Odstúpenie od zmluvy

Otázka

• 0

Dobrý deň!

Len dneska som sa dozvedel na živé.sk, že Telekom zdražuje ceny služieb od 1.8. a mal by som o tom dostať list/e-mail, ale nič mi neprišiel, len faktúry a reklamy...

Na webe Telekomu píšu:

Citát

Čo mám robiť, ak nesúhlasím so zvýšenou s cenou? Môžem ju reklamovať?

Zvýšenie ceny nie je dôvodom na reklamáciu.
Ak neakceptujete novú cenu ako podstatnú zmenu zmluvných podmienok, máte v zmysle zákona o elektronických komunikáciách, ako účastník právo na odstúpenie od zmluvy o poskytovaní verejných služieb bez sankcií, a to najneskôr do 31. 07. 2018, resp. do jedného mesiaca od oznámenia podstatnej zmeny.

Zmluvu som predľžil koncom mája, mám od Telekomu len ADSL XL - ale v poslednom čase to ide trápne, mal som denne výpadky aj 4-5 krát, a teraz od piatka mi vôbec neide net. Sobotu ráno som zavolal na poruchovú linku, povedali mi, že do troch dní to vyriešia, včera som dostal smsku, že je v riešení technickými zložkami, a dneska o 17:00 mi písali, že porucha služby je vyriešná, ale ani teraz neide. Od piatka na ADB modeme nesvieti DSL led (ani Internet), takže niečo bude s káblami... Od soboty využívam mobilný net od 4ky s 300 gigovým FUP-om za 12 eur a je minimálne dvakrát rýchlejší + stabilnejší, než tento blbosť.

Moja otázka je, už sa nedá odstúpiť od zmluvy? Na zive.sk písali, že "Urobiť tak môžu do 31. júla alebo do 30 dní po doručení e-mailu a listu, podľa toho, čo nastane neskôr.", ale ja som nič o tom nedostal...

Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Ak Vam faktura chodi mailom,  tak tuto informaciu Vam Telekom zaslal mailom, tak ako pisali, ze to bude zasielane, treba si to skontrolovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vážne som nič také nedostal, prvú zmluvu poštou, druhú a tretiu mailom a okrem tých len samé reklamy (Vyhrajte dovolenku..., Počúvajte hudbu a sledujte videá bez obmedzení, atď).

Tak nič, ďiki za odpovede, nejak musím vydržať, kým vybudujú optiku - v exceli Zoznam plánovaných lokalít už píšu 30. september (ako na polovicu Šamorína), ale ešte ani nezačali kopať, takže...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tie datumy su len orientacne castokrat sa to posuva

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz