Supervectoring VDSL

Otázka

• 0

Chcem sa opytat hlavne @Ľuboš a @Terka aka je situacia momentalne s nasadenim tejto technologie na Slovensku. Viem, ze tato technologia sa pilotne testuje, je nieco nove ?  V Nemecku uz Deutsche Telekom niekedy v lete presiel na vyssi level VDSL, preto mam par otazok:

1. Je nejaky hruby odhad spustenia technologie ? zima 2018 / jar 2019 ?

2. Budete ju pustat len pre pripojky do 500m od lokalneho uzla ? alebo aj viac (mam na mysli zakaznikov, ktori maju momentalne 30 Mbit do 1 km od uzla)

3. Ak sa zacne tento produkt komercne predavat budu upravene uz existujuce tarifne rychlosti (8,30 a 80 Mbit) na vyssie alebo k tomu spravite aj samostatny produkt ako to bolo v pripade optiky ?

Dakujem :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 1

Mame konecne nieco nove? Pomaly koniec roka 2018. Este rok mam viazanost. Tak by to mohli dovtedy stihnut..  Lebo v poslednom case badam ze mi aj rychlost klesa.. niekedy len 22Mbit namiesto 30.... Nitra, cast Stare mesto, kusok pod hradom, a oni nie su schopni spravit dake DSLAMY... Kabel mi ide az priamo od ustredne na Kupelne Ulici... A pritom oproti v panelaku, cca. 50 metrov Telekom optiku ma.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 sory, ale odhlásilo ma. Chcel som k bodu 2. Ja som od lokálneho uzla niečo cez 400 metrov (možno 450), napriek tomu mám "len" 30Mbit (XL 80Mbit nieje na mojej adrese dostupné). Vieš mi povedať, prečo je to tak? A ako to potom chcú riešiť so supervectoringom, keď mi XL nevedia dať ani teraz. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ľuboš, @Terka, ja by som chcel vedieť, čo bude s tým neustálym odhlasovaním z fóra. Je to už fakt otravné. Niekde v inej téme si už dávnejšie písal ( @Ľuboš), že na tom pracujete, ale chce to čas. Takže? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ľuboš, @Terka, ja by som chcel vedieť, čo bude s tým neustálym odhlasovaním z fóra. Je to už fakt otravné. Niekde v inej téme si už dávnejšie písal ( @Ľuboš), že na tom pracujete, ale chce to čas. Takže? 

@Miška

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa poslednej informácie od Mišky sa predĺžila doba odhlásenia z 15 na 20 minút, som ale zvedavý či sa odvtedy niečo zmenilo. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nic proti ale bol by som rad ak by sa tu nerozoberalo nic ine len veci k teme supervectoringu :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Mirko, z 15 na 20min.? Veď nech samovoľné odhlasovanie zrušia úplne. Viem sa prihlásiť aj odhlásiť sám (keď ja potrebujem).

@filipec12, prepáč, že som Ti vliezol do témy. Vieš mi teda povedať niečo k mojej otázke? (bod č.2). Ďakujem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neviem preco nemas dostupne XL-ko, mozno nemas na to vyhovujuce parametre alebo by si zarusil linky ostatnym uzivatelom ktorym ide par z rovnakeho zvazku kablov ako tebe..tazko povedat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A supervectoring by to vedel vyriešiť? (nemám túto tému až tak naštudovanú). 

Editoval/-a composite19

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Celkom stačí. Ak som správne pochopil, supervectoring rieši nielen rýchlosť, ale aj vzdialenosť od uzla? A čo stabilita? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano, supervectoringom sa daju dosiahnut aj na vacsie vzdialenosti vacsie rychlosti v porovnani s VDSL 17a, zalezi najma od priemeru vodica...co sa tyka stability to je individualne, kazda linka moze mat ine parametre...myslim si ze v telekome testuju/ maju otestovanu rychlost do nejakej vzdialenosti aj na horsich linkach kde to bezi stabilne

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar