VDSL a kompatibilita s routerom ASUS DSL-AC68U

Otázka

• 0

Dobry den,

prosim Vas, chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti s routerom ASUS DSL-AC68U na VDSL pripojeni telekomu. chodi to spolu bez problemov? nechcem objednavat zbytocne router od telekomu. podla vsetkeho by to malo chodit, ale nemam to odskusane. zatial s tym idem v rezime ADSL. od vcera mam dostupne VDSL 80/8 a chcem sa prepnut na VDSL.

dakujem za poznatky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 1

s asusmi nie su problemy..mozes kupit

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem. myslel som si to. ja ten router mam uz zopar rokov, ale zatial s nim idem len ADSL. :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám AC52U čo by mal byť podobný a ide v pohode na VDSL (mám len 30/3 lebo silnejšia tu nedotiahne).

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem za dobru zpravu. treba tam nieco specialne nastavovat? alebo len prepnem z ADSL na VDSL? (predpokladam, ze mi login na telekom ostane rovnaky)

pamatam si, ze som musel pri ADSL nastavit este VPI VCI. ale to bol nejaky starucky router od telekomu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skust to nastavit automaticky cez sprevodcu mal by to sam nastavit...ak nie treba to nastavit manualne treba zadat VLAN ID: 2510

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ok dakujem. buduci tyzden to prehodia na VDSL, vyskusam.

inak prave mi volala operatorka, ze bez routra z telekomu jej system nevezme poziadavku na VDSL. musel som teda objednat aj ten ich router...

je to dalsich zbytocnych 0.45 eur mesacne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak konecne hotovo. trapil som sa dva dni.

router adb VV3212 bol nutny kvoli pevnej linke. popri ADSL --> VDSL mi totiz zmenili aj telefonnu linku z TP1 (klasicka analogova) na VoBB (VoIP). bol som nestastny, lebo s tymto som neratal. nikde ani zmienka o takejto zmene a operatori pochopitelne mlcia, alebo nevedia o problemoch. a musi ich byt mraky tohto konkretneho problemu. zato vam povedia, ze router MUSI byt ich, i ked mali pravdu.

takze router teraz sluzi v mode MODEM (transparentny bridge) a je zapojeny iba kvoli prevodu VoBB na analogovu linku (FXS) pre telefon.

internet - za adb W3212 mam zapojeny ten moj ASUS DSL AC-68U. tam som musel jeden port  LAN predefinovat na WAN port, takze je DSL modem vypnuty a spojil som obe "skatulky" za sebou. (LAN1)

az na tu pociatocnu rychlost, vsetko chodi k plnej spokojnosti. dufam, ze sa rychlost do 14 dni upravi k lepsiemu.

dakujem Vam za reakcie. :)

Editoval/-a dslasus

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak predsa sa objavil jeden problem.

nejdu mi IPTV streamy. neviem, ci to moze byt nastavenim toho adb VV3212 coby modemu, alebo nejakym nastavenim mojho routera ASUS (VDSL)

v asus musim mat QoS vypnute, ked ho zapnem a nastavim VlanID 2510, stratim spojenie INTERNETU.

(na nastavenie DSL teraz nemam dosah, lebo sa do adb VV3212 nedostanem. toto nastavenie je myslim len v rezii telekomu)

pri starom pripojeni ADSL a ASUS DSL-AC68U to chodilo bez problemov.

inak problem som zistil len na androidoch, v notebooku s W7 to chodi ok.

uz neviem, co s tym :(

dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar