macbook a vypadavanie internetu

Otázka

• 0

Ahojte, mam magio internet (L-ko) a router ZTE a velmi casto sa mi stava, ze po pripojeni na WI-FI s macbookom mi vypadne internetove pripojenie - t.j. ani napr. mobil neotvori ziadnu web stranku, nepride email, atd... Pritom vsetky zariadenia su pripojene k routru (teda k wifi). Pomoze vzdy restart routra, niekedy musim aj dva krat posebe. 

Viete prosim niekto poradit v com by mohol byt problem? Nastavenia routra? (tam som nic nemenil, teda vsetko je zrejme default) Resp. nastavenie v macbooku?

Vdaka za rady

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Ak ostatne zariadenia su v pohode tak by som hladal problem v mac-u

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @LukasDermeo,

Moznosti zo strany routra

1.  Skusil by som firmware routra
  2. Vypnut/Zapnut 5GHz wifi (ak podporuje)
  3. Vymenit router, odtestovat len s inym druhom.

Moznosti zo strany macu:

1. Update OSX (ak nemas najnovsi), viem ze pri High sierra bol takyto problem
  2. Vypni BT na macu ked sa pripajas na wifi
  3. Pozriet sa ci nahodou nema Mac natvrdo priradenu adresu ktora sposobi pad routra. BTW dhcp by malo byt nastavene v routri a na macu automaticke pridelenie IPcky z routra.

Skus aj tieto kroky:

• Choose Apple menu > System Preferences, then click Network.
  • Click Assist Me, click Assistant, then follow the onscreen instructions to set up a network connection.
Editoval/-a Filipo21
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

velka vdaka za odpovede, zatial som skontroloval nastavenia macu aj routra (dhcp je automaticky), soft mam aktualny (na macu, router som zatial neriesil), a teda som vypol BT a zatial vyzera ze to ide (teda uz druhy den to nepadlo)... tak uvidim po dlhsom case 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar