Packet Loss v hre

Otázka

• 0

Prajem pekné ráno,

je mesiac čo mám internet od Vás a myslel som si, že konečne už nebudem mať žiaden problém s internetom pri hraní hier. Mám optický internet a som napojený cez kábel. Celý vytešený som si myslel, že konečne mám pokoj a môžem si v kľude zahrať hry.. ale nie je to tak. Neviem kde je problém, ale myslím si, že servermi, na ktorých hrám to nie je. Pretože môj kamarát, ktorý má internet od súkromníka tak packet loss nemá a pri tom má menšiu rýchlosť internetu a dovolím si tvrdiť, že to dokoncá hrá ešte cez wi-fi, nie cez kábel. Takže rád, by som vedel kde môže byť tento problém, pretože si myslím, že toto by sa stávať nemalo. K otázke posielam aj screenshot kde je vidieť ten packet loss.. niekedy je aj väčší.

Všetko ostatné šlape ako má, ale to pri čom využívam svoj internet najviac tak nefunguje podľa mojich predstáv.

Ďakujem za odpoveď

packetloss.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

Na infolinke treba povedat ze tvoj internet je nestabilny a mas packetloss. Ci to operatorka pochopi nie je podstatne, technik bude vediet o co sa jedna. Mozes jej to vysvetlit ze na par sekund akoby internet nefungoval a potom znova nabieha... Ohladom pretazenia to je vzdy rovnake. Najhorsie to je cez tyzden od 18-22 a cez vikend viacmenej stale no hlavne v Nedelu (ak k tomu este prsi tak hotovo :D ). QoS riesi len teba a tvoju domacnost, tak uvidis ci to pomoze ak nie potom technik.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúsil som tie porty v routri  a zatiaľ Ok uvidím časom ako lebo aj tak keď sme mali packet loss tak to dakedy robilo dakedy ne 

tak dúfam že pomohlo a nebude už vôbec dám vedieť a keď pomohlo tak napíšem riešenie 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

A čo povedať na linke ak budeme volat ?? Určite im nepôjdem že mám packet loss vo fortnite ??nejak ináč profesionálne ako popísať chybu ?

ide o to že vtedy keď mám ja packet loss tak aj on čiže pochybujem že v tom rovnakom case vždy by som mal ja dačo preťažené a aj on

Editoval Stanky25

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nooo sme dosť ďaleko od seba :D On býva v Lipanoch a ja v Poprade :D aaa ja bývam v bytovke

tak to je sakra daleko od seba :D . Ma napadlo co ked ste len pripojeny na uz pretazenu vetvu, vtedy by vam robilo to co popisujete. Ak sa pripoji vela ludi a zacnu pozerat ludia magio/youtube/netflix/twitch/stahovat a podobne tak dostanete packetloss. Kedze ste takto daleko od seba tak je sanca mala ale nie je to nic nove ze Telekomu chybaju nove infrastruktury a pri velkom pocte ludi to uz nezvlada. Cize aj pre teba aj kamosa moze byt podobna vec ze vasa ustredna (ktoru ma kazdy inde) je pretazena. Najlepsie by bolo keby z vaseho okolia bol aj niekto iny kto ma VDSL od telekomu a hrava fortnite. V tomto pripade by som volal technika asi rovno. Kedze to co popisujete je ozaj problem internetu/HW a zjavne nie na vasej strane.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nooo sme dosť ďaleko od seba :D On býva v Lipanoch a ja v Poprade :D aaa ja bývam v bytovke

Editoval GamoYT

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Otazkou je ako daleko ste od seba a pravdepodobne sa jedna o rodinny dom vsak?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Lol ale my nebývame spolu :D on úplne inde býva ako ja len. Vravím že je to telekomom lebo keď jemu to robí aj mne 

a servermi asi nie keď iný ľudia majú od súkromného poskytovateľa a im to nerobí NIkDY

Editoval Stanky25

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Problém je v tom že hráme to obaja aj keď ja na wifi  okej ale vtedy keď má packet loss on tak Aj ja 

a obcas keď nemá ho tak ani ja 

cize to bude telekom a nie nejaké sťahovanie 

Ved staci aby jednemu z vas nieco stahovalo, popripade obom naraz xD. Treba pozriet Traffic, ked mas packet loss pusti si aj ping test skrz cmd (prikaz na kontrolu pingu: ping www.six.sk -t). Ak mas packet loss v hre a je to tvojim internetom malo by to byt viditelne v prikazovom riadku pocas pingovania (mal by byt rapidne zvyseny ping alebo az "request timed out"). Ak je viacero uzivatelov na jeden router, staci aby jeden z nich mal pustene stahovanie a zozere celu linku. Preto sa potom nastavuje QoS ktore pomoze. Skontrolujte tieto veci potom kontaktujte technicku linku. Tiez sa moze stat ze v prikazovom riadku bude vsetko OK a packetloss bude v hre. Potom to bude serverom Fortnite. Tato hra sa stala velmi rychlo popularnou a tie servery mozu byt z casu na cas pretazene. Zalezi na aky vas napoji.

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Problém je v tom že hráme to obaja aj keď ja na wifi  okej ale vtedy keď má packet loss on tak Aj ja 

a obcas keď nemá ho tak ani ja 

cize to bude telekom a nie nejaké sťahovanie 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Popripade ak mas v routri moznost pozriet si traffic aby si videl ci ti nahodou nieco nezerie rychlost, potom uz vies pokracovat dalej :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cauko GamoYT

Ak mas na routri aj wifi, zistil by som si ci nahodou nie je niekto pripojeny z clenov rodiny a nestahuje, popripade ci tebe na PC v pozadi nieco nestahuje. Ak mas windows 10, na tvojom mieste by som zakazal Peer to peer stahovanie updatov (osobne by som updaty kompletne zakazal xD) , navod ako na to najdes tu: https://www.xplornet.com/support/internet/how-to-disable-peer-to-peer-updates-in-windows-10/

Popripade by som nastavil QoS pre fortnite, vse potrebne k tomuto najdes tu: https://portforward.com/fortnite/

Ak problem stale pretrvava, potom treba privolat technika ;)

Ďakujem za radu, určite sa na to pozriem a uvidíme, že čo :) Mám na routri aj wifi, ale problém je ten že bývam sám a jediné čo mám na wifi napojené je telefón, ale myslím, že by to nemalo robiť aj tak.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cauko GamoYT

Ak mas na routri aj wifi, zistil by som si ci nahodou nie je niekto pripojeny z clenov rodiny a nestahuje, popripade ci tebe na PC v pozadi nieco nestahuje. Ak mas windows 10, na tvojom mieste by som zakazal Peer to peer stahovanie updatov (osobne by som updaty kompletne zakazal xD) , navod ako na to najdes tu: https://www.xplornet.com/support/internet/how-to-disable-peer-to-peer-updates-in-windows-10/

Popripade by som nastavil QoS pre fortnite, vse potrebne k tomuto najdes tu: https://portforward.com/fortnite/

Ak problem stale pretrvava, potom treba privolat technika ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar