1 Gbit net - otázka

Otázka

• 0

Dobry den. Chcel by som sa opytat na tento internet 1 gbit. Budeme byvat v bytovke (male mesto Krupina), a v bytovke je natiahnuta telekom optika v stupackovej skrini.

V byte uz mame pripravene kable cat 6a ( ktore budem hlavne vyuzivat) a v druhej izbe su cat 5 (tam bude v podstate len zalozna zasuvka, nebude mat vyuzitie hned) 

Od datovej zasuvky do PC tiez zaopatrim kabel cat 6.

Obcas citam na fore alebo na soc. sieti ze je problem pri aktvacii na sluzbu 1gbit: Ze internet ide pomaly alebo nedosahuje rychlost aku ma. 

Chcel by som sa opytat ci je taka moznost aj u mna, ze moze takyto realny problem nastat. Ze pojde pomalsie alebo nedosiahne rychlost vyssiu. Ci mam ratat aj s takouto moznostou.

Ak ma niekto skusenosti s tymto netom, mohli by ste mi napisat vase rychlosti :) aj ked na webe sa uvadza rychlost 950mbit, ze ake realne dosahujete a ci sa to oplati. Dakujem :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Myslím si, že vyskúšať to môžeš, ak sa pozrieš tu: https://www.telekom.sk/doplnkova-sluzba-giga služba je bez viazanosti, čiže ak by ti to nešlo poriadne tak ju deaktivuješ.

Taktiež na webe sa nepíše, že 950Mb/s ale treba čítať aj, že to je maximálna dosiahnuteľná rýchlosť sťahovania, čiže tebe môže ísť dajme tomu internet 700Mb/s a je to v poriadku lebo rýchlosť 950Mb/s je maximálne čo dosiahneš nie je vôbec garantovaná.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano to viem ze sa moze kedykolvek deaktivovat. no keby to islo na tych 700 tak je to OK :D ale ak by to slo len nejakych 400+ tak by sa to asi neoplatilo. Ved uvidim mozno v praxi ako sa rozhodnem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zaplatíš nejakých 5€ navyše a môžeš celý 1 mesiac testovať. Keď to nepôjde podľa Tvojich predstáv, jednoducho to zrušíš.?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dostanes s tym ale aj pekny upload 100Mbps namiesto 30Mbps  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

len doplnim , starsi PC asi 6 rocny, hdd ma uz co to za sebou a kabel cat5 co bol k ONT , ked som nieco stahoval tak po stiahnuti som musel pockat kym to PC spracuje :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no uvidim, 909 to mas fajne :) PC mam 2 a pol rocny stavany v lete 2016 .. dosku ma asus z170m plus a disky ssd+ hdd klasicku 7200 rpm a odpracovanych ma 4357 hod. tak ten to hadam za sebou este nema :D:D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

v praxi nevyuzitelna rychlost ale samozrejme ze ti co chcu mat vsetko naj, maximalisti si tuto sluzbu daju..aj ja som taky :D:D

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.