Koncové zariadenie pre doplnkovú službu GIGA

Otázka

• 0

Ako Váš účastník využívam pevnú optickú sieť a doplnkovú službu GIGA (Magio Internet XL, Magio Televízia XL, Doma Happy M a Magio GO). Zaujíma ma možnosť zmeny koncového zariadenia pre uvedenú službu. Mám od Vás koncové zariadenie optik wifi router HUAWEI HG8245H, ktorý ale podporuje len štandard Wi-Fi 802.11n pričom koncové zariadenie Sagemcom 5655AC má zabudovaný aj štandard 802.11ac na 5Ghz. Je možné požiadať o zmenu koncového zariadenia (cenu nájmu akceptujem). V cenííku máte uvedené v položke 9.1.36 nájom WiFi routra Premium využívaný so službou Magio Internet v programe XL. Ako postupovať aby som mohol využívať poskytovanú službu naplno výmenou Vami poskytovaného KZ routra? Dakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @HenriMAX, zavolaj na bezplatnú infolinku 0800 123 456, napíš na chat na stránke www.telekom.sk alebo email na office@telekom.sk . 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dikes za odpoved, vsetko vybavene cez infolinku formou objednavky premium verzie routra. Doplatok nazatazujuci domaci rozpocet.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked sa spytam ako si spokojny s uvedenym routrom  Sagemcom 5655AC ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uplne iny level (hlavne pri sluzbe GIGA), oproti predchadzajucemu HUAWEI HG8245H. Urcite doporucujem vymenu, len skoda ze Telekom nema aj ine high-end routre. Takze porovnavam vlastne len 2 dostupne koncove zariadenia pre uvedenu sluzbu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A čo sa týka pokrytia, vieš porovnať voči pôvodnému HUAWEI zariadeniu ? Či už 2.4GHz resp priamo na 5GHz ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokrytie sa určite zlepšilo, ale treba upozorniť že 5 GHz wifi ma principiálne vždy horšiu priestupnosť cez materiál, takže určite odporúčam mať zapnuté obidve wifi 2,4 aj 5 a nechať na pripájajúce koncové zariadenie aby si vybralo vhodnú sieť podľa sily (zisku) wifi siete. Taktiež ak bývaš v bytovom dome, kde je kopec wifi sietí, odporúčam preskenovať používané kanály wifi sietí a vybrať tie, ktoré sú najmenej obsadené, a z nich jeden vybrať a používať, ale to už je trochu zložitejší zásah do nastavenia routra. V rodinných domoch zväčša tento problém riešiť nemusíš, lebo ťa nikto neruší a dosah domácich wifi sietí je obmedzený.  Sám mám zväčša všetky dôležité komponenty v domácnosti prepojené kvalitnou káblovou sieťou CAT 7, vrátane kvalitných aktívnych sieťových komponentov (switche, firewally a ďalšie prístupové body) :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ahojte. Dá sa na tomto zariadení nastaviť rodičovská kontrola? Alebo je k tomu nejaký rozsiahlejší manuál?

Editoval Marek306

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, doteraz sme mali  HUAWEI, ktorý nám vymenili za  Sagemcom 5655AC. Predtým nám fungovali IP kamery, a teraz sa odmietajú pripojitť k sieti aj po resetovaní kamier. Kto by poradil čo môže byť príčinou?  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte. Dá sa na tomto zariadení nastaviť rodičovská kontrola? Alebo je k tomu nejaký rozsiahlejší manuál?

Ako Váš účastník využívam pevnú optickú sieť a doplnkovú službu GIGA (Magio Internet XL, Magio Televízia XL, Doma Happy M a Magio GO). Zaujíma ma možnosť zmeny koncového zariadenia pre uvedenú službu. Mám od Vás koncové zariadenie optik wifi router HUAWEI HG8245H, ktorý ale podporuje len štandard Wi-Fi 802.11n pričom koncové zariadenie Sagemcom 5655AC má zabudovaný aj štandard 802.11ac na 5Ghz. Je možné požiadať o zmenu koncového zariadenia (cenu nájmu akceptujem). V cenííku máte uvedené v položke 9.1.36 nájom WiFi routra Premium využíaný so službou Magio Internet v programe XL. Ako postupovať aby som mohol využívať poskytovanú službu naplno výmenou Vami poskytovaného KZ routra? Dakujem za odpoveď.

Tu nájdeš nejaké info: https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/sagemcom-5655ac

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz