ako vytvorit vzdialene pripojenie

Otázka

• 0

Dobry den , vidim ze je tu kopa machrov cez telekomunikacie . Potreboval by som poradit - mame v dome aktivny VDSL internet . CCa 50 m od domu mame krcmu , do ktorej by som chcel priviest VDSL kedze terajsia wifi od ineho poskytovatela nie je dostatocna co sa tyka kvality signalu.... Ako na to ? ak by som chcel ist datovym kablom od routra je to cca 75 m ... ak neexistuje ina moznost , typ kabla ? Dik za radu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

75m na kabel je vela, tam by si vela stracal. asi skor to vyriesit ako pise lukascharvat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

najechtovejšie by to bolo s optikou :) akurát tá cena... dva konvertory, kábel, zváranie a najlepšie to dať do zeme alebo na nejaké premostenie cez budovy

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prepoj to cez wifi.. ideálne nejaké vonkajšie ap plus jeden wifi router v krčme...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za rady.... extender nefunguje , to som cez vikend vyskusal ako prve.... mozno som kupil slabsi , ale v strede medzi budovami ho neviem osadit, nieje kde .... nuz pokracujem dalej s riesenim ... daju  sa na jednu adresu zriadit dve pripojenia ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ je tam voľné prípojné vedenie tak určite:-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak je priama viditelnost, pouzil by som 2,4 alebo 5GHz smerovu antenu. Popozeraj nejake Ubiquiti produkty, ak chces v tomto detailnejsie poradit kludne mi napis sukromnu spravu.

Vseobecne povolenia na prevadzku 5GHz najdes tu: https://www.teleoff.gov.sk/data/files/25911.pdf

Alebo tu: http://www.bubik.cz/faq-102.html

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ak nemozes dat wifi tak kabel by bola cesta. 
zobral by som UTP CAT5e alebo CAT6  alebo CAT6a tieneny, (zalezi od ceny v akej zozenies) urceny do exterieru, navliect do chranicky a zakopat do zeme,  spravne  ukoncit,uzemnit tienenie 

Editoval Tataracik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.