VDSL 30/3 profil linky

Otázka

• 0

Zdravím,

dnes som prešiel s ADSL na  VDSL  technológiu 30/3 Mbit/s, technik mi povedal, že linka pôjde prvý mesiac na testovacom profile a keď ju systém vyhodnotí ako dobrú, môže sa profil ešte zvýšiť. Reálne nameriam 24 /2,9 Mbit/s. Je reálna šanca, že mi to ešte zodvihnú, alebo som už na strope? Prikladám profil linky.

profil.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

33 odpovedí na túto otázku

• 0

Áno len nechcem teraz meniť Router, aby tam nebol zbytočný rozpad linky. Nejaký čas to budem testovať s novým profilom, potom sa uvidí.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Volal som na technickú podporu internetu, že po zdvihnutí profilu mi SNR klesá aj pod 6 dB či nebude linka padať a tam mi povedali že si SNR nemám všímať, že linka môže bežať aj so SNR 4 dB a nemusí padať. Že to mám sledovať a pokiaľ to bude padať bude sa to riešiť. Zatiaľ 11 hodín bez spadnutia. Je 19:12 a aktuálne SNR 5.7 dB tak uvidíme.

to je sice pravda ale cim mas SNR nizise tak mas vacisu chybovost linky FEC a CRC chyby a prave to ze sa ti tam naakumuluju vo velkom mnozstve moze sposobit rozpad spojenia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Citát

tam mi povedali že si SNR nemám všímať, že linka môže bežať aj so SNR 4 dB a nemusí padať.

Tak to chodí, keď obchod a predaje vyhrávajú nad technickým úsudkom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak to chodí, keď obchod a predaje vyhrávajú nad technickým úsudkom.

Tak to mi povedali na technickom oddelení, že linka môže bežať aj pri SNR 4 dB.

Linka je už online 32 hodín s profílom 31552/3199 zatiaľ bez rozpadu.  SNR kolísalo od 6,4 dB cez deň až po 5,2 dB v noci o 22:00, ale bez rozpadu zatiaľ. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nerozumiem postupom... ak chce niekto 50/5 a platiť viac a SNR by mal cez 9db, tak mu neumožnia. Na druhej strane 5db v inom prípade je dostatočné.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No to ja už neviem ako to majú, ale linka je online 4 dní pri SNR 5.2 - 6.2 bez rozpadu a dokonca ani chybovost na linke nie je. Takže záleží asi od toho ako to nastavia na DSLane.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte jedná otázka ako som už písal 22.8 mi po týždni bežania inicializačného profilu zvýšili linku na profil 3199/31552 kbps viď prvý obrázok, linka bežala bez rozpadu až do 31.8 kde sa linka reštartla a nabehla pod profilom viď. obrázok vedľa. Na technickej podpore telekomu mi povedali, že nevedia prečo došlo k rozpadu, že v logoch nič nevidia. No keď si porovnáte jednotlivé parametre tak sa zrazu líšia napríklad šumové rozpätie je iné, útlm vedenia, výstupný výkon, hĺbka prekladania, ale zmenilo sa  aj INP s 2/2.5 symboly na 2/3 symboly. Čo sa mohlo udiať??

proifily.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

chybovost FEC... nizise SNR = vacsia chybovost, zrejme sa tie chyby kopili a doslo k restartu... to ze mas ine parametre ohladom utlmu  sumoveho rozpatia a INP to  vobec nevadi...tieto parametre sa v case menia a profil linky to zasadne neovplyvnuje ... pokial pride k zohrseniu parametrov pride k automatickemu poklesu profilu, na taku uroven ktoru vyhodnoti DSLAM ako stabilnu. takisto aj vystupny vykon si reguluje sam. a ked je burka tak tie chyby pribudaju samozrejme rychlejsie

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar