Obtazovanie virtualne číslo

Otázka

• 0

Dobry den, potrebujem pomôcť. Už od zaciatku mesiaca ma obtazuje niekto, kto ma prezvana z Nemecka zo siete vodafone. Ked volam naspäť mi povie, ze cislo neexistuje. Kvoli tomu sa mi ani neda blokovat. Najhorsie, ze vyzvana hocikedy. Raz sa stalo ze som ho zdvihla a hned ale polozil. Su to sekundove volania. Mám male dieťa a veľakrát mi ho zobudi o desiatej. Otravuje ma to. Niekedy prezcanavana aj viackrat za sebou. Dá sa s tým nieco robit? 

Screenshot_2018-10-25-21-20-34.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

@Ľuboš to je fakt jediné riešenie? To je smutné, chápem niekomu môže byť zmena čísla jedno, ale sú ľudia ktorý proste nechcú si ho zmeniť a takto. 

To ani takýto problém Telekom nevie vyriešiť, za tie veľké peniaze čo ľudia platia aby nemuseli to riešiť takto?

Zároveň by ma zaujímalo zmena čísla je spoplatnená správne? Ale v tomto prípade potom by sa nemal platiť poplatok nie? Však keď Telekom nevie urobiť nápravu tak osobne by som im ten poplatok neplatil keď by som bol donútení zmeniť číslo pri najhoršiom.

Editoval/-a Samer303
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Samer303 neviem ci je to presne to co som zaznamenal na webe (na 85,6% :D ) ale v tomto pripade nema telekom dôvod blokovat cislo, niekto napise ze ho frajer z anglicka otravuje a hned blokovat, vazne ? pamätam si ze sa to uz riesilo v minulosti bolo to z nejakej africkej krajiny ci odkial a to zablokovali. ale kvoli 2-3 to blokovat.... 

lubos a milandzuris dal realne riesenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Pepsito si asi nemyslel vazne vsak?Ved Telekom predsa vidi,ci je to pravda a ci ju dotycna osoba spamuje .Taketo obtazovanie sa uz da povazovat za psychicke tyranie.Byt na jej mieste tak volam linku zak. a ziadam o zablokovanie.Pokial by som neuspel,tak by som si vyziadal vypis a siel na policiu.S prikazokm na zablokovanie tc  od policie by som trval na zablokovani .A nikdy by som to neriesil zmenou cisla.Mam zlate cislo a ma o uz naozaj dost ludi na to,aby som ho menil.

Editoval/-a Merfi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Merfi len ked si vsimnes screen, tak sa nejedna o jedno konkretne telefonne cislo , ale o nejaku mnozinu cisiel z radu +49152 :) Preto blokovat nieco v takomto rozsahu je nerealne a aplikacne nemozne...v tomto pripade naozaj neostava asi pani nic ine z uzivatelskeho pohladu,len si postupne blokovat vsetky cisla v telefone,ktore sa jej dovolaju..z pohladu Telekomu je naozaj jedina moznost zmena telefonneho cisla na naklady Telekomu samozrejme..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@peter.pajor, a nebolo by možné zablokovať len volania z konkrétnej krajiny? V tomto prípade Nemecko? Ak nie aplikačne, tak zo strany Telekomu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@composite19 to nie je mudre riesenie, nakolko sa Ti potom uz vobec nikto nedovola z Nemecka ;) Technicky je to mozne osetrit v Telekome,ale tuto moznost by som volil ako uplne poslednu moznost..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@peter.pajorTo chápem,ale to už musí zvážiť dotyčná, či hovory z Nemecka sú pre ňu podstatné, alebo nie. Na druhej strane je to asi lepšie, ako zmena čísla.

Editoval/-a composite19

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

minimalne na zaklade niecoho jej volaju. niekde musela uviest svoje cislo. 

postupne blokovat cisla 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den. Dakujem za vsetky nazory. Zmenu cisla by som ozaj nerada absolvovala. Je pre mna dolezite. Zablokovat cele Nemecko je pre mna nerealne lebo su telefonaty ktore odtial naozaj prijimam. Kedze som tam mala viackontaktov je možné že je to aj niekto koho poznám. Ale netuším. A volať na všetky možné kontakty v nemecku, ktore poznám, keďže som tam fungovala aj v ramci práce, ci zrovna ten ktorý majiteľ cisla nie je psychopat je blbosť. Pytala som sa hlavne kvoli tomu, ze to vyzeraju byt virtualne cisla odvodene od nejakeho zakladu. Ci moze operator vypátrať hlavné číslo a to zablokovať. Lebo ak nie, tak vznikom možností vyzvanat takto halabala virtualne, obtazovat druhych  a nemoct s tym nieco robit nastava vazny problem pre majitelov serioznych cisiel. Co si ich budu vsetci menit ak sa to niekomu stane?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hlavne nevolat naspet na pofiderne cisla

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Volat naspat sa ani neda. To su neexistujuce cisla. Vytvara ich pc v nejakej forme odvodene od zakladneho cisla. Pravdepodobne je to niekto kto mal moje cislo a komunikoval ale je to posahany debilko co nema co robit. Uz som zistila ze blokovat to nejde. Policia iba ak by dokazali ze ide o ohrozenie na zdravi, na zivote a podobne. Zmena cisla jedine. V tom pripade mi ale cela možnosť fungovania virtualnych čísiel pride ako problem pre ostatnych lebo tym ludom nebude ostavat nic ine len si menit telefonne cisla. 

minimalne na zaklade niecoho jej volaju. niekde musela uviest svoje cislo. 

postupne blokovat cisla 

Blokovat je zbytocne lebo kazdym volanim sa vygeneruje nove cislo. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Evinka2006 v tvojom pripade naozaj neostava zial nic ine,len zmena telefonneho cisla..ale na naklady Telekomu,aby Ta to nestalo nic..lebo dokaz o obtazujucich volani existuje ( vid.tvoja priloha) alebo aj priamo v Telekome si to vedia dohladat..len je naozaj dost problem aj aplikacne to riesit priamo v Telekome blokovat nejaku mnozinu generujucich sa cisiel..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar