koniec viazanosti

Otázka

• 0

zdravim o mesiac mi konci viazanost a chcel by som prejst k inemu operatorovi, mam riesit prenos cisla v den konca viazanosti a po, alebo mozem aj pred koncom viazanosti? dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

25 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Ja by som na tvojom mieste este pockal.Kazdu chvilku zacnu vianocne akcie a tym aj lepsia moznost vyjednat nieco lepsie cez retencne.Predpokladam,ze neodchadzas koli zlym sluzbam,tam som v telekome nikdy nemal problem a ak aj nieco,tak inde to lepsie urcite nebude.Potom zostava len moznost penazi a teda ze chces nieco za lepsi peniaz.

Co sa tyka viazanosti tak mam tiez mesiac do konca,bral som na Happy XL tel.P9 Lite a vyska zostatkovej zmluvnej pokuty je cca 20eur.Ak si nebral telefon,tak to budes mat tak do 5€

Editoval Merfi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prenos čísla je najlepšie riešiť až keď skončí viazanosť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja by som na tvojom mieste este pockal.Kazdu chvilku zacnu vianocne akcie a tym aj lepsia moznost vyjednat nieco lepsie cez retencne.Predpokladam,ze neodchadzas koli zlym sluzbam,tam som v telekome nikdy nemal problem a ak aj nieco,tak inde to lepsie urcite nebude.Potom zostava len moznost penazi a teda ze chces nieco za lepsi peniaz.

Co sa tyka viazanosti tak mam tiez mesiac do konca,bral som na Happy XL tel.P9 Lite a vyska zostatkovej zmluvnej pokuty je cca 20eur.Ak si nebral telefon,tak to budes mat tak do 5€

Ja telefón za hotové a chcel by som pokračovať v paušále Happy XL, prípadne ANO L, ale nevieme sa dohodnúť na lepšej retenčnej ponuke ako za 26 EUR na ANO L, čo mi príde absolútne nevyhovujúce nakoľko nežiadam o telefón. Takže mne končí zajtra a zajtra aj požiadam o prenos čísla . Služby u Telekomu sú výborne, obávam sa konkurencie, že to také nebude, ale cenový rozdiel je markantný.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To nerob...Teda sprav to,ak uz si si isty,ze nechces zostat v Telekome.k prejde k oranzovym,tak pre Telekom zostavas na dva tyzdne neviditelny.Aby som bol presnejsi,tak skusim vysvetlit...

Oranzovy su prespekulovanjsi,ako ktokolvek na Sk trhu.Urobia to tak,ze ti daju podpisat zmluvu s docasnym cislom.To mas na dva tyzdne.Az potom zacinaju migracoiu cisla a teda po dvoch tyzdnoch uz nevies zrusit novu  zmluvu ktoru si podpisal.Telekom zisti tvoju migraciu v case,ked je uz neskoro.A aj ked by ti dorovnali ponuku,alebo dali nieco lepsie,tak v Or uz budes mat viazanost a zostane ti bud platit zmluvnu pokutu,alebo to uz nechat tak

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Merfi, ďakujem Ti veľmi pekne, už si spomínam letmo na ten ich špinavý trik, už mi je jasné, prečo ma presviedčala, že číslo bude prenesené tuším do 16 dní (nechcem zavádzať), darmo som jej vysvetľoval, že v zmysle platnej legislatívy musí byť prenesené do 0+4 pracovných dní. Už mi je jasné , prečo tak konajú. Ďakujem ešte raz za pripomenutie. Bol by som normálne na to zabudol. Chcem skôr Telekom, ale keď sa nedohodneme, tak iná možnosť mi nezostáva.

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Marcel, @Merfi má pravdu. Už si nespomínam kde som to čítal, ale o tomto špinavom triku bol aj článok. Takže bacha na vec. 

Editoval composite19

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ďakujem vám chalani, zajtra bude baba volať od konkurencie, vyslovene budem žiadať okamžitý prenos po podpise zmluvy, keďže kuriér to doručí po mojom podpise na ďalší deň, pripadne im max. pridám jeden pracovný deň na začatie portácie, ani deň naviac. Tiež ju upozorním, že si rozhovor nahrám pre prípadne ďalšie právne použitie. Považujem sa za dobrého klienta, faktúry platím hneď po príchode na môj stôl a nie v deň splatnosti, takže požadujem adekvátne a seriózne jednanie.

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

o tomto som ani ja nevedel ale do orange neplanujem prejst, popravde planujem ist do 4ky kedze mne minuty a smsky netreba len cisto data vyuzijem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno @Marcel, toto je presne ten článok, čo som čítal. A okrem iného sa v ňom tiež uvádza, že pozor na to, čo podpíšeš kuriérovi!Taktiež, že máš 14 dní na rozmyslenie, čiže do 14-tich dní môžeš odstúpiť od zmluvy v orange. Tej "babe" na telefóne povedz, že ak nebude do 3 dní (alebo dvoch) číslo prenesené, že upovedomíš Telekom na to, že si odišiel do konkurencie, čo môže byť Tvoja výhoda v Telekome (možno dorovnajú ponuku, alebo dajú ešte lepšiu). Držím palce ✊

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne dnes prisla sprava z telekomu.Ponukaju mi ano M s 1GB "len"za 20€.Uz 4.roky mam HappyXL za 18€ a oni ponuknu 4xmenej dat ako konkurencia a este o 5€drahsie?Fakt neviem ci sa mam smiat,alebo plakat:D

Po ine roky boli na retencnom rozumni ludia,ktori mali naizaj vyhodne ponuky.Dufam ze sa Telekom nezacne spravat tak arogantne,ako v minulosti pomaranc

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne konci viazanost v telekome 20.10.( v telekome som od roku 1998) , bol som v predajni (BB Europa) , uplny vysmech, co chcem, ze  aku zlavu , mam happy xl za 24,99 €,6GB dat a neobmädzene volania , aj sms a mms a 1000 min do zahranicia a som v Magente bez mobilu, , ziadal som aspon rovnaku sumu za novy program ano xl , pani ma vysmiala ,volala na retecne, oni ze mi daju ano xl za 32 € a 4 GB dat  nesuhlasil som, udajne lepsiu ponuku mi vraj nedokazu poskytnut, pozeral som ponuky o2 a orange , tie ceny su podobne , tiez ma oslovili  ze mi za prenos ponuknu lepsiu cenu a viac dat, neviem ako sa rozhodnut, som spokojny so sluzbami v Telekome, ale zrejme vladne cenovy kartel medzi operatormi a retecne cenu nespusti, vivat Slovakia ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Boshua no je to hrôza ako píšeš, príchodom nových paušálov tí čo majú ešte Happy tak pri Happy ostať nemôžu a iba prejsť na ÁNO s mini zľavou do 5€ typujem.

A nepomýlil si sa? Paušál ÁNO XL má 10GB dát, ale zľavu ti chceli dať asi fakt biednu, 8€, menej ako pri Happy paušáli ak rátam správne Happy XL stál 39,99€ a keďže si ho mal za 24,99€ tak zľava bola pekných 15€. Ako inak ono rozdiel medzi doterajším paušálom čo máš by bol v tom, že by si mal o 4GB dát navyše a platil by si o 7€ viac, možno by nebolo zlé zvážiť či by ti nestačilo 4GB dát pri paušále ÁNO L ten z 30€ neviem o koľko by ti dali nižší ale určite na takú sumu, akú si platil doteraz, vlastne otázne je či dávajú takto zľavu ak si vyberieš nižší paušál než máš. Ako osobne si myslím, že aj tak sa to teoreticky oplatí, lebo reálne dostaneš lepší paušál s viac dátami a nie o takú veľkú sumu, nezruinuje ťa to typujem tých 7€ navyše. Inak ako nechcem byť na strane Telekomu keď tak, len mi ide o to vysvetliť ti, že ono ti za istú cenu nedajú ten paušál lebo proste taký paušál aký máš teraz nie je buď je s 4GB dátami alebo až 10GB dátami. Ale ak ti ponúkali Happy XL s 4GB dátami tak to potom nerozumiem, to mi príde ako blbosť, typujem, že si myslel s 10GB.

Aj tak vidieť, že operátori si vôbec nevážia zákazníkov, ak si zákazníkom od 1998 a idú ti dávať 8€ zľavu a to ani mobil nechceš, a ešte sa ti vysmejú, to je fakt trápne potom od nich, asi im je málo čo platíš tie roky faktúry. A to je to, že keby si chcel aj odísť, čo vybrať? Keďže ponuka lepších operátorov je už identická s ponukou od Telekomu.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako som pisal, ano xl mi ponukali so zlavou za 32 € ale tym padom mi ponizia objem dat na 4GB a magenta je bezpredmetna a ano L za 27 € a objem dat je len 2 GB tak oproti happy xl za 24,99 €  je zvysenie ceny za menej poskytovanych sluzieb , tak si to po novom predstavuje Telekom pre vernych zakaznikov, taka je skutocnost od retecneho oddelenia telekomu !!! Neviem ako to riesia, ked mi skonci viazanost 20.10. a ja som zatial nepristupil na ziadne ich podmienky, ci stale budem vyuzivat happy xl za tu sumu aku mam alebo mi automaticky nabuchaju ano xl za 40 € , aj ked si myslim, ze to nemozu bez mojho vedomia, kedze som s nimi novu zmluvu  o viazanosti nepodpisal a ani ma dopredu neinformovali, ze po 20.10. sa mi automaticky sluzba happy xl preklopí na sluzbu ano xl za 40 €, udajne u orange pokial klient ktoremu konci viazanost s urcitym programom nepodpise novu zmluvu o viazanosti, nadalej pokracuje so starym produktom za tu povodnu cenu, ale je bombardovany z retecneho s ponukami.. az kym ho nezlomia... tak zatial pockam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj mne konci o mesiac viazanost na happy XL za polovicu a uz 2 tyzdne cakam co sa mi maju ozvat z retencneho ohladom nejakej ponuky.  Uz som 2x volal na infolinku, asi na mna zabudli :D

Ale ak mi daju ponuku ako tebe, tak odchadzam po 16 rokoch z telekomu so vsetkymi sluzbami co mam. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Composite19..ano mas pravdu,pomaranc si tiez vazi len novych klientov..Chapem,ze to v Telekome skusaju a asi maju nejake zle hospodarske vysledky.Vsetko to tomu nasvedcuje,ved vianocna reklama(v telke) po ine roky uz davno ficala a retencna ponuka bola minimalne 30% a viac nizsia.

@Samer33.Podla mna sa mylis a je to hroza.Konkurencia ponuka viac dat za menej ako mu ponukli cez retencne.Ak spravne pocitam,tak by to mal u konkurencie lacnejsie o 7eur a mal by o 11GB dat viac.Nenapisem o co konkretne ide,pretoze by mi zase zmazali prispevok

@Vlado podla mna ti neponuknu nic lepsie.Mozno pri prenose,tam sa prebrali aj u mna,ked som chcel pred 4rokmi prenasat cislo a to som uz bol naozaj pevne rozhodnuty.

Co sa tyka siete,tak ju ma Telekom najlepsiu a co sa tyka reklamacii,tak mi vzdy vysli v ustrety.preto jedine som zostal aj ked som uz bol rozhodnuty preniest cislo.Na Slovensku myslim nieje lepsi operator.Ale ak pouzivam auto do prace,tak nemusim mat za kazdu cenu BMW a na prepravu mi staci aj Superb

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Boshua pleties sa.V Orange to tak mozno je,to naozaj netusim..Ale v podstate je to tak aj v Telekome.Tiez ti plati povodna cena pausalu aj bez podpisania zmluvy este 6mesiacov.ALE...Iba v pripade,ak nemas retencnu ponuku.Potom ti ta cena konci dnom ukoncenia zmluvy

Pausaly ANO maju este jednu velku nevyhodu.Podpisom zmluvy si podpisujes aj zmluvnu pokutu a ta je viac ako 100eur.A to aj v pripade,ak nevbieries ziadne zariadenie a chces len solo pausal.

Vsetko co som napisal mam odkonzultovane cez linku operatora,takze ak mas nejake pochybnosti,kludne si to prever

Editoval Merfi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak naozaj teraz neviem ci mam cakat alebo co konat , viete niekto poradit.. zrejme zacarovany kruh((?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak naozaj teraz neviem ci mam cakat alebo co konat , viete niekto poradit.. zrejme zacarovany kruh((?

Pri paušáloch Happy neplatí 6 mesačné obdobie, kedy ideš za cenu, ktorú si si dohodol. Mne už volali z citrusovej konkurencie, ešte počkám do pondelka a prenesiem. Som rozhodnutý, keďže to asi nikam nevedie a čím budem dlhšie čakať, tým vyššia bude alikvotná čiastka. Svet sa nezrúti odchodom z TK, citrusoví bez telefónu zaväzujú len na 15 mesiacov a platí to aj pri retenčnej ponuke citrusu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Boshua.Ak chces z Telekomu odist,tak mozes preniest aj hned a poplatok za predcasne ukoncenie bude cca 20€.Ak este niesi uplne rozhodnuty a chces pockat ci ti Telekom aspon dorovna cenu konkurencie,tak daj prenos,ale nie do Orange.Tam by Telekom nevidel,ze chces preniest cislo a telefonatu by si sa nedockal.Skus ktoreho kolvek ineho operatora a ak sa ti nikto do troch dni neozve(Ja verim,ze sa telekom ozve),tak mozes prenos bezplatne stopnut.

No a potom mozes pockat az do ukoncenia viazanosti,alebo preniest ako ti radil Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako som pisal, ano xl mi ponukali so zlavou za 32 € ale tym padom mi ponizia objem dat na 4GB a magenta je bezpredmetna a ano L za 27 € a objem dat je len 2 GB tak oproti happy xl za 24,99 €  je zvysenie ceny za menej poskytovanych sluzieb , tak si to po novom predstavuje Telekom pre vernych zakaznikov, taka je skutocnost od retecneho oddelenia telekomu !!! Neviem ako to riesia, ked mi skonci viazanost 20.10. a ja som zatial nepristupil na ziadne ich podmienky, ci stale budem vyuzivat happy xl za tu sumu aku mam alebo mi automaticky nabuchaju ano xl za 40 € , aj ked si myslim, ze to nemozu bez mojho vedomia, kedze som s nimi novu zmluvu  o viazanosti nepodpisal a ani ma dopredu neinformovali, ze po 20.10. sa mi automaticky sluzba happy xl preklopí na sluzbu ano xl za 40 €, udajne u orange pokial klient ktoremu konci viazanost s urcitym programom nepodpise novu zmluvu o viazanosti, nadalej pokracuje so starym produktom za tu povodnu cenu, ale je bombardovany z retecneho s ponukami.. az kym ho nezlomia... tak zatial pockam

Tak to je smiešne, ak ti idú ponúkať taký istý paušál za vyššiu cenu ako si mal doteraz tak ja by som sa im pekne vysmial, že čo to ponúkajú, keby ten paušál mal tých 10GB ako má mať, dalo by sa to prežiť, ale pri 4GB by som to nebral určite.

@Samer33.Podla mna sa mylis a je to hroza.Konkurencia ponuka viac dat za menej ako mu ponukli cez retencne.Ak spravne pocitam,tak by to mal u konkurencie lacnejsie o 7eur a mal by o 11GB dat viac.Nenapisem o co konkretne ide,pretoze by mi zase zmazali prispevok

Co sa tyka siete,tak ju ma Telekom najlepsiu a co sa tyka reklamacii,tak mi vzdy vysli v ustrety.preto jedine som zostal aj ked som uz bol rozhodnuty preniest cislo.Na Slovensku myslim nieje lepsi operator.Ale ak pouzivam auto do prace,tak nemusim mat za kazdu cenu BMW a na prepravu mi staci aj Superb

@Merfi to je to, že neviem, aké sú ponuky u iných operátorov pre ľudí čo si prenesú číslo a dajú im retenčnú zľavu, ja vidím iba ceny ktoré sú oficiálne na daných web stránkach.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@samer33 stači vygoogliť a nájde ti hneď niekoľko odkazov.Naozaj by som ti rád poradil,ale moderátor fóra to neberie ako pomoc,ale propagovanie iných operátorov. A ja som naozaj v Téčku takmer 17rokoc a som tu spokojný.Ale matika nepustí a nebudem platiť viac za to,čo je inde lacnejšie.A teda ak dá retenčné normánu ponuku,kde nepredbehne,ale aspoň dorovná konkurenciu,tak to sem s radosťou postnem.

no a to je ďalšia vec čo mi vadí na operatoroch(všetkych)Že z nás robia basmanovNeberú nás ako ľudí,ale ako číslo.Máš iné t.č.,ale nemôžeš využiť benefit.Lebo s tým číslom si tam len chvíľu

Editoval Merfi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no dnes mi oficialne konci viazanost, prisla mi aj sms ze mi konci akcia k pausalu od najblizsieho zuctovacieho obdobia. zatial mi nikto nevolal ohladom nejakej ponuky, v pondelok idem riesit prenos cisla dufam ze to dopadne v pohode :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar