Optika k domu

Otázka

• 0

Zdravím, chcel by som sa opýtať na optiku k domu. Ako to funguje a čo by som k tomu potreboval a či to je dostupné len na určitých miestach alebo kdekoľvek. (ulica Ipeľská - Žilina, Trnové)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

k tomu potrebujes kompatibilny router nic viac..technologia bezi po rovnakych kabloch ako ADSL ...funguje to rovnako ako ADSL, rozdiely su v rychlosti stahovania a odosielania 8/1, 30/3 alebo 80/8Mbit....rozdiel oproti ADSL je v rozsahu frekvencenho pasma 2,2 vs 17 Mhz ..technologia VDSL disponuje vektoringom, co znamena ze eliminuje sum a presluchy ktore v kabloch vznikaju..efektivne do 300-400 m. Tvoja ulica ma pokrytie VDSL len 8/1 Mbit..na presnejsie overenie pouzi overenie pomocou zadania presnej adresy s popisnym cislom

https://www.telekom.sk/fix/objednavka/-/scenario/e-shop/chytry-balik

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasné, ďakujem pekne. A nedalo by sa to akokoľvek spraviť aby to bolo viac ako tých 8/1? Lebo som niekde počul, že sa to dá nejako spraviť... nejakým "vzduchom" či čo :D či to je to? :D Ďakujem ešte raz :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rychlost zavisi od parametrov kabla, tie zavisia od viacerych faktorov ale hlavne su utlm a odstup signalu od sumu. Cim si dalej od ustredne tym je dostupna mensia rychlost. Neviem co myslis tym "vzduchom" tato technologia je robena cez kabel. Ked tak sa dohodni s niekym z tvojej lokality kto ma moznost lepsej rychlosti nech ti to "striela" antenou domov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Magio internet vzduchom je primárne určený pre oblasti kde nie je pevný internet (DSL, optika), čiže prenos prebieha cez 4G sieť. Je tam objem dát 50GB a rýchlosť vyššia ako cez DSL (cca. 70/30), avšak odozva môže byť vyššia, rovnako ako aj cena ktorá je 45€ pre oblasti s dostupným pevným internetom. Pre oblasti kde Telekom pokrytie nemá je cena 15€.

Editoval Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar