ako vytvorit vzdialene pripojenie

Otázka

• 0

Dobry den , vidim ze je tu kopa machrov cez telekomunikacie . Potreboval by som poradit - mame v dome aktivny VDSL internet . CCa 50 m od domu mame krcmu , do ktorej by som chcel priviest VDSL kedze terajsia wifi od ineho poskytovatela nie je dostatocna co sa tyka kvality signalu.... Ako na to ? ak by som chcel ist datovym kablom od routra je to cca 75 m ... ak neexistuje ina moznost , typ kabla ? Dik za radu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

75m na kabel je vela, tam by si vela stracal. asi skor to vyriesit ako pise lukascharvat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

najechtovejšie by to bolo s optikou :) akurát tá cena... dva konvertory, kábel, zváranie a najlepšie to dať do zeme alebo na nejaké premostenie cez budovy

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prepoj to cez wifi.. ideálne nejaké vonkajšie ap plus jeden wifi router v krčme...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za rady.... extender nefunguje , to som cez vikend vyskusal ako prve.... mozno som kupil slabsi , ale v strede medzi budovami ho neviem osadit, nieje kde .... nuz pokracujem dalej s riesenim ... daju  sa na jednu adresu zriadit dve pripojenia ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ je tam voľné prípojné vedenie tak určite:-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak je priama viditelnost, pouzil by som 2,4 alebo 5GHz smerovu antenu. Popozeraj nejake Ubiquiti produkty, ak chces v tomto detailnejsie poradit kludne mi napis sukromnu spravu.

Vseobecne povolenia na prevadzku 5GHz najdes tu: https://www.teleoff.gov.sk/data/files/25911.pdf

Alebo tu: http://www.bubik.cz/faq-102.html

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ak nemozes dat wifi tak kabel by bola cesta. 
zobral by som UTP CAT5e alebo CAT6  alebo CAT6a tieneny, (zalezi od ceny v akej zozenies) urceny do exterieru, navliect do chranicky a zakopat do zeme,  spravne  ukoncit,uzemnit tienenie 

Editoval Tataracik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz