Agregacia OPTIK

Otázka

• 0

Dobry, chcem sa spytat, ci je normalne, ze ked mam optik XL + balik GIGA, tak vysledok na speedteste mi vysiel ze 8Mbps (down)/100Mbps (up)... Akoze agregacia 1:100 s plnym vytazenim?

Po restarte routra som to nabehlo 1000/100. Ale nechapem co mohlo viest k takemuto rapidnemu poklesu ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

No vidis, kolko veci sa vyriesi restartom :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

update FW coho? Huawei krabicky? tu mam nastavenu telekomom len ako bridge. Za nou je moja vlastna infra a ta ma vsetko v poriadku (po reboote len mojho routra rychlost bola stale pomala). Mne len nejde do hlavy, co mohlo samo od seba sposobit tak vyrazne spomalenie...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak dlho nerestartujes router, moze to sposobovat presne to co sa ti stalo. Osobne odporucam restart raz za tyzden, najlepsie ak sa ti da nastavit automaticky restart napr na Pondelok 2:00 rano :D.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

update FW coho? Huawei krabicky? tu mam nastavenu telekomom len ako bridge. Za nou je moja vlastna infra a ta ma vsetko v poriadku (po reboote len mojho routra rychlost bola stale pomala). Mne len nejde do hlavy, co mohlo samo od seba sposobit tak vyrazne spomalenie...

Pises ze si restartol router. Tak som navrhol update FW routra.  Ako vies ze je vsetko v poriadku ked po jeho restarte to ide?  Novsi FW s opravenymi bugmi moze pomoct obcas vyriesit problemy so sietou. Alebo aj nie.

Z tvojich popisov sa vela poradit neda.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Restart obcas pomoze, ale dobre zelezo sa restartovat nemusi. Ja som mal napr. uptime routera 290 dni

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar