Nechápem rýchlosť internetu

Otázka

• 0

Včera mi technik zaviedol internet a povedal mi že ,budem mať 50mb download a , že to bude aj vyššie lebo tu je silný zdroj  , tak som to išiel vyskúšať že stiahnem nejakú hru a mal som najviac rýchlosť sťahovania  30 kb  . Otázka keď mám 50 mb download speed tak by mi to malo sťahovať 50MB rychlosťou ? .... Alebo sa mýlim ? 

Vopred  Ďakujem za odpovede  :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Včera mi technik zaviedol internet a povedal mi že ,budem mať 50mb download a , že to bude aj vyššie lebo tu je silný zdroj  , tak som to išiel vyskúšať že stiahnem nejakú hru a mal som najviac rýchlosť sťahovania  30 kb  . Otázka keď mám 50 mb download speed tak by mi to malo sťahovať 50MB rychlosťou ? .... Alebo sa mýlim ? 

Vopred  Ďakujem za odpovede  :)

ked máš 50mbit tak by ti malo sťahovať cca 5mb/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked máš 50mbit tak by ti malo sťahovať cca 5mb/s

Presnejsie je to tak ze treba rozlisovat Mbite (Mb) a MByte (MB). Vacsinou vsade je uvadzana rychlost pripojenia v Mbite.

• 8 Mbite = 1 MByte
  • Co v tvojom pripade znamena 50Mbit = 6,25 MByte (50 / 8 = 6,25)

To ze ti to islo 30kb skus pockat a vyskusaj to dnes. Ak to pojde stale pomaly nieco nie je v poriadku.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Reštartni router a skús to cez kábel.Rozdieľ medzi rýchlosťou cez wifi môže byť aj menej ako polovičná

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Záleží ale od podmienok si myslím, či vzdialenosti od routra, pri takejto rýchlosti 50Mb/s v pohode by cez wifi nebol problém aj cez 40Mb/s dať si myslím, len záleží od routra samozrejme a iných vecí.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Router mam pri PC 

Jednoznacne sa pripoj pomocou kabla a odskusaj rychlost stahovania. Spusti si aj test na www.speedtest.net aka bude rychlost pripojenia. Ak bude rychlost pripojenia o viac ako 50% menej tak by som kontaktoval zakaznicku linku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zalezi aj odkial stahujes. Ked budes stahovat nejaky torrent a bude pripojeny len jeden ferdo na ukrajine s uploadom 10 kbps, tak ti to pojde na **piip**.

Skus ten speedtest (maju rychle servery aj na slovensku) a daj vediet potom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už som volal na zákaznícku linku ide to pohode za 10min mi stiahlo 5gb. Ale aj tak všetky ďakujem za rady a rak

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar