Magio Internet VDSL

Otázka

• 0

Zdravim.Zistoval som si dostupnost internetu a vyslo mi ze podla adresy mozem mat max 80/3Mb/s cize spravne je to 80Mbps , v prepocte  10 MB/s a  0.375 MB/s .

S porovnami mojho aktualneho je to o dost rychle.Len aka je realita, cital som ze vela ludom to nejde a pod.Dik

Moj internet- rychlost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

to ci dana rychlost bude realne dosiahnutelna urci az technik na mieste zriadenia pripojky s meracim zariadenim (podla utlmu) cim mensia hodnota tym vacsia priepustnost linky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bez zriadenia pripojky skor sa to neda zmerat.Fakt by som si nechcel dat nieco co nakoniec ani nepojde tak ako by malo.Navyse mesacne platit 20€  len tak co bude blbnut nechcem. Ako je mi jasne ze plnych 80 mi nepojde aj ked co mam aktualne poskytovatela  tak plnych ide dokonca  by som mal mat nizsiu rychlost. Co sa tyka zariadeni treba tam vlastne co , asi pripojku na pevnu linku tipujem , potom nejaky speci modem  z pevnej na uz ethernteove koncovky a odtial napr na  wifi alebo rovno kablom..Dik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

da sa to tusim zmerat aj bez toho aby ti spravil pripojku ...od najblizsieho stlpa po tvoj dom.. spravi ti doma pripojku..odtial ti pojde dvojzilovy rj11 kabel do koncoveho zariadenia- dsl  wifi routra (samozrejme bude sa musiet z ulice vrtat).. na fasade potom budes mat taku malu krabicku odkial ti pojde kabel do miestnosti v dome (podla tvojho vyberu).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ono pevnu linku mame, aj magio TV ale to je cez satelit,  takze pripojku mam teda na pevnu linku

Editoval MarekM25

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked pripojku mas tak potom technik prinesie len router a pojde ta na ustrednu zapojit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano to je docela jednoduche .Len teraz ta rychlost ma trapi aka by realna aj bola.Ci by bola aj nejaka zlava kedze mame dve sluzby od telekomu.Ono viazanost mi konci nejak vo februari sa mi zda .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak si vyskladáš balík pevných služieb, budeš mať aj tzv. balíkovú zľavu. Čím viac pevných služieb, tým väčšia zľava. Urob to cez eshop, a ak nebudeš s internetom spokojný, môžeš do 14-tich dní odstúpiť od zmluvy bez sankcií. 

Editoval composite19

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten eshop neviem ako myslis, lebo objednat to viem len tu https://www.telekom.sk/fix/objednavka/-/scenario/e-shop/chytry-balik?internet=xl a to mi dava cenu 21,39 s tym ze nech dostanem aj WIFI router  aj ked oma jeden mam. Ale to ze ci mam doma  pevnu linku alebo magio TV to sa ma nejak nikto tam nepyta , takze sa neodvija od toho cena.S tym odstupenie od zmluvy je to horsie.Lebo plan bol taky ze zrusim moj net ale medzitym  by som zriadil tento .U mojho to asi  bude nejaka 1 mesacna vypovedna lehota , tak som mal aj od predosleho. Nebolo to ako okamzite.Tak aby som  nebol sklamany.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No presne myslím ten link, čo si dal. Tam si zvoľ "službu mám, chcem pokračovať". Zadáš kód adresáta (z faktúry). Naklikáš si internet, pevnú linku, Tv. Môžeš si prípadne vybrať nejaké zariadenie. Zadáš svoje údaje a odošleš objednávku. Tým si vlastne vytvoríš novú viazanosť, pretože si berieš k dvom súčasným službám, tretiu (internet). A tým pádom máš nárok na odstúpenie od zmluvy do 14-tich dní. Pre overenie objednávky Ti ešte budú volať. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ja som tam podstate na skusku daval cislo pevnej linky co mame  a ked vyberiem bud 

Chcem novú službu, prípadne dokúpiť ďalšiu službu a k tomu zariadenia z vianočnej akcie

Službu mám, chcem pokračovať

Aj tak mi to dava rovnaku sumu, tak neviem ako je to nastavene.Takze asi zlava nieje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak skús na ich stránke dole v pravom rohu "potrebujete pomôcť?" Zadaj svoje tel. číslo a zajtra sa Ti ozvú. Opýtaš sa všetko, čo potrebuješ vedieť a prípadne aj urobíš objednávku cez telefón. Pri telefonickej objednávke platia rovnaké podmienky, ako pri internetovej. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak dal som si VDSL XL teda  80/8.Uz to mam asi vyse tyzdna.No vyzera to ze to uz asi aj nastavili, lebo predtym bola rychlost okolo 48/4 cez kabel,.Akurat som to meral no neda sa to porovnat zo starym internetom, nieje to sice ako optika ale rozdiel poznat .Dufam ze to tak, aj ostane .

1.png

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar