jedna cena,jedna dedina,iné rýchlosti, prečo ?

Otázka

• 0

dobrý deň

čo mi poviete na toto a prečo rodičia (dôchodci) platia viac ?  paušál L magio internet ,jedna dedina dve ulice, cena rovnaká  ale niekde internet  8/1 a inde 30/3 (rozdiel kabel - optika my netreba vysvetlovať)

ale ,nemali by mať  ,tam kde nedokážete za 30rokov dotianuť  "normálne"  káble , aspoň 3x menšiu cenu ked už maju 3x nižšiu rýchlosť v tom istom paušáli ??? a to nevravím ked cez magio pozeraju HD program , internet a jeho rýchlost ostala niekde v 90tych rokoch

som zvedavý na omáčky

Ďakujem

Schránka.jpg

Editoval/-a cicolably

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 1

V ich dedine je niekde optika a niekde len ADSL? 

Ono je to cenovo rovnaké preto, lebo keby si prešiel s ADSL na VDSL napríklad, tak máš lepšiu rýchlosť za tú istú cenu, len bohužiaľ sú dediny kde nikdy asi ani neprejdú s ADSL na lepšiu technológiu a cenu platia stále vysokú, je to nespravodlivé to je pravda, mám známu čo má tento istý internet 8/1Mb/s a to ho má aj cez 8 rokov tuším a doteraz nie je v tej dedine lepšia technológia.

Odporúčam skôr prejsť na Magio SAT, programovo je to ako IPTV to isté, aj cenovo, a pri takomto internete keď to zožerie si 3Mb/s tak ten internet je fakt nepoužiteľný, sa divím sám, že vôbec predávajú telku cez internet pri takomto slabom internete. 

Momentalny scope Telekomu je pokryvat biele miesta na mape (tj. casti republiky bez VDSL / Optickeho internetu). Rovnako u nas v dedine je ako si spominal 8rokov 8/1Mbps. Prostrednictvom podania podnetu sa tieto veci daju z casti urychlit. Velmi pomahaju ak sa v danej lokalite riesi vystavba domov nejakym developerom. V tychto lokalitach sa rovno natahuje opticka infrastruktura. Tym padom sa v obci moze dosiahnut aspon VDSL technologia. Pri prezerani mapy pokrytia som obcas velmi prekvapeny ake miesta uz maju VDSL alebo opticku infrastrukturu. Ja len dufam ze Telekom odsuhlasi moj podnet a pohneme sa niekam dalej od ADSL, predsa len 8/1Mbps je pri dnesnom objeme dat na internete nepouzitelne.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V ich dedine je niekde optika a niekde len ADSL? 

Ono je to cenovo rovnaké preto, lebo keby si prešiel s ADSL na VDSL napríklad, tak máš lepšiu rýchlosť za tú istú cenu, len bohužiaľ sú dediny kde nikdy asi ani neprejdú s ADSL na lepšiu technológiu a cenu platia stále vysokú, je to nespravodlivé to je pravda, mám známu čo má tento istý internet 8/1Mb/s a to ho má aj cez 8 rokov tuším a doteraz nie je v tej dedine lepšia technológia.

Odporúčam skôr prejsť na Magio SAT, programovo je to ako IPTV to isté, aj cenovo, a pri takomto internete keď to zožerie si 3Mb/s tak ten internet je fakt nepoužiteľný, sa divím sám, že vôbec predávajú telku cez internet pri takomto slabom internete. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som prešiel konečne na VDSL, ale satelit som si aj tak nechal. IPTV mi ponúkali na predajni ešte pri ADSL, čo som odmietol. Až doriešia nedostatky IPTV na metalike, potom budem možno rozmýšľať nad zrušením sat TV. A áno, je to nespravodlivé, tiež by som chcel optiku(môžem snívať), ale vďaka bohu aspoň za VDSL. Ináč aj údržba a spravovanie metalických sietí je veľmi nákladná, čo sa nám bohužiaľ odráža v cene. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Buď rád že máš aspoň taký internet od telekomu v mojej dedine kde bívam nemáme žiadne pokrytie internetu od telekomu a to vôbec ani vdsl internet 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja platim uz par rokov za internet L pricom rychlost nie je ani na M.v predajni telekom my odporucali sa stazovat lebo namereli rychlost 4mb aj to ak nepada internet.ale sa mozrejme v blave to vidia inac.ze vraj namerali 6 mb co je pri L postacujuce kedze internet L je do 8mb.aj to je **piip** kedze ja som podpisoval zmluvu a L bolo do 15mb.samozrejme teraz sa to zazracne znizilo ved v  telekome je to bezne.takze ma vlastne pekne listom poslali do r..i

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus zistit, ci aj na vasu ulicu neplanuju natiahnut optiku. ak nie este sa mozes (ak sa da)  dohodnut s niekym z ulice s lepsim netom, spravte si wifi a dajte si spolocne  XL-ko na optike. Pri rozdeleni ceny by ste este aj usetrili a internet neporovnatelny.  
cena je taka aka je. uz sa to tu pisalo viac krat. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

noo kedže ulica s optikou je asi 300m dalej + 50m k našmu domu , tak počítam náklady Telecomu na 2 až 3 milony € a takých 5-10 rokov výstavby

tataračík býval si niekedy na dedina a si z mesta ? no dalej ti o susedskom spolunažívaní radšej ani nepíšem , nám netreba Taliban ani ISIL , my sa tu postrielame samy

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

noo kedže ulica s optikou je asi 300m dalej + 50m k našmu domu , tak počítam náklady Telecomu na 2 až 3 milony € a takých 5-10 rokov výstavby

tataračík býval si niekedy na dedina a si z mesta ? no dalej ti o susedskom spolunažívaní radšej ani nepíšem , nám netreba Taliban ani ISIL , my sa tu postrielame samy

byval som aj na dedine aj v meste aj v zahranici aj na slovensku. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar