preco zas iba v cestine??

Otázka

• 0

Telekom sa rozhodol lokalizovať kanál BBC Earth do českého jazyka, nie slovenčiny. A to napriek silnej pozícii v rámci platenej televízie. Pre porovnanie – v Česku má cez T-Mobile televíziu iba 70-tisíc klientov, na Slovensku je to spolu so sesterskou firmou Digi Slovakia až 600-tisíc ľudí.

https://zive.azet.sk/clanok/135780/prichadza-stanica-bbc-earth-v-hd-a-cestine-styri-roky-bude-iba-v-telekome/

My, slovenski zakaznici, platime cesky dabing pre nase deti v Cartoon Network, teraz este aj BBC Earth... len aby chudaci Cesi nahodou nepoculi slovencinu z TV. 

Pritom v CR vacsina ludi sleduje desitaky TV kanalov zadarmo cez DVBT a na Slovensku si musime platit kablovky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Ako vidím vždy sa nájde niekto kto má s niečím problém, ja, že ľudia sú radi, že aspoň v nejakom jazyku je ten program, zároveň český jazyk je nám dosť príbuzný, tak nevidím problém.

Zároveň mne príde dôvod jasný, ak v Česku je vysielaná táto stanica s českým dabingom, tak logicky Telekom si vybavil rovno dabing ten istý ako je v česku, aspoň takto mi to dáva zmysel, lebo logicky na čo by bolo dobré robiť ďalší dabing v slovenčine, ktorý by možno vyšiel viac peňazí, čo možno hovorím blbosť, ale aj tak.

Editoval/-a Samer303
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa mňa exkluzívny  top kanál, od top slovenského operátora pre 600.000 zákazníkov na slovensku by mal byť fakt v našom slovenskom jazyku, aspoň jeden z mála kde by to šlo, ale zjavne neide a asi nepôjde. A to že nám bratia prestávajú rozumieť je hlavne preto, lebo počujú menej a menej slovenského jazyka. 

odpoveď sa páči : 4 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aká dojemná starostlivosť o našich bratov :) Ja by som to nechal na nich, ak chcú slovenčinu, slovenské kanály v ponuke kábloviek určite nájdu.
Aj po odprášení rastamana sa tu nájdu stále čechofóbovia, ktorým vadí pozerať niečo v Češtine? Ktorým vadí, že Slováci a slovenské deti ovládajú jeden príbuzný jazyk naviac? Veď to je v živote len výhodou.
Mňa keby sa niekto spýtal po skončení filmu/seriálu v čom to bolo dabované - CZ alebo SK, tak by som nevedel, nevadí mi to.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Jaco_JJ - s tým rastamanom si ma najviac dostal :D som na neho osobne aj zabudol už xD 

Taktiež mne osobne je to jedno či je niečo dabované v CZ či SK, sú to podobné jazyky takže mi je to jedno úplne... to by ma zaujímalo či takéto somariny riešia aj v US či UK, majú o niečo rozdielnu angličtinu ale skôr iba prízvukom tiež by ma zaujímalo či majú oni také problémy :D

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja niesom ziadny fob a cz dabing mi neprekaza.Ale zase Telekom chapem.Cechov maju cytenych malo a Slovakov vela.Plati to co pri ich vianocnych akciach.Prvoradi su novi zakaznici a na starych istych sa... no  mozem sa mylit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jaco - velky omyl, ja nie som ziadny cechofob, ci ake to tam dávaš prívlastky, len premýšľam. Chapes

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aká dojemná starostlivosť o našich bratov :) Ja by som to nechal na nich, ak chcú slovenčinu, slovenské kanály v ponuke kábloviek určite nájdu.
Aj po odprášení rastamana sa tu nájdu stále čechofóbovia, ktorým vadí pozerať niečo v Češtine? Ktorým vadí, že Slováci a slovenské deti ovládajú jeden príbuzný jazyk naviac? Veď to je v živote len výhodou.
Mňa keby sa niekto spýtal po skončení filmu/seriálu v čom to bolo dabované - CZ alebo SK, tak by som nevedel, nevadí mi to.

je spravodlive ked 100% vysielania je v cestine a 0% v slovencine? aj na detskych kanaloch? a je to zaplatene na 90% Slovakmi... Preco by nemohlo byt aspon 1/3 v slovencine, nech aj cesi maju moznost pocut slovencinu a nech sa ich nerozumenie Slovencine dalej nezhorsuje.. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super ze to pridali a to ze je to v cestine mi vobec nevadi. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja ďakujem Telekomu za tento kanál. Či v  slovenčine alebo češtine, je mi to šum a fuk. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar