Rýchlosť internetu

Otázka

• 0

Zdravím.

Práve sme prešli na magio a XL balík. Samozrejme hneď ako bol zapojený som ho odskúšal a taktiež som skúšal sťahovať a zistil som, že rýchlejšie ako 300kb/s to nejde. 

Nechcem hneď volať na podporu a tak sa chcem spýtať.. Mám tomu dať čas a postupne sa to napraví ? Dali nám nový router, takže ani cez wifi by to nemalo ísť tak pomaly. Ešte dodám, že na hornom poschodí máme router ktorý je prepojený s tým hlavným, lebo inak hore nemám žiadny signál.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Ďakujem pekne za odpoveď. Už som zistil kde bol problém. Skúšal som ho na hornom poschodí a tam bol pomalý, ale dole pri hlavnom to išlo okolo 5MB/s čo je oveľa lepšie. Takže si budem musieť kúpiť Powerline adaptér. 

Len pre istotu.. je 5MB/s rýchlosť, akú som mal očakávať, alebo mal by ísť ešte rýchlejšie ? Bohužiaľ sa v tomto tak nevyznám a tak sa radšej pýtam.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zapoj pocitac do toho prveho routra cez UTP kabel minimalne cat5e a zmeraj rychlost na pocitaci s gigabitovou sietovou kartou cez speedtest.net a pozor na jednotky. 300kB/s je nieco ine ako 300kb/s 
kb/s = kilobit za sekundu
kB/s = kilobajt za sekundu 
1 bajt = 8 bitov

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz