"Vylepšenia" Magio sat boxu by mohli byť skutočné vylepšenia

Otázka

• 2

Pri rychlej vymene boxu s problemom sme v 9/2018 vyfasovali namiesto boxu s nahravanim KAON PVR READY (KAONMEDIA NS1140) box KSTB2046 ( SW 00.00.00.25). Neviem, či je systém prerobený nanovo, alebo je vyrobený z iného základu, ale mam tu zoznam par veci okrem dizajnu, ktore su horsie, alebo rovnako zle, ako na povodnom boxe:

1.) Povodny vyber programov v po stalceni EPG v prehladnej tabulke s casovou liniou co prave bezi uz neexistuje. Alebo ho neviem najst? Iba druhy zoznam je nepohodlny.
2.) Druhy zoznam programov po stlaceni EPG sa dal povodne rolovat v zozname programov pre jeden kanal bez nutnosti prepinania na dalsi den. Mohol som tyzden dopredu prerolovat. Teraz aby som si po kazdom pozretom dni vybral dalsi den.
3.) Z prehravania nahravky nemozem prejst do prave vysielaneho programu. Teda mozem, ale nasiel som iba moznost cez "notu" do zoznamu programov, tam stlacim TXT, potom znova TXT a som v TV vysielani! :D
4.) Aby som len nehanil, tak pochvalim, ze tlacitko BACK vo vysielani funguje na prepinanie dvoch beziacich naposledy prepinanych programov. Super. Skoda, ze je to na tlacitku BACK, pretoze to niekedy skodi.
5.) Funkcia v menu "Hľadať" je fajn, ale prečo nemôžem zmeniť text hľadania, ktory uz mam ulzoeny pre buduce hladanie, ale mozem ho iba vymazať, alebo zadať nové hľadanie? Skoda.
6.) Prepnutie z TV vysielania do TV programu tlacitkom EPG a z TV programu tlačitkom BACK ma chybne dostane do menu. Podla mna je to chyba, pretoze niekto urobil funkcionalitu, ze ked v menu vojdem do TV programu, tak BACK ma da naspat do menu. Ale to by nemalo fungovat pocas TV vysielania.
7.) Aj ked su do boxu zapojene obidva koaxialne vstupy zo satelitu, tak pocas nahravania jedneho programu uz nemozem pozerat co chcem. V povodnom boxe to fungovalo a slo dokonca urobit aj druhu nahravku. Teraz je box obmedzeny, ako keby mal len jeden prijmac - mozem pozerat zo 4-8 programov, ktore su na tej istej frekvencii.
8.) Dal som nahravat program a pre chybu
9.) Postova schranka... kto ju potrebuje? Keby bola niekde v "pekle" za nastavenim systemu, bude mi to jedno.
10.) S tym suvisi aj roztahanost uzitocnych funkcii po menu. Zoznam nahravok by mohol byt kludne pri
11.) Rýchlosť pretáčania nahrávky bola max. 128x. Teraz je iba 32x. Je fajn, že si môžeme spomaliť nahrávku na 1/32 rýchlosť, čo je asi tak políčko po políčku, ALE prečo by som si nemohol pretáčať pôvodne funkčnou rýchlosťou?
12.) Box ma vacsi HDD, ale pre predchadzajuce chyby
13.) Pocas nahravania(ktore ani neviem, ze funguje, pretoze nevidim ho v nahravkach) pozeram ten TV kanal a kliknem na info, daej info pre detail a uz tlacitkom BACK sa nedostanem hned do obrazu, pretoze mi to vypise, ze "pocas nahravania niektore funkcie nie su dostupne.
14.) Nahravka z timeshoftu sa neda ulozit. To sa nedalo ani predtym, ale na niektorych zariadeniach tohoto druho to ide. V provom kole by sa to mohlo ulozit cele.
15.) K 14. V druhom by sa mohla dat nahravka aj orezat.
16.) K 14. a 15. Aj ostatne nahravky by sa mohli dat orezat.
17.) Neviem este po par dnoch, ci je to zopakovatelna chyba, ale stalo sa mi ked som nastavil nahravanie a potom nastavil prekryvajuce sa nahravanie z ineho kanalu (pri nastaveni 5 minut pred a 20 minut po), ze mi vyhlasilo, ze programy sa prekryvaju a neda sa nahravat. Co uz vieme, ze je chyba 7 oproti povodnemu boxu, ale tu to ma este nasledok, ze ked vymazem prve nahravanie, tak uz druhe neviem nastavit/zapnut. Ale v TV programe mi ho neukazuje ako nezapnute.
18.) Povodny box mal vlastnost, ze ked som dal nahravat za sebou 2 relacie na jednom TV programe, tak podla nastavenia navyse nahravky pred a po mi prvu skoncil po 20 minutach a druhu zacal samozrejme potom. Mohlo by to mal v tomto pripade logiku, ze prva nahravka skonci presne v case podla programu a druha zacne tiez podla programu. Ved ak by bol program posunuty, tak to zachyti tych 20 minut po v druhej nahravke a ak nie, co sa stava castejsie to bude akurat.
19.) Zoznam vlastnych kanalov sa lepsie upravuje a aj prepina, ako to bolo povodne a aj je fajn, ze je dostupny z EPG(TV programu), ale pre finty s farebnymi tlacitkami, ktore maju roznu funkcionalitu v roznych situaciach sa mi stava, ze sa nechtiac prepnem do ineho oblubeneho/zakladneho zoznamu. Tak toto prepnutie by som dal na nepouzivanejsie tlacitko.
20.) Posuvanie nahravky rychlo dopred sa zvysuje pri stlacani sipiek az na 32x rychlost az sa zacne po dalsom stlaceni prehravat normalnou rychlostou. Mne osobne by sa hodila aj moznost, aby som pri stlaceni sipiek opacnym smerom spomalil rychlost pretacania a nie ze sa to hned zastavi, pripadne zacne posuvat dozadu.
21.) Posledna vec je drobnost. V zozname nahravok je malo dolezita velkost pisma velkosti v GB a mozno aj programu, z ktoreho sa nahravalo. Podstatnejsia je velkost nazvu nahravky. Text nazvu nahravky je daleko od textu Tv programu z ktoreho nahravame. Lepsie by sa orientovalo, ak by to bolo spolu a nie rovnako daleko k textu inej nahravky.

Kto vidi dalsie problemy, napiste. Kto suhlasi s jednotlivymi mojimi problemami, napiste cisla problemov, za ktore tiez "hlasujete". Mozno v Telecomu pri vyvoji urobia vacsiu zmenu k lepsiemu, ako iba z menu k zmene.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 1

22.) Timeshift je nastavený na hodinu. Presnejšie 51:55. ;) Či si ho v nastaveniach nastavim na 2h, alebo 4h. Ešte,  že sa to po tej hodine spustí samo, čím to dá vedieť, že už "musíme dopozerať" film. :D To hodnotím ako veľké plus v tomto mínuse. :) Mazanie zvyšnej nahrávky po 5sec intervaloch sa mi zdá zbytočne časté.
Keď si čítam predchádzajúci post, tak pozerám, že nedokončený popis chyby 8 je asi dokončený popis 17.
23.) Počas prezerania timeshiftu nemôžem len tak prepnúť na iný program cez zoznam programov v EPG, ale musím na to použiť iný dostupný spôsob. Suvisi to asi s chybou 13.  Na jednej strane je to fajn, že človek sa tak ľahko neuklikne, ako dakedy, že pri klikaní na info/zvuk sa zbaví nahrávky, ale nie je to konzistentné správanie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @RomanDDD Ďakujeme za detailný popis podnetov a pripomienok. Posunul som ich kolegom, aby sa na to pozreli.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bod 7. STB KAON KST B2046 je dvojtunerový satelitný HDTV prijímač, ktorý to umožňuje ak máš pripojene oba koaxiálne vstupy, ak aj napriek tomu ti to nefunguje je potrebné postupovať takto: Výrobné továrenské nastavenia a pri inštalácií STB je potrebné zvoliť "Použiť obidve" . 

KAON KST B2046 je dvojtunerový satelitný HDTV prijímač.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dik, zmenilo sa to, ked som tu nebol a bol problem s pokazenym zoznamom kanalov cez EPG... Tak som sa teda rozlucil s ulozenym zoznamom kanalov a skusil som to nastavit. Vidim vsak pri obidvoch tuneroch silu a kvalitu signalu 0. A to sa nikto fyzicky nedotkol ani prijmaca a ani paraboly. Ked som chcel ist naspat cez menu na tovarenske nastavenia, dostal som sa iba po vyber poskytovatela a dalej to uz nejde. Tlacitko power je nastavene na sleep, takze idem to vytrhnut zo siete... a tak nastartovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemal som pre zabavu prepinat aj Diseqc hore dolu. :D Aspon som sa dozvedel, ze napajaci zdroj je kvalitny. Taky daky bude potrebovat na IoT. Tym z mobilnych nabijaciek sa podla mna neda verit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vcera som to dal do tovarenskych nastsveni, urcite nastavi 2 LNB. ALE najprv mi nenaslo nic. Tak som dal vyhladavat znova a v radosti ze to dva krat zbehlo a nieco naslo isiel dalej, ponastavoval vsetko a az vecer s hrozou zistil, ze funguje iba 1 LNB. Takze:
24.) Ked to na prvy krat nenaslo nic(neviem preco. ale uz sa to stalo aj priatelke po tej chybe EPG), tak sa nastavenie/predvolba poctu LNB prepla do prvej volby - 1ks. Preco?
25.) A preco ked mame pripojene dva koaxialne kable a z obidvoch ma box signal, preco tam nie je predvoleny pocet dva? Negeneruje vam to na infolinke X sprav mesacne, alebo nezdrzuje to operatorov po chybe EPG, ako bola pred par tyzdnami?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

26.) V povodnom boxe ked som dal cervenym kruzkom nahravat program, tak uz bol nastaveny na nahravanie. Teraz sa mi ukaze dvojriadkove menu, kde to musim potvrdit. Nedalo by sa nastavenie prepnutie presunut niekde inde?
27.) Ked v EPG rolujem zoznamom programov, tak sa dostanem az na spodok zoznamu. Keby sa ukazovatel programu nachadzal v strednom riadku a clovek by videl 32 programy pod a dva nad, bolo by to asi lepsie, ako ked teraz vidi 4 nad, cize 4 naspat.
28.) Ked dam nahravat cez EPG zoznam programov, tak vidim cervene R pri programe. Ja by som ho rad videl aj pri konkretnom filme/relacii a este lepsie az po posledny, ktory bude este nahraty.
29.) Ked pozeram cez EPG, tak po pauznuti, alebo pozerani nahravky pozadu nemam dostupne info o programe.
30.) V prehravani nahravky si nezobrazim pocas pauzy info o programe.
31.) Po zmazani nahravky sa dostanem v nahravkach na zaciatok zoznamu. Mal by som ostat tam, kde som mazal.
32.) Tu by tiez stalo za diskusiu to, co pisem v 27.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bože človeče, Ty máš výdrž. Funguje v tom boxe vôbec niečo? ?Ja by som ho už vymenil, možno aj rozbil???

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale hej, ale dobry dojem zo zlepseni kazi zly dojem z nedokonalosti a chyb. Este pred Magiom som mal DVD rekorder Philips, kde uz pred 8 rokmi bolo prehladnejsie uzivatelske rozhranie. Nebolo tam sice EPG, ale co malo fungovat, fungovalo dobre/neobtazujuco.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No bohužiaľ  od magio sat boxov sa nejake extra funkcie nedajú očakávať . A hrozne dlhu dobu isto ani nepridajú. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas vydrz , ale aj pri IPTV bola tema a Lubovi sa podarilo niektore zmeny v update. no satko je ale asi na dlhsie a nie vsetko sa da 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked to tak pouzivam, zistil som, ze okrem predvoleneho nastavenia sa na jeden kabel/prijmac a z toho vzniknute nefunkcnosti  funguje aj tlacitko EXIT na niektore akcie  povodne funkcne cez BACK, tak niektore uvedene chyby nie su chybami..., ale aj tak...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zasa aby to menili iba kvôli tebe  ... zbytocna robota , potom sa ozve niekto, preco sa zmenilo povodne nastavenie :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pepsi, ten box pouzivame doma traja a vsetci sme nastvati na zmenu a/alebo zhorsenie funkcnosti. Ak ma byt po kazdej vymene / oprave STB nieco funkcne uplne inac, to je pre uzivatela jedno, ci prejde k inej sluzbe, kde to bude tiez inac a mozno dobre, ze? A to je podla mna pre poskytovatela sluzby nevhodne, ze?
Pisem tu vsak teraz preto, ze chvilu sme mali moznost pouzivat druhy mensi ovladac z nenahravajuceho STB, ktory mal sice tlacitka natesno a nedalo sa tak rychlo naucit bez pozerania ktore je ktore, ale zato mal moznost sa dostat hned do archivu a este niekde inde. Takze nie je vsetko zlo sposobene STB boxom, ale aj kombinaciou s ovladacom. No ziadna sranda zladit 8 boxov a 2 ovladace. :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar