Rychlost internetu

Otázka

• 0

Zdravim chcel som sa spytat, dnes som si nahodil magio router ZTE II kvôli magio TV a zistil som ze sa mi znizila rychlost internetu. Internet mam ADSL L cize asi 8Mbs a pri tej rychlosti citit vsetko ked klesne :D stahovanie niecoho mi ide ledva 700KB/s. Doteraz som mal router Dlink uz mal svoje roky ale isiel a vsetko slapalo ako malo stahovanie slo v pohode 950KB/s . Viem ze su to male cisla ale u nas sa neda spravit lepsi net zatial tak musim mat tento. Chcel som sa spytat ci tam treba nieco nastavit lebo fakt netusim co s tym je . Vdaka za kazdu radu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravim chcel som sa spytat, dnes som si nahodil magio router ZTE II kvôli magio TV a zistil som ze sa mi znizila rychlost internetu. Internet mam ADSL L cize asi 8Mbs a pri tej rychlosti citit vsetko ked klesne :D stahovanie niecoho mi ide ledva 700KB/s. Doteraz som mal router Dlink uz mal svoje roky ale isiel a vsetko slapalo ako malo stahovanie slo v pohode 950KB/s . Viem ze su to male cisla ale u nas sa neda spravit lepsi net zatial tak musim mat tento. Chcel som sa spytat ci tam treba nieco nastavit lebo fakt netusim co s tym je . Vdaka za kazdu radu

test 2.png

Editoval/-a Greko123
spravil som este test aby rychlosti kde mi to aj ukazalo ze to je slabe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked mas aj magio tv je normalne ze rychlost klesne.. v zavislosti ci pozeras SD alebo HD program to je bud 3 alebo 6 Mbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Blbo som to napísal mam magio tv satelit ale tam by asi nemal byt pokles ci je aj tam? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na satelite nie...druha moznost je ze doslo k poklesu parametrov linky a k uprave profilu.. prihlas sa do routra a hod sem ich  screen

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozriem to keď prídem s práce ale myslel som ze keď iba vymením router lebo na starom mam normálnu rychlost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

je mozne ze na inom routri mas horsi utlm linky ----> linka sa zosynchronizovala s nizsou rychlostou

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka ako vravím pozriem to a hodím ten screen neskôr ale ak by to bolo ako vravis da sa to nastaviť alebo mam volať technickú podporu? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v routri to nenastavis...to nastavuju technici na ustredni bud fyzicky alebo na dialku..vsetko zalezi od kvality metalickeho kabla a jeho parametrov..pokial budes mat mensi profil ako by si mal mat..myslim ze pre L ADSL je synchronizacny profil 9200 kbps pre 8 Mbit, tak volaj tech. podporu,

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hodil som sem ten screen dufam ze to je dobry

test 2.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Synchronizačný profil máš 6,9 Mbit na 8 Mbit potrebuješ 9,2 Mbit ...linka by to mala potiahnuť ..zavolaj na 0800123777 a požiadaj ich o zmenu s tým že taký profil linky si už mal a linka bola stabilná 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako uz som tam volal a pan mi povedal ze linka je nastavena na 6mbit a bol prekvapeny ze ako je mozne ze mi druhy router pustil vecsiu rychlost ako nieco tam obnovil a restartoval ale rychlost je taka ista tak nechapem mno co uz akurat ma to kusok stve lebo pri tej rychlosti co mam je to citelne keby som mal optiku a tam by som stracal par MB tak to by mi bolo jedno  tak s tym, asi nic nespravim ale vdaka za pomoc

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

oni to vedia na dialku zvysit  ..on restartoval zrejme len port na ustredni..zavolaj tam inokedy a vyskusaj mozno natrafis na zhovievavejsieho pana :)

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako do teraz som nikdy nemal problem s telekomom ale tak co uz aj tak vdaka za pomoc :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar