Aký sieťový kábel

Otázka

• 0

Mám optiku 60mbs aký sieťový kábel presne myslím to CAT aké  ? A aká značka ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

na vzdialenost do 50 m ti staci cat 5e ktory dokaze na tuto vzdialenost preniest 1Gbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok lebo chcem 15m 

čiže nebude rozdiel. Medzi 5e a 6 CAT ? 

Inac značka môže obyčajná datacom z slzy za 6€? Či lepšia značka má nejaké výhody ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rozdiely v rýchlosti tam nie sú.

Do 1Gbit/s stačí v pohode Cat 5e, na značke veľmi nezáleží, môže byť aj ten Datacom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Mám optiku 60mbs aký sieťový kábel presne myslím to CAT aké  ? A aká značka ? 

Cat5e bude stacit, rozdiel medzi cat 5e a cat 6 neuvidis co sa rychlosti tyka. Hlavne si zober tieneny kabel (FTP). Ci ides vonkom alebo vnutrom ale lepsie tieneny. Znacka je jedno :)

Tu mas popis ku kategoriam: https://sk.wikipedia.org/wiki/Krútená_dvojlinka#Kategórie_dátových_káblov

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
  • neber tieneny kabel, zbytocne az kontraproduktivne, ak neplanujes uzemnenie tienenia a nakup ostatnych prvkov tiez tienenych
  • podla pouzitia mas 2 moznosti - "kabel" alebo "lanko"
    • do stien sa zavadzaju kable
    • na kratke vzdialenosti napr medzi PC a routrom... tam sa davaju lanka, ktore su makksie
  • zobral by som Cat 6, nie je tam velky cenovy rozdiel ale ani nejaky vyrazny benefit na 15 metrov ale je to investicia do buducnosti, najme ak kabel chces tahat niekde napevno
  • davaj si pozor by to nebol daky smejd. aby tam neboli hlinikove kable vo vnutri, pripadne malo prepletene pary, to si vsimnes niekedy ked ten kabel mas v ruke ze je prilis makky, alebo nema standardne farebne oznacenie pokial beries kabel na "metre" a ides si krimpovat sam koncovkyn
  • Znacka, myslim ze som mal z alzy datacom a vypadal v poriadku, ostatne neviem posudit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aky rozdiel medzi FTP a UTP? zajtra mam ist po neho tak povedze ci moze byt tento co som poslal... budem to z routra do PC tahat je to cez cely dom (ziadne poschodia) cize tak 10m vzdialenost...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobre si kupil

ak ta to zaujima ake su rozdiely medzi kablami tak google. To je na dlhe rozpisovanie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar