Optika k domu

Otázka

• 0

Zdravím, chcel by som sa opýtať na optiku k domu. Ako to funguje a čo by som k tomu potreboval a či to je dostupné len na určitých miestach alebo kdekoľvek. (ulica Ipeľská - Žilina, Trnové)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

k tomu potrebujes kompatibilny router nic viac..technologia bezi po rovnakych kabloch ako ADSL ...funguje to rovnako ako ADSL, rozdiely su v rychlosti stahovania a odosielania 8/1, 30/3 alebo 80/8Mbit....rozdiel oproti ADSL je v rozsahu frekvencenho pasma 2,2 vs 17 Mhz ..technologia VDSL disponuje vektoringom, co znamena ze eliminuje sum a presluchy ktore v kabloch vznikaju..efektivne do 300-400 m. Tvoja ulica ma pokrytie VDSL len 8/1 Mbit..na presnejsie overenie pouzi overenie pomocou zadania presnej adresy s popisnym cislom

https://www.telekom.sk/fix/objednavka/-/scenario/e-shop/chytry-balik

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasné, ďakujem pekne. A nedalo by sa to akokoľvek spraviť aby to bolo viac ako tých 8/1? Lebo som niekde počul, že sa to dá nejako spraviť... nejakým "vzduchom" či čo :D či to je to? :D Ďakujem ešte raz :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rychlost zavisi od parametrov kabla, tie zavisia od viacerych faktorov ale hlavne su utlm a odstup signalu od sumu. Cim si dalej od ustredne tym je dostupna mensia rychlost. Neviem co myslis tym "vzduchom" tato technologia je robena cez kabel. Ked tak sa dohodni s niekym z tvojej lokality kto ma moznost lepsej rychlosti nech ti to "striela" antenou domov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Magio internet vzduchom je primárne určený pre oblasti kde nie je pevný internet (DSL, optika), čiže prenos prebieha cez 4G sieť. Je tam objem dát 50GB a rýchlosť vyššia ako cez DSL (cca. 70/30), avšak odozva môže byť vyššia, rovnako ako aj cena ktorá je 45€ pre oblasti s dostupným pevným internetom. Pre oblasti kde Telekom pokrytie nemá je cena 15€.

Editoval Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz