ONT Huawei HG8245H - WiFi on/off

Otázka

• 0

Dobrý deň;

k balíčku TV+int+tlf po optike som dostal ONT Huawei HG8245H, okrem toho router TP-LINK. Technik (kt. tu bol vymeniť Magio_box) mi poradil: že toto ONT vie pracovať aj ako router = počítače dovtedy pripojené na TP-link pripojím priamo do ONT, ale že treba najprv zavolať na 0800/123456 a oni na_diaľku upravia konfiguráciu ONT. Ale po zavolaní na 0800/123456 som sa dozvedel: že mi vedia zapnúť WiFi na ONT = môžem internetovať priamo cez WiFi bez Tp_linku. Ale ja nemám záujem o WiFi, chcem byť pripojený do ONT káblom; a WiFi si chcem zapnúť / vypnúť spínačom na zariadení.  Je toto možné a koľko stojí toto preswitchovanie?

Ďakujem; s pozdravom Rudolf Gruber.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

bud vyuzivas jeden  (wifi a kabel) alebo druhy  (wifi a kabel)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sorry - ale velmi nechapem: momentalne pouzivam ONT (nastaveny ako bridge) a k nemu kablom pripojeny Tp_link (router) a do Tp_linku pocitac kablom RJ-45. WiFi vypnute, ale ked treba = zapnem WiFi gombikom na Tp_linku.

Ale Tp_link chcem zrusit a nechat si (na Zakaznickej linke) prepnut ONT do "router - moodu"; ale udajne mi zapnu na ONT-cku navzdy WiFi tak, ze gombikom na ONT ju nevypnem... A je mozne toto napevno_zapnutie WiFi zmenit na WiFi_zapnut/vypnut_tlacidlom?

Dakujem; s pozdravom Rudo Gruber.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Povedali Vám zlú informáciu, v pohode sa dá Wifi na ONT cez tlačítko vypínať / zapínať. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem Vam Mirko - mate pravdu; ste ma povzbudili: tlf. som na zakaznicku linku, uz je zmenena konfiguracia ONT-cka na "routrovu" a WiFi sa da normalne zapnut / vypnut tlacitkom na zariadeni...

Tato nespraavna info je medzi pracovnikmi ZAkaznickej linky velmi rozsirena ... skoda.

Este otazocka: snazil som sa pripojit do weboveho administracneho prostredia zariadenia ONT, ale nefungovalo (ani podla Huawei navodu); neviete - ako sa mozno do ONTcka pripojit?

Dakujem; s pozdravom Rudolf Gruber.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Za málo :)

Rozhranie funguje cez 192.168.1.1, meno je admin a heslo je vytlačené v spodnej časti ONT. Ak by prístup nefungoval, je potrebné kontaktovať technickú podporu 0800 123 777, je možné že tam je nejaké blokovanie. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vdaka za pomoc. Vcera som skusal sa dostat do administracie = nefungovalo... Ale dnes ano (ja som nix nemenil, ale aj tak dobre). :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz