Pripojenie optiky k rozvodom

Otázka

• 0

Ahojte

Kúpili he panelový byt a uvažujeme nad zavedením optiky pre TV a internetu. 

Situácia je nasledovna prípojka je spravená na optiku do kuchyne kde bolo ont (nachádzalo sa tam keď sme nasťahovali, potom sa odpojil). Z tade je potiahnutý lan cez stenu pravdepodobne do komory kde je ukončeny anténou prípojkou(ešte som nezistil presne ako ide keďže je v stene).  V komore sa nachádza anténa prípojka a rozvod cez koaxial do každej izby. 

Otázka znie: je možné spraviť rozvod tv signálu cez koaxial (nové káble nechceme tahat)? Čiže či je možné potiahnuť sieť od ont a prepojiť s koaxiálnym rozvodom v byte?

Ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

optika VS kaoxial ?? to mi nejako nesedi , nemyslis nahodou ethernetove kable ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne skôr príde, že ten koaxiál bude rozvod od UPC. Oni mali opto-koaxiálne rozvody. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne skôr príde, že ten koaxiál bude rozvod od UPC. Oni mali opto-koaxiálne rozvody. 

Aj stale majú.

V tomto prípade sa nevyhne natiahnutiu novych kablov. Otazka je preco je to problem? Kupim novy byt, prerabam si veci tak poriesim rozvody. Nie je to velka investicia. Navyse dnes sa daju kupit listy kam sa to da pekne poskryvat. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne tak @Tataracik. Prvé, čo sa rieši pri kúpe bytu je rekonštrukcia rozvodov (elektrina, voda, plyn, sieť TV a internet). Ak to ale nebolo potrebné(?) riešiť, tak tie lišty sú najlacnejšie a najestetickejšie riešenie. A aj najjednoduchšie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak vďaka

Problém to až taký nie je s tými lištami ale načo keď sa to da bez nich. Nebudem prerábať niečo čo fungovalo a nevidno.

Keďže predchádzajúci majiteľ tvrdil ze mal Telekom sieť tak som sa tiež čudoval ako to je zapojené.  Preto sa pýtam či je tá možnosť. 

Stačí povedať ze to nie je možné :-P 👍 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A nemáš možnosť si to nejako zistiť u predchádzajúceho majiteľa? Lebo toto mi akosi hlava neberie. Ak by to boli ethernetové káble, tak áno. Ale koaxiál, jedine, že tam mal magio SAT a internet cez Wi-Fi. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre tak nech je po tvojom - neda sa. :D

Koniec diskusie

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmmm nie som si tým istý prezisitim a dám vediet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz