Čakanie na Godota (Telekom - Optika)

Otázka

• 0

Čo sa to deje v tejto veľkej ružovej firme ? Tento rok sa po našej ulici ťahala optika...V apríli sa postavili stĺpy, v júni naťahali káble, report písal že v 30.9. to má byť hotové, potom to presunusli na 31.10. ako už asi viete ani to sa nestalo a tak tam donedávna svietilo 30. 11. a dnes zrazu report je prázdny a údaje žiadne v ňom o pokrývaní optiky. Mapa pripraveného pokrytia je haluz...svietia tam lokality ktoré majú už dva roky spokojne optiku ( celé dediny ako Geča, Kokšov-Bakša) a moja časť Čane ktorú nie a nie pokryť tá radšej už ani nesvieti na tej mape vôbec. Pani v predajni mi nevedela nič povedať iba to že na centrále, ktorá sa stará o pokrytie majú bordel. Tak stále čakám a každý deň smutne pozerám cez okno na tie natiahnuté káble na stĺpoch a čakám. Pre porovnanie v júli keď mali byť hotové iné ulice našej dediny tak tú dedinu pokryli spoľahlivo a včas ale ostatné ulice, ktoré mali byť pokryté koncom leta tak nie a nie dokončiť...kde mám ísť alebo na koho zatlačiť aby sa toto nešťastie riešilo ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Neostava nic len cakat. Mapka je len orientacna, neda sa podla toho riadit. Ja som tiez zistoval dostupnost v novej lokalite. Mne to ukazovali ze je dostupne, viem ze susedia maju zriadenu pripojku, pani na informaciach tvrdila ze musia preverit podla LV a nakoniec po par dnoch som dostal odpoved ze je dostupnost. Cize sami zrejme obcas nevedia, co je skoda. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Celé zle ale keby že nezaplatíš faktúru za paušál ihneď stopnú paušál pošlú na teba exekútora a máš to zavarene + aby som nezabudol penále a tak dalaj a tak dalej .... Na to aby si urobili konečne poriadok v pokrytí tak to nie a to pokrytie ma tiež tak trošku trápi ale nevadí to je TELEKOM 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tahaju nove kable po stlpoch? Ved to je zakazane.. Nove vedenie sa smie ukladat jedine do zeme.. Na stlpoch sa smie vykovanat jedine rekonstrukcia jestvujuceho vedenia..

Mozno prave na tomto to cele stroskotalo... Ze ich niekto udal...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asi na Oravu nechodíte, minule som šiel cez Nižnú autom a zameral som sa na domy popri hlavnej ceste kde je optika Telekomu a vidím optické káble po stĺpoch (nie Telekomu) SSE tak to si hovorím palec hore, nevypadalo to zle celkom decentne minimalisticky, žiaden Bangladéš. Mohlo by sa tak urobiť viac lokalít, odpadne starosť so zemnými prácami.

@Ľuboš

@Miška @Terka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U nas je tiez do domu vzduchom a nechali nam tam aj stary DSL kabel :D tahanie optiky sa obcas skryva aj za rekonstrukciu napr. obecneho rozhlasu. Tak nam tu natahal kable este aj lokalny privider. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asi na Oravu nechodíte, minule som šiel cez Nižnú autom a zameral som sa na domy popri hlavnej ceste kde je optika Telekomu a vidím optické káble po stĺpoch (nie Telekomu) SSE tak to si hovorím palec hore, nevypadalo to zle celkom decentne minimalisticky, žiaden Bangladéš. Mohlo by sa tak urobiť viac lokalít, odpadne starosť so zemnými prácami.

@Ľuboš

@Miška @Terka

Vraj zákon zakazuje ťahať optiku po stĺpoch el. napätia. Bolo to raz v Markíze a bol to presne Telekom kto bol kritizovaný, urobili to rovnako aj vo vedľajšej dedine a vraj boli nútený to prerobiť. Neviem či sa tak aj stalo nebol som sa tam pozrieť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A stále čakám...hlavne, že vedľajšiu menšiu dedinu, ktorú začali v Auguste už dokončili presne včera alebo tak nejak podľa reportu. Nerozumiem tomu fakt...prvá polovica moje obce bola dokonca pokrytá v roku 2015 a moja ulica bude čakať večnosť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar