Opticky kabel

Otázka

• 0

Dobry den

Chcem sa spytat  opticky kabel mame dotiahnuty k pozemku. kabel chcem potiahnut na pozemok a tu ze t com dava krabicku na plot.. Moja otazka znie aky kabel musi ist s krabicky do Technickej miestnosti? Kto ho dava t com alebo ja? Chcem totiz uz zakopat kable no stale neviem odpoved.. Ked som bolal na podporu nikto nic nevie........... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Je smutné ak na technickej podpore alebo na infolinke nevedia kam na aké oddelenie ťa majú nasmerovať,  ale nič nepokazíš ak nenatiahneš žiadny kábel, ale do zeme zakopeš tzv. husí krk /pre istotu cez husí krk prevleč silnejší špagát/, ktorý bude ústiť v dome napr. v technickej miestnosti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiez som to riesil lebo chcem tahat do domu optiku. Krabicku mam pred domom. Podla mna z tej krabicky ide oprika az do domu lebo inak by tam muselo byt ONT ktore vyzaduje napajanie. Natiahnut by ti to mal az do domu technik. Pripravu si sprav bud ten husi krk (tak je u nas na dome  ale developer tam natiahol UTP a coaxial - dame prec ) husi krk sa dava pod omietky v zemi neviem aku ma zivotnost. alebo som cital niekde na telekom strankach ze zakopat vodarensku rurku ktora je pevnejsia. A natiahni do nej spagat aby sa tam dal zaviest neskor kabel. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Riešila som to raz aj ja a toto mi odporúčali:  položiť HDPE rúru o priemere 32mm, čo je klasická vodárenská rúra čiernej farby, ktorú je možné kúpiť bežne v stavebninách vrátane príslušenstva medzi domom a hranicou pozemku. Ukončenie rúry v dome má byť v blízkosti miesta kde budú sústredené technologické prvky domu najmä elektrická poistková skrinka alebo technologické miesto domu. V blízkosti má byť dostupné vhodné pripojenie na elektrickú sieť ≈230V/50Hz. Ukončenie rúry na hranici pozemku má byť na už prístupnom verejnom priestore napr. za plotom v miestach k najbližšiemu postavenému telekomunikačnému stĺpu. V prípade, ak sa v danej lokalite nenachádzajú telekomunikačné stĺpy, umiestnenie vyústenia rúry mimo pozemok je na vás. Oba konce HDPE rúry musia byť ukončené koncovkou pre zabránenie vnikaniu vody a nečistôt. V rúre je dobré zaviesť zaťahovacie lanko, ktorým sa zavedú telekomunikačné káble – zabezpečuje operátor. Hĺbka uloženia na pozemku vlastníka nie je určená, odporúča sa však klásť ju spolu do jedného výkopu s prípojkou vody, plynu či iných inžinierskych sietí pričom HDPE rúra pre telekomunikačné účely má byť uložená nad ostatnými inžinierskymi sieťami, idealne v hĺbke min. 40cm a max. 100cm 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz