Otázka

• 0

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať stala sa mi taká vec, že som na stránke www.facebook.com zdieľala príspevok o výhre sedačky stránky vtipy roka. Následne v deň kedy sa malo žrebovať mi napísali, že som vyhrala. Veľmi som sa potešila lenže to som ešte nevedela čo bude ďalej. Oni si odo mňa začali pýtať heslo ktoré som im nedala a následne mi poslali SMS kód ktorý som im nadiktovala a strhli mi vraj 92,30€. Chcem vedieť či by sa to nedalo nejako zablokovať aby mi už nestrhli žiadne peniaze. Na polícii som zatiaľ nebola. Bola by som rada ak by sa to v tej faktúre dalo nejako zablokovať aby som to nemusela platiť.  Ďakujem za odpoveď. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Naozaj ste si mysleli že za lajkovanie, zdielanie a komentovanie vyhráte niečo v hodnote 300€+? Skúste zavolať na zákaznícku linku možno to budú vedieť reklamovať. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Faktúru bohužiaľ budete musieť uhradiť a vyreklamovať sa to nedá, nakoľko tie peniaze Vám nestrhol priamo Telekom, ale tretia strana ktorá Vás podviedla.

Tu ostáva iba obrátiť sa na políciu,

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zabranit sa tomu da pomerne jednoducho: nediktovat overovacie kody dorucene na vas telefon pofidernym neznamym. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je to celkom poučenie, zároveň otázne je či aj na polícii niečo vyrieši, nájsť vinníka bude ťažké, a na 100% Vás poučia o tom aby ste nič takéto nerobili.

Zároveň odporúčam sa úplne vyprdnúť na takéto súťaže, možno niektoré sú pravdivé ale kde dávajú veci za stovky eur tak tomu by som neveril a keby som mal aj vyhrať, tak predsa logicky dám im maximálne adresu kde mi to majú poslať, a ak vymýšľajú nejaké somariny ako je to vo vašom prípade je vaša vina, že ste im niečo poskytli čo by ste nemali, zároveň keby zo mňa ťahali nejaké dôležité informácie ihneď by som ich aj nahlásil.

Je to celé ako od začiatku píšem poučenie, proste nikde Vám asi nič nedajú vo veľkej hodnote zadarmo, nejaké súťaže kde výherca overí aj notár tak dobre, ale takéto pofidérne súťaže na facebooku vie spraviť každý a prípadne aj v tom najhoršiom prípade ako je ten Váš okradnúť niekoho o peniaze.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar