WIFI vs KABEL ziadny rozdiel

Otázka

• 0

caute nevidim rozdiel ziadny ked hram na WIFI abo cez ETHERNET KABEL hry :) ping vzdy 40-50ms :) zaujimave...ostatny maju cez kabel 5-10ping a ja rovnaky ako cez wifi lol? nechapem...

aj na speedtest na wifi mam 16ping ...a aj cez kabel ked meram...nejako velky nato ze meram cez kabel? vy mate aky? co mate optiku? mam 60MBps optic

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Zdravim ta,

Tak na rychlo par detailov: Pri hrach a pingu zalezi aj na servroch na ake ta napaja. Ci su EU alebo NA popripade Asia... Bolo by mozno aj dobre keby spomenies o aku hru sa jedna. Avsak ak mas 60mbit VDSL pripojenie tak s routrom a pc v jednej miestnosti (popripade niekde blizko v byte) nie je moc velky rozdiel ci si napojeny na wifi alebo ethernet. Skus si pustit speedtest a porovnaj rychlost pripojenia, tam by mohol byt viditelnejsi rozdiel. Dalej si cez prikazovy riadok mozes skontrolovat ping na slovenske servre (prikaz: ping www.six.sk). Ako spomenul tuto @filipec12 tato tema nie je zrovna najvhodnejsia pre toto forum pretoze problem nemusi byt v pripojeni ale v tvojom PC, zariadeniach alebo servroch na ktorych hras. Smeruj tuto otazku na forum, napr pcforum.sk tam ti urcite viac pomozu.

Zisti si tieto veci:

1. Ci nahodou doma nemas nejake zariadenie ktore vyuziva tvoje internetove pripojenie,
  2. Clovek ktory ma rovnaky typ pripojenia ako ty, aky ma ping na hre ktoru hras aj ty. Ak tam bude rozdiel potom skontroluj router a spominany bod 1. Ak mas router od Telekomu, pouvazoval by som o vymene.
  3. Ak mas windows 10 vypni peer to peer stahovanie updatov https://www.xplornet.com/support/internet/how-to-disable-peer-to-peer-updates-in-windows-10/

Ak nic z tohto nepomoze potom sa obrat na technicku podporu aby preverili kvalitu pripojenia.

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kamo nic v zlom ale keby som adminom dal by som ti aspon na polroka ban pretoze zakladas stale nove temy a stale o tom tvojom probleme s netom :D ...existuje google kde najdes mraky stranok dalsich zahranicnych for kde by si nasiel urcite nejake riesienia... vykasli sa uz na net a uzivaj zivot :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.