VDSL 30/3 profil linky

Otázka

• 0

Zdravím,

dnes som prešiel s ADSL na  VDSL  technológiu 30/3 Mbit/s, technik mi povedal, že linka pôjde prvý mesiac na testovacom profile a keď ju systém vyhodnotí ako dobrú, môže sa profil ešte zvýšiť. Reálne nameriam 24 /2,9 Mbit/s. Je reálna šanca, že mi to ešte zodvihnú, alebo som už na strope? Prikladám profil linky.

profil.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

33 odpovedí na túto otázku

• 0

Už si viac menej na hrane zvýšenie profilu na 30 Mbit by som už neočakával

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ono  som si všimol že tie parametre kolíšu:

Šumové rozpätie (hore/dole) mám napríklad ráno 12.7 / 8.4 a večer okolo desiatej 12.7 / 7.4 ale som ďaleko od ústredne, takže som rád, že to ide aspoň takto.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kúp si lepší router budeš mat väčšiu priepustnosť linky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz  mám zariadenie od telekomu ZTE Speedport Entry 2i. Čiže  ak som správne pochopil dosť záleží aj na zariadení? Ak  tam dám iný router, napr. spomínaný TP-LINK Archer VR600b, tak parametre linky budú lepšie??  Ten  telekomacky router je nejaký slabší?? Nechápem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Teraz  mám zariadenie od telekomu ZTE Speedport Entry 2i. Čiže  ak som správne pochopil dosť záleží aj na zariadení? Ak  tam dám iný router, napr. spomínaný TP-LINK Archer VR600b, tak parametre linky budú lepšie??  Ten  telekomacky router je nejaký slabší?? Nechápem.

Telekomom poskytovane routre nepatria do kvalitnych zariadeni. Najlepsie je ked si clovek zaobstara vlastny router. TP-LINK Archer VR600b je urcite kvalitnejsie zariadenie a v tvojom pripade by som nevahal. Ak ti ide len o test, zober ho napriklad z alzy, doma zapoj pozri si profil a uvidis sam aka bude zmena. Ak to nebude nic viditelne zvolil by som lacnejsiu verziu VDSL routra a VR600b by som vratil (ale ZTE router vymen za nejaky iny TP-Link napr. TP-LINK TD-W9980B).

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekomom poskytovane routre nepatria do kvalitnych zariadeni. Najlepsie je ked si clovek zaobstara vlastny router. TP-LINK Archer VR600b je urcite kvalitnejsie zariadenie a v tvojom pripade by som nevahal. Ak ti ide len o test, zober ho napriklad z alzy, doma zapoj pozri si profil a uvidis sam aka bude zmena. Ak to nebude nic viditelne zvolil by som lacnejsiu verziu VDSL routra a VR600b by som vratil (ale ZTE router vymen za nejaky iny TP-Link napr. TP-LINK TD-W9980B).

Ďakujem, 

kamoš mi poradil tento  ASUS DSL-AC56U   tak skúsim kúpiť ten, hádam je to dobrý router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asus dsl-ac56u -1.Zla softwarowa podpora,2.Wifi ma nedostacujuce prenosove rychlosti,kolisanie rychlosti,3.mediatek cip co nie je ziadna kvalita.To je len cast problemov co mi teraz napadli.Je to proste lenivy router co ti bude liest iba na nervy.Uz vo webovom rozhrani sa tam preklikavas vecnost cele je to spomalene.Ver mi mam dlhorocne skusenosti s routrami a mal som aj tento model a predal som to.Je to kus leniveho HW a to sa tyka vsetkych asus routrov pre bezne domacnosti.

TP-LINK Archer VR600b  vlastnim teraz.

1.Odladeny soft,kopec nastaveni,rychlost,2.Broadcom cip co je spicka medzi cipmi,3.Skvela wifi s dobrym dosahom stabilitou a vysokou prenosovou rychlostou,4.Skvela mobilna aplikacia kde si mozes vsetko nastavit a to je len tiez co mi teraz z hlavy napadlo.

Rozhodni sa ako chces ale nepisem len tak podla recenzii mal som to doma a tp link teraz pouzivam.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To "Rudo85"

Ďakujem za osobnú skúsenosť a rady. Ešte sa chcem spýtať keď vlastníš TP-LINK Archer, dokáže tento router zobrazovať parametre DSL linky ako je šum, útlm, max rýchlosť, pripojená rýchlosť, profil atď?? Nikde o tom nepíšu. Poprípade mi hoď tvoj screen. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To "Rudo85"

Ďakujem za osobnú skúsenosť a rady. Ešte sa chcem spýtať keď vlastníš TP-LINK Archer, dokáže tento router zobrazovať parametre DSL linky ako je šum, útlm, max rýchlosť, pripojená rýchlosť, profil atď?? Nikde o tom nepíšu. Poprípade mi hoď tvoj screen. 

screencapture-192-168-1-1-2018-08-17-08_55_46.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem,

no tie parametre sú dosť základné, škoda že nezobrazuje viac parametrov linky ako dátová cesta, výstupný výkon, profil klinky atď..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem,

no tie parametre sú dosť základné, škoda že nezobrazuje viac parametrov linky ako dátová cesta, výstupný výkon, profil klinky atď..

A naco ti to bude ? Aby si si mohol povedat ze to tam mas a pozries sa tam asi jeden dva krat ? Nechapem ako niektorich ludi mozu zaujimat viac taketo hluposti ako stabilny chod.Ty to aj tak nezmenis linku mas taku aku mas a nic z tym robit nemozes a tie somariny od asusu su tam na dve veci.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A naco ti to bude ? Aby si si mohol povedat ze to tam mas a pozries sa tam asi jeden dva krat ? Nechapem ako niektorich ludi mozu zaujimat viac taketo hluposti ako stabilny chod.Ty to aj tak nezmenis linku mas taku aku mas a nic z tym robit nemozes a tie somariny od asusu su tam na dve veci.

Nie sú to potrebné údaje pre mňa, potreboval som to len preto, aby som mohol parametre linky porovnať s existujúcim zariadením od Telekom ZTE II Speedport  entry 2i čo mám teraz.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja osobne nepouzivam routre od telekomu pretoze su osekane a nefunguju dobre.Posledny som mal dlink 2641R tusim pred 9 rokmi na adsl.Ale tento ZTE som uz instaloval niekolkym ludom a nestazuju sa na vypadky alebo niejake problemy.Tiez to porovnavat je zbytocne lebo to moze zobrazovat na kazdom routri inak.Zober si mal som ten asus SNR down mi ukazovalo 10db a na tplink 7db a ide mi to lepsie tak comu teraz verit :) Vyskusas to len tak ze budes proste internet vyuzivat a sledovat ci nemas niejake problemy.Mas niejake problemy pri pouzivani ZTE ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja osobne nepouzivam routre od telekomu pretoze su osekane a nefunguju dobre.Posledny som mal dlink 2641R tusim pred 9 rokmi na adsl.Ale tento ZTE som uz instaloval niekolkym ludom a nestazuju sa na vypadky alebo niejake problemy.Tiez to porovnavat je zbytocne lebo to moze zobrazovat na kazdom routri inak.Zober si mal som ten asus SNR down mi ukazovalo 10db a na tplink 7db a ide mi to lepsie tak comu teraz verit :) Vyskusas to len tak ze budes proste internet vyuzivat a sledovat ci nemas niejake problemy.Mas niejake problemy pri pouzivani ZTE ?

Problémy nemám žiadne, linka nepadá,  len to mám zriadené asi týždeň, čiže tam mám zatiaľ nastavený testovací profil 26297/3199 Kbits vid screen v prvom príspevku sú moje parametre.  Reálne mi speedtest namerá 24/3. Po mesiaci vraj ak bude linka stabilná mi zvýšia profil na 31549/3199 a práve preto uvažujem ten TP-link aby mi to bežalo stabilne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak potom by som nespekuloval a pockal ako to bude fungovat lebo uz si na hrane a ked ti to zvysia bude to len horsie.Ked to pojde stabilne tak by som ani router nekupoval lebo ten tiez nedokaze robit zazraky.Kvoli wifi to riesit nemusis kedze mas maly down a nato staci aj tato wifi.Ja byt technik tak ti to aj necham takto lebo parametre linky sa pocas dna menia aby ti to nezacalo robit problemy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak potom by som nespekuloval a pockal ako to bude fungovat lebo uz si na hrane a ked ti to zvysia bude to len horsie.Ked to pojde stabilne tak by som ani router nekupoval lebo ten tiez nedokaze robit zazraky.Kvoli wifi to riesit nemusis kedze mas maly down a nato staci aj tato wifi.Ja byt technik tak ti to aj necham takto lebo parametre linky sa pocas dna menia aby ti to nezacalo robit problemy.

Rozumiem,  a čo tam mám na hrane??  Šumové rozpätie (hore/dole) mám napríklad ráno 12.7 / 8.4 a večer okolo desiatej 12.7 / 7.4 ale som ďaleko od ústredne, takže som rád, že to ide aspoň takto.  Zatiaľ to takto beží stabilne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rozumiem,  a čo tam mám na hrane??  Šumové rozpätie (hore/dole) mám napríklad ráno 12.7 / 8.4 a večer okolo desiatej 12.7 / 7.4 ale som ďaleko od ústredne, takže som rád, že to ide aspoň takto.  Zatiaľ to takto beží stabilne.

Resp. ako sú tu už písal v inej téme  kábel od telekomu mám privedený zo stĺpa  do domu , ukončený  na stene v svorkovnici. Odtiaľ mám potiahnuté klasickou dvojlinkou k routeru.  Má tá dvojlinka vplyv na parametre linky?? Je potrebné ju vymeniť za  FTP/UTP  kábel, kde sú pary medzi sebou navzájom točené? Zlepší mi to parametre? Alebo na tých 15 metroch obyčanejnej dvojlinky  to až tak na paramentre liky nevplýva?

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Mas to malinko tam uz potom rastie chybovost linky a vidis ako ti to klesa aj o 1db a zober si ked ti to zvysia bude to este menej.Nastane niejaky vacsi pokles a moze to padat.Ale treba to vyskusat a ked bude zle daju ti to naspat.Podla mna to asi nebude lepsie to ti moze povedat technik ale pochybujem.Robil som DSL na stare pripojky a v pohode.Tam sa aj tak do pripojky davaju dva kabliky zvysok je mimo.

Editoval Rudo85

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Tak dnes po týždni bežania testovacieho profilu mi to zdvihli na 30 Mbit/s. Linka zatiaľ stabilná. 

20180822_163004.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

uz si uplne na hrane.. niekedy sa moze stat ze vypadne linka.. najma vo vecernych hodinach ked je siet viac vytazena

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Tak dnes po týždni bežania testovacieho profilu mi to zdvihli na 30 Mbit/s. Linka zatiaľ stabilná. 

20180822_163004.jpg

Presne to co som ti hovoril.Toto je velmi malo a pri zmene pocasia alebo v spicke ked bude vela ludi ti to bude asi padat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Volal som na technickú podporu internetu, že po zdvihnutí profilu mi SNR klesá aj pod 6 dB či nebude linka padať a tam mi povedali že si SNR nemám všímať, že linka môže bežať aj so SNR 4 dB a nemusí padať. Že to mám sledovať a pokiaľ to bude padať bude sa to riešiť. Zatiaľ 11 hodín bez spadnutia. Je 19:12 a aktuálne SNR 5.7 dB tak uvidíme.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte dodám, že zatiaľ bežím na ZTE II, ale už mám kúpený aj TP-LINK Archer VR600b, len to nechcem teraz prehadzovať, nech nemám zbytočné rozpady spojenia, keď len dnes mi zvýšili profil, tak nech to nechám bežať aspoň týždeň, aj keď by možno stálo za hriech vyskúšať aké SNR budem mať s týmto routerom. Na rôznych  fórach som sa dočítal, že údajne dosahuje lepšie parametre linky ako telekomácke routre a hlavne že vykazuje lepšiu priepustnosť linky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemusel si hned volat na linku ked sa nic nedeje :) Povedal som ze mozno nemusi to hned padat.To uvidis az ked budes dlhsie testovat.Kludne tam daj archera urcite to nebude horsie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz