Stahovanie a viazanost

Otázka

• 0

Rad by som sa opytal, ako to chodi pri predaji bytu a naslednom stahovani, ked je na adrese starej (bytu, ktory sa predava) sluzba internet + TV od telekomu este s viazanostou a na adrese novej (nehnutelnost, ktora sa kupuje) nie su sluzby od Telekomu k dispozicii.

Da sa v takomto pripade bez pokuty zrusit zmluva?

Da sa zmluva prepisat na kupujucehop bytu?

Za rady a skusenosti vopred dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Služba sa bez pokuty zrušiť nedá. Dá sa však prepísať na nového majiteľa bytu. Je potrebné zájsť na pobočku Telekomu osobne - pôvodný majiteľ služby a aj budúci majiteľ služby. Potrebné sú občianske preukazy oboch zúčastnených. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze v pripade, ze novy majitel nesuhlasi ostavaju 2 moznosti:

Doplatit viazanost do konca a potom zrusit, alebo zrusit hned a platit zmluvnu pokutu?

Pride mi to dost nekoretne od Telekomu, kedze ja tu sluzbu platim a oni mi ju nedokazu poskytnut.

Nemal by v takomto pripade zmluvu vypovedat poskytovatel, ked je neschopny sluzbu dalej dodavat?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

lebo telekom, ja cakam uz na nizniu zmluvnu pookuu a idem o o2. mam pausal happy L 30 eur, navysovalidata ale nie v mojom pausali, a neda sa prejst na novy pausal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@mikiben, v podstate si to vystihol presne. Buď pokuta, alebo doplatiť do konca viazanosti. Treba si len spočítať, čo výjde lacnejšie.

Telekomu si sa zaviazal na 2 roky platiť. Oni sa zaviazali poskytovať Ti 2 roky službu na danej adrese. Nemôžu vedieť, že Ty sa počas viazanosti odsťahuješ. Preto je to tak, ako to je. Bohužiaľ. ☹️

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar