednal výhodnejšie ceny za služby cez retenčné oddelenie Telekomu samozrejme,že bez nového mobilu... Starší iPhone som v mobil-shope dal na protihodnotu a doplatil som rozdiel v cene a zobral som novší model IPhone 7 plus nový z výkupu zo zárukou 2 roky . Som spokojný s ním. Meno e-shopu nepíšem kvôli reklame.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.