1 Gbit net

Otázka

• 0

Zdravim, Chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s touto sluzbou, oplati sa?

Napr. Pre hracov.. online hry, odozva v ms... rychlost stahovania atd.., nacitavanie videi 4k :)

Prepokladam ze rychlost netu asi zavisi od zdroja kde je umiestneny... ale priblizne na realnu rychlost kolko sa moze z neho dostat?:)

Editoval Dodo.13

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

pri hrani by si pocitil rozdiel medzi 300Mbps a 1Gbps len keby si v sieti mal pocitace co ti tu 300Mbps linku vytazuju do maxima, co zrejme doma nemas

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri hrách nepocítis rozdiel medzi 1 Gbit a napríklad 60 mbit optikou

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri prechode z dsl na optiku počítaj 20-30 ms dole

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vdaka za odpovede... samozrejme.. este mam dsl net ale budem prechadzat na tu optiku 300mbit... a kable uz su pripravene natiahnute   CAT 6 ... a v pc mam kombinaciu ssd / hdd disky. Tak este uvidim... mozno tu sluzbu niekedy vyskusam :)

a tie hry som myslel odozvu v milisekundach.. netusim.. napriklad... ked som hral s kamaratom tu istu hru natom istom serveri a on ma optiku (aj ked nie od telekomu ale to asi nevadi) a ja dsl tak mal vyraznejsie nizsiu odozvu ms v hre. Tak mozno to nieco urobi :) 

Editoval Dodo.13

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa youtube na 4K potrebuješ 25Mbit pri VP9 kodeku. Pri odozve online hier je rozhodujúce ako ďaleko sa nachádza server geograficky, ak je na inom kontinente - plný zážitok z hry nemusí byť garantovaný.

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mal som balik aktivny a isiel mi cca ako pise filipec. na starsom pc mi nestihal zapisovat HDD ale na novsom kde mam SSD disk to islo v pohode 

pre dosiahnutie musis mat kabel CAT 5 a vyssie inac ti to nepojde tak rychlo a byt pripojeny prave kablom nie cez wifi 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tuto službu nemam ale optika je všeobecne najstabilnejšie pripojenie, deklarovaná rýchlosť je do 950/100Mbit..tuto vzdialenosť od ústredne nehrá takú rolu ako pri DSL pripojení pretože opticky kábel má v porovnani s metalickym útlm minimálny.  Cez optiku dokážeš prenášať veľké rýchlosti cez niekoľko km..pri DSL len na niekoľko metrov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar