Internet turbo2

Otázka

• 0

Prajem krásny podvečer....mam problem s internrtom trva to už dlhšiu dobu no nechcelo sa mi to riešiť až dodnes...Mam dsl internet a modem od dlink no každu chvílu prestne isť a po restarte modemu znova nabehne len ked modem zapinam a vipinam 50 krat za den prestava ma to baviť...myslel som že je chyba v modeme nakoľko už má pár rokov za sebou a slecna v predajni mi tvrdila že mam.najnovsi model a novšie niesu a ja mam modem kupovaný v 2010 takže asi treba školenie občas....no vratme sa k téme kupil som druhý modem.od asusu kde je samozrejme samoinstalacia  no po pripojení sa nechce rozblikať kontrolka Dsl na starom modeme to ide aj ked často vipina z nepochopených dôvodov ale ide a na novšom už nie viete mi poradiť ?Vopred Ďakujem za každú odpoveď...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

19 odpovedí na túto otázku

• 0

Vsetko mam.nastavene podla vasich screenov ale stále nejde no nič bud musieť volať technika snaď si s tym poradí

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

z nejakeho dovodu neni vytvorene spojenie DSL. skus sa pozriet pre istotu na zalozku dual WAN, ci je vypnuta a primarnaWAN je nastavena DSL. (ja mam na obrazku nastavene WAN na port 1.)

inak ma uz napada snad len vadny router (cast DSL??), alebo nejaky problem DSL linky. DSL kontrolka Ti blika, snazi sa o spojenie, ale nespoji sa.

WAN-dsl.JPG

Editoval dslasus

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

do kolonky 802.1P skus dat hodnotu 3 a daj tam najnovsi fw

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Páni davam sem foto z nastavenia dal som vase údaje no nič sa nezmenilo a modem stále nejde budem musiet zavolať technika a zatial šlapať na starom idu sviatky takže očakavam vyriešenie problemu až v lete ? Ďakujem všetkým za rady...prajem Vám Krásne sviatky....?20181208_104201.jpg

20181208_104151.jpg

20181208_104225.jpg

20181208_104247.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem veľmi pekne v piatok vyskúšam a dám vedieť ako to dopadlo...Ďakujem všetkým za rady..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Citát

....po pripojeni telefoneho kablu by sa mala kontrolka rozsvietit a mne len raz za 30 sekund 4 krát zablika ale nezasvieti na stálo preto nieje možne inštalaciu dokončiť...

nie, kontrolka sa nerozsvieti po pripojeni DSL kabla . Tebe blika kontrolka DSL, pretoze sa router snazi nadviazat spojenie s ustrednou (deslamom) no a toto spojenie sa mu nedari nadviazat z nejakeho dovodu (zle si vyplnil nejaky parameter v sprievodcovi, mas zle vyplneny login, mozno mas opacne zapojeny splitter a pod.)

posielam Ti nastavenie z routera ASUS DSL-AC68U, ktore je funkcne. snad bude totozne, aspon v potrebnych polozkach. skoda, ze som prisiel az tak neskoro, snad Ti to pomoze.

wan1.JPG

wan2.JPG

Editoval dslasus

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to ci mas adsl alebo vdsl zistis podla pouzitej modulacie ADSL2+ resp. VDSL 17a

podla screenu mas ADSL

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem vyskušam  no až buduci vykend už niesom doma....ide o to ze asus ma samoinstalaciu pri ktorej sa vyžaduje aby svietila kotrolka Dsl je to tam.doslova napisane a mne po zapojeni kabla nesvieti iba 4 krat zablika takže sa neda dostať dalej s instalaciou a skušal som veľa aj cez ip a nastavil som hodnoty ako.mal ten starý a nič napadlo ma ze to moze byt vdsl ale.ten modem je aj aj cize by to malo isť no uvidim buduci výkend skusim zadať tvoje parametre ak nezaberie volam technika Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokial máš vlastný router treba parametre nastaviť manuálne..ak máš asus tak ten by to mohol nastaviť aj automaticky cez sprievodcu pripojenia..tu máš parametre pre konfiguráciu posledný riadok pre vdsl je nepodstatný 

6E048424-A106-44CD-9AE1-1D4C4CD9E558.jpeg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Fuu no práve si ma uplne zmasakroval otazkami a pochopil som asi tak.0.001% z toho co si napisal ale važim si to..ospravedlňujem sa starý router je z 2012 a je to typ D-link DSL -2641R on ide da sa povedať no len ako.pišem občas padne net a musim ho reštartovat on/off  a potom znova ide niekedy hodinu niekdy cely deň neda sa to predvídať vipne sam od seba a naskoci vzdy az po reštarte......no a nový modem je asus AC750 DSL -AC51 je tam samoinstalacia nompo pripojeni telefoneho kablu by sa mala kontrolka rozsvietit a mne len raz za 30 sekund 4 krát zablika ale nezasvieti na stálo preto nieje možne inštalaciu dokončiť...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak je modem (modem, alebo router?) v nepretrzitej prevadzke 8 rokov, je to uctyhodne, ze az doteraz vydrzal. bolo by dobre skusit dat tam iny router, ci pojde bez problemov, alebo nie. potom sa da povedat, ci je router vadny, alebo nie.

po tak dlhej dobe predpokladam, ze zdroj routera melie z posledneho. zvycajne su vyschnute elyty na sekundari,ale aj v primari zdroja. ale zasa neviem, ci mas zdroj v routeri, alebo mas adapter. mozno by stacilo vymenit adapter, aspon na skusku.

mal som DSL router Dlink DSL2641R a tam bol tento problem s kondenzatormi  v zdroji myslim vnutri v roueri, ale uz je to davno, mozem sa mylit.

ale fakt je asi najschodnejsie riesit to cez technika, ako spominal composite19. a router asus ako mas nastaveny?

- mas ADSL, alebo VDSL?

- aky router ASUS mas?

- mozes poslat obrazky nastavenia WAN a DSL?

- aky mas povodny router, ktory hneva?

pripadne, ak by bolo treba, mozem Ti poslat obrazky nastavenia ADSL routera ASUS DSL-AC68U, ako ich mam a su funkcne.

Editoval dslasus

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja by som pre istotu aj tak zavolal, pretože chyba môže a vôbec nemusí byť u Teba. A možno s technikom nájdete prijateľné riešenie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja zas ak sa bude dat tak to rád spravim sám keby niekto povedal kde je chyba ale asi budem musiet nakoniec zavolať....je mi ľuto toho modemu stal ma 70 eur a len doma lezi a pouzivam ten stary kde je wifi silna akurat j jednej izbe na ostatne musim použivat zosilňovač skôr by ma zaujimalo preco stale ten internet padá a resete znova ide niekedy ide celý den a niekedy musim modem.resetovat kazdu pol hodinu...môze to byť starými zásuvkami? Maju už čo to.za.sebou myslim ze si pamätaju ešte Československo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A prečo si nezavolal na technickú podporu 0800 123 777? Poslali by Ti technika, ktorý by modem vymenil a Ty si nemusel kupovať vlastný. Slečnu v predajni by som veľmi nepočúval, keďže ona Ti služby skôr predá, ako opraví.? Takže zavolaj a uvidíš čo Ti povedia. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz