router ADB VV3212 a ASUS DSL-AC68U

Otázka

• 0

Dobry den, mam VDSL a tuto kombinaciu. ADB je v mode bridge, ASUS mam za nim, kde mam nastaveny WAN pomocou sprievodcu. neni tam povolene 802.1Q. internet chodi zda sa, ze v poriadku, len mi NEJDE appka Horizon Go. stranky aj nabehnu, ale streamy sa nechcu spustit az mi vyhodi hlasku, ze internetove pripojenie je nestabilne. Okrem toho v routri ASUS mi trvale blika zlty vykricnik, zrejme pozna nejaky problem. pisu tam, ze ak su problemy, nech im poslem popis.

na 0800 123777 mi povedal operator, ze oni nic neblokuju a ze by to malo teda fungovat. vraj zrejme bude nieco zle nastavene v mojom routri.

Ked moj router ASUS pripojim priamo na linku DSL, vsetko funguje, Horizon Go chodi, ako predtym. Problem pocitujem po zaradeni routera ADB a musi byt, lebo mam VoBB telefonnu linku.

Tak ma napadlo, ze jedina zmena v routri ASUS je WAN. funguje, ked ASUS ide z DSL WAN, problemy robi, ked ide z LAN WAN (z portu 1 adb). Uz sa s tym trapim cca tyzden a nemozem prist na nic rozumneho. Nerad by som to zatial riesil cez pojde to, vsetko v sieti si robim sam, rad by som zistil kde je problem.

Nema prosim niekto takuto kombinaciu routerov, kde by mi pomohol screen setupu WAN.

nerozumiem aj tomu 802.1Q. nemal by byt zapnuty a nastaveny VLANid 2510? alebo to je uz nastavene v routeri ADB? ak to nastavim v ASUSe, internet sa nepripoji.

Dakujem za pomoc.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

mám adb vv3212 v bridge a za ním asus rt-ac87u prikladam screen z wan nastavenia

1.JPG

2.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za reakciu. nastavenia mame rovnake, okrem "Povolit připojení VPN + DHCP".  ja mam nie, Ty mas ano. ale v tom asi nebude problem, nemas vyplnenu MAC adresu, ani meno hostitela. a este UPnP mam zakazane, to nepotrebujem.

Ja som to sice docasne vyriesil, ked som sa s tym trapil, ale doteraz som to sem nenapisal, pretoze to nepokladam za korektne riesenie. Pomohla mi len jedina vec, ze som v routeri ASUS znizil hodnotu MRU a MTU na 1446 a zacalo to chodit vsetko.

Bezne internet chodil bez problemov, problem bol vyhradne na aplikacii HORIZON GO od UPC. takze malokto aj zisti problem.

Okrem toho som casom zistil sporadicke (mozno raz za mesiac, dva) vypadky posty cez POP3. prestala fungovat komunikacia POP a SMTP, zdanlivo bez priciny. akokeby boli bloknute oba porty. staci resetnut router ADB a posta znova chodi. s ASUSom som nikdy nemal ziaden problem, dlhodobo chodil ako hodinky.

rozmyslal som, ci nevyuzit teraz ponukany router Sercomm Speedport+, mozno by problemy zmizli. Alebo by prisli ine, dalsie. ktovie? urcite by som ho chcel mat v mode bridge. nikde som sa nedocital, ci to tak pojde. a router na vyskusanie mi asi Telekom nepozicia.

Ach jo.... nebyt pevnej linky, nemam ziaden problem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

som rad ze sisi poradil s tym horizon go specialne poziadavky isp som nenastavoval lebo vsteko co chcem mi funguje bez problemov, co sa tyka vypadkov mailu mam podobne problemy s teamspeak tiez ma nechcem pripojit ale po restarte adb to uz ide

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz