Retencia na paušály ÁNO

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Chcem sa Vás opýtať či Vám volali s retenčného oddelenia ohľadne paušálov ÁNO a ponukli Vám smiešnu ponuku ako mne ? Retenčné mi ponúklo paušál ÁNO M za cenu 20 EUR a ku tomu 2,5 GB. Je toto pravda, že "najlepší" operátor ponúka za takú cenu paušál ? Pýtal som sa či mi nedajú po tých 2,5 GB spomalený internet a že nie. Chcel som ostať v telekome, ale takýmto ich prístupom určite neostanem.  Vyjadrite sa či v poslednu dobu tiež Vám ponukli takýto "super" paušál za ešte "lepšiu" cenu. :/ 

A nemám iba tento jeden paušál, ale aj pevný internet takže to je smutné, že takto si Vážia dlhoročných zákazníkov. :( 

Editoval erikgalovic
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

76 odpovedí na túto otázku

• 0

Aj mne tak isto volali s retenčneho že ako ich dlhoročný zakaznik magio televizie mam zľavu na telefon vo vyške 100€ a ponúkli mi paušal Ano M s neobmedzenymi volaniami a dátamy 500mb ale kedže mam aj televiziu tak som získal skupinu Magenta 1 a data 1gb mne sa to tiež zdá málo na rok 2018 asi zaspali dobu 

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako pre koho je 1GB dosť... Pre mňa je to veľmi málo. Neobmedzené hovory nepotrebujem,pretože to vôbec nevyužijem. Aktuálne mám Happy L s 3GB dát +1GB za odporučenie zákazníka.Pre mňa je 4GB dát prijateľné..? Tak nie je,až tak veľa,ale vzhľadom k tomu,že využívam WiFi pripojenie je to postačujúce. Určite menej,ako 4GB dát by som nechcel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

V dnešnej dobe,už hovory najmä na paušáloch lacné... Tiež veľa neprevolám. Ide mi hlavne o dáta. Telekom,Orange a O2 v tejto oblasti zaspali dobu... Ešte stále nevedia (nechcú)ponúknuť normálne dátové balíčky. Oni vedia prečo to robia... Dnes na hovoroch sa nedá zarobiť,tak ostávajú dáta... Neskôr sa bývalý triopol spamätá,ak veľa ľudí odíde ( postupne)do  4-ky,tak tiež tiež dajú normálne dátové balíčky...Chce to čas....

Čo ideš porovnávať 4ku? Tá čo ani signál nemá, a v EU ti dá 1GB oproti Telekomu čo ti dá celý objem tvojich dát... zároveň koľko ľudí čo som počul, že má problém sa vôbec pripojiť na internet v zahraničí, a oproti Telekomu ani neponúka v zahraničí 4G. A uvidíš, ak niekedy 4ka dosiahne takého pokytia 4G ako Orange či Telekom tak aj ceny hneď budú iné.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Určite nejdem porovnávať Telekom zo 4-kou.. Vzhľadom na pokrytie 4-ky sa to nedá. Chcel  som napísať,len vďaka konkurencii tiež pôjdu dáta s cenou dole. Podobne,ako,keď prišlo na trh O2 a po čase ceny hovorov išli dole. Orange a T-Mobile (teraz Telekom) dali ceny na úroveň O2 a,aj nižšie. Všetko chce čas..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No toho času dosť prešlo, to sa ale ešte načakáme potom. Pozri len koľko rokov sme sa dočkali na neobmedzené volania boli také lacné relatívne, ja to vidím tak, že dáta nebudú tak veľa stáť keď zanikne ich význam, ako to je pri voľných minútach. Alebo druhá varianta, ak bude 100% pokrytie 4G stieťou budú nižšie ceny, ale dokedy, keďže keď príde 5G tak znova vytvárať novú sieť, toto je ten problém, technológie idú dopredu, zvyšuje sa rýchlosť internetu, tým pádom musia oni vylepšovať pokrytie a to sú náklady navyše, aj tak celkovo mi príde, že lepší internet do mobilu ako je 4G je na slovensku asi aj zbytočný, reálne cez ten internet sa neoplatí pozerať videá keď sme obmedzený dátami a ani sťahovať filmy a hocičo objemné, a načítavanie stránok tiež je dosť rýchle oproti 2G/3G. Čiže je aj celkom zbytočné keď má Telekom či Orange veľké pokrytie takou rýchlou sieťou keď si obmedzený dátami, ktoré sú drahé a keby mohli by pýtali ešte viac.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno,keby mohli tak by pýtali,ešte viac. Keby tu boli,len dvaja operátori (  Telekom a Orange),určite by pýtali,ešte viac a pritom by nás presviedčali,ako lacno a výhodne darujeme (????). Presne,tak,ako píšeš dĺho po príchode O2 boli stále vysoké ceny hovorov ( niekoľko rokov),až po pár rokoch,keď zistili,že nemajú šancu uspieť na trhu s takými cena. Tiež v dobe dátovej pôjdu dole,ale po pár rokoch...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Áno,keby mohli tak by pýtali,ešte viac. Keby tu boli,len dvaja operátori (  Telekom a Orange),určite by pýtali,ešte viac a pritom by nás presviedčali,ako lacno a výhodne dátujeme (????). Presne,tak,ako píšeš dĺho po príchode O2 boli stále vysoké ceny hovorov ( niekoľko rokov),až po pár rokoch,keď zistili,že nemajú šancu uspieť na trhu s takými cena. Tiež v dobe dátovej pôjdu dole,ale po pár rokoch...

Editoval Juraj0506

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno,keby mohli tak by pýtali,ešte viac. Keby tu boli,len dvaja operátori (  Telekom a Orange),určite by pýtali,ešte viac a pritom by nás presviedčali,ako lacno a výhodne dátujeme (????). Presne,tak,ako píšeš dĺho po príchode O2 boli stále vysoké ceny hovorov ( niekoľko rokov),až po pár rokoch,keď zistili,že nemajú šancu uspieť na trhu s takými cena. Tiež v dobe dátovej pôjdu dole,ale po pár rokoch...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno,keby mohli tak by pýtali,ešte viac. Keby tu boli,len dvaja operátori (  Telekom a Orange),určite by pýtali,ešte viac a pritom by nás presviedčali,ako lacno a výhodne darujeme (????). Presne,tak,ako píšeš dĺho po príchode O2 boli stále vysoké ceny hovorov ( niekoľko rokov),až po pár rokoch,keď zistili,že nemajú šancu uspieť na trhu s takými cena. Tiež v dobe dátovej pôjdu dole,ale po pár rokoch...

Pravdaže by boli drahší, ešte by sa predbiehali kto bude mať drahšiu ponuku, aj na to, že konkurencia je cenovo lepšia, tak stále Telekom a Orange vedú v tom, že sú najdrahší. 

Najviac ma ale dostávajú virtuálni operátori, presnejšie jedná sa o FunFon a Juro, jeden patrí Orange a druhý Telekomu, už som to síce niekde spomínal, že nejako doteraz nechápem význam týchto virtuálnych operátorov presnejšie týchto dvoch keďže, obidvaja sú výhodnejší ako pri Telekome EASY a u Orange Prima. Reálne keď si to vezmeme, lepšie by bolo keby rovno aplikovali na EASY také ceny ako na Jurovi a výhody, a to isté aj na Prime namiesto Funfonu, lebo načo je to dobré? Keď ak si u Jura tak si reálne u Telekomu a využívaš ich sieť, aj dátovú sieť (4G), a to isté pri Funfon využívaš všetko ako v Orange. Čiže vlastne Telekom aj Orange majú zbytočne dve možnosti kariet s dobjíjaním kreditu, ceny rozdielne, a vybaviť si Juro kartu dajme tomu vieš aj v Telekome nie? Prípadne riešiť problémy tiež cez Telekom, a to isté s Orange. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiež nechápem politike Telekomu a Orangeu.Áno je pravda,že Juro je výhodnejší,ako Easy. Telekom umožňuje pri Jurovi prístup,len do 3G siete (tak to bolo v minulosti)tiež nechápem tej politike. Zrejme preto,že obaja operátori ( Telekom a Orange) zrejme chcú mať konkurenciu (hoci fiktívne),pretože zisk z virtuálnych operátorov ide im. Tak Funfón je zrejme najlepšia predplatená sim karta kvôli dátam,ak nerátam 4-ku ( kvôli pokrytiu).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tiež nechápem politike Telekomu a Orangeu.Áno je pravda,že Juro je výhodnejší,ako Easy. Telekom umožňuje pri Jurovi prístup,len do 3G siete (tak to bolo v minulosti)tiež nechápem tej politike. Zrejme preto,že obaja operátori ( Telekom a Orange) zrejme chcú mať konkurenciu (hoci fiktívne),pretože zisk z virtuálnych operátorov ide im. Tak Funfón je zrejme najlepšia predplatená sim karta kvôli dátam,ak nerátam 4-ku ( kvôli pokrytiu).

Aha, to som netušil, že Juro nemá 4G iba 2G/3G, to je potom svinstvo, a Juro sa neoplatí keďže nevyužíva 4G. FunFon pravdaže je lepší, teraz čo má aj novú ponuku a zároveň je lepší ako Prima karta a dokonca využíva 4G od Orange, a čo viem tak taký Tesco Mobile tiež využíva 4G od O2, čiže toto ma celkom zarazilo, ohľadom Jura ako to presne je. Ale ani nevidím, že by to na Juro stránke niekde bolo písané, v cenníku je písané niečo o maximálnej rýchlosti internetu ale o tom, že využívaš iba 2G/3G od Telekomu o tom nie je ani zmienka.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vtedy to tak bolo,že Juro  má  prístup,len do 2G,3G siete... Možno sa to zmenilo. Zatiaľ  najlepšia predplatená karta s použiteľným internetom ( ide o pokrytie signálom) je Funfón. Hoci sa zdá najvýhodnejšia 4-ka ( kvôli pokrytiu tomu tak nieje). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čiže sa to nezmenilo, čo je smutné, a tým pádom nechápem tomuto kroku od Telekomu, bohvie či sa im samotný Juro predáva, tuším už ani reklamy v telke na neho nebývajú, za túto cenu aké pýtajú u Jura za dáta, by mali byť tie ceny v prípade ak by bola k dispozícii 4G, pri takýchto cenách a pri možnosti využívať iba 2G/3G by mali byť nižšie, lebo vlastne toto pokrytie už typujem, že Telekom ani nerozširuje, 2G je vlastne skoro všade, ale 3G už asi nerozširuje, len ak sa nemýlim Orange ešte rozširuje 3G.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čiže sa to nezmenilo, čo je smutné, a tým pádom nechápem tomuto kroku od Telekomu, bohvie či sa im samotný Juro predáva, tuším už ani reklamy v telke na neho nebývajú, za túto cenu aké pýtajú u Jura za dáta, by mali byť tie ceny v prípade ak by bola k dispozícii 4G, pri takýchto cenách a pri možnosti využívať iba 2G/3G by mali byť nižšie, lebo vlastne toto pokrytie už typujem, že Telekom ani nerozširuje, 2G je vlastne skoro všade, ale 3G už asi nerozširuje, len ak sa nemýlim Orange ešte rozširuje 3G.

3G sa nerozširuje nikde, 3G sa bude postupne utlmovať a frekvencie uvoľňovať. Otázka času. Tipujem ešte na tento rok, že do JURA 4G pribudne. Je to posledná služba, kde sa nepripojuješ do 4G. Ostatní už túto pseudohranicu odstránili. JURO je fajn na volanie, kto málo volá a nepotrebuje dáta. Preto vidím celkovo zmysel v DUAL SIM telefóne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Marcel uvidíme, keby sa tak stalo by to nebolo zlé, lebo Juro je fakt jediný virtuálny operátor, ktorý nevyužíva 4G. DUAL SIM telefón je dobrá vec, len výrobcov čo ich robia je málo, taký Samsung nerobí tuším DUAL SIM, Apple vôbec, a niektoré iné značky robia ale nie je ich typujem veľa, je to dobrá vec mať DUAL SIM, jednu SIM na volania a druhú na dáta, teda SIM pri ktorej len dáta využívaš ale nejde s nej volať, lenže dnešné mobily väčšina s nich nie sú dual sim a to na 100% aby operátori mali asi zisky a dávali si takéto ceny za dáta, iný dôvod nevidím :/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V dnešnej dobe,už hovory sú lacné... Operátori ponúkajú neobmedzené volania za výhodné ceny..?  Problém sú dáta. Traja operátori v nižších paušáloch nevedia ( nechcú) ponúknuť primerané dátové balíčky. Jediná možnosť je vybojovať si výhodnejšie ceny cez retenčné oddelenia. Nájsť v dnešnej dobe primerané množstvo dát k paušálu za primerané ceny je umenie nájsť ( keď hľadáme operátora s veľmi dobrým pokrytím LTE). Tak veľa toho nieje na výber. Treba veľmi pozorne hľadať,aby sme našli niečo a navyše. Zrejme,asi,len Funfón,kde sa dá vyskladať služby podľa potreby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Orange má akciu, stačí im dať najavo že máte záujem prejsť, a dajú Vám za 15€ neobmedzené volania a 2GB dát so spomalením po minutí (spomalenie už Telekom nemá). Nedávno som si hovoril že pre mňa je Telekom najvýhodnejší, ale opak je pravdou. Zajtra mám volať na retenčné, som zvedavý čo mi dajú..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne by bolo 2GB málo, aktuálne mám Happy L s 3GB dát +1 GB zadarmo navyše za odporučenie zákazníka. Toto mi stačí.Je to v pohode..?  Veď uvidíš čo ti ponúkne retenčné oddelenie Telekomu,ak nie,tak žiadosť o prenos čísla ku konkurencii. Zvyčajne zareagujú a ponúknu výhodnejšie ceny. Osobne mám viazanosť,tak to neriešim,až,keď mi skončí. Potom budem riešiť nové podmienky za výhodnejšie ceny a  primerané dátové balíčky ( aspoň 4GB dát) za max.20€..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Juraj0506 to by nebol problém, dá sa dokúpiť potom za 3€/1GB tým pádom ak by si potreboval 4GB by ťa to vyšlo 21€, čo je stále super cena za neobmedzené volania a 4GB dát, čo napríklad O2 ti za 20€ dá neobmedzené volania ale iba 1GB a to ak si nezoberieš mobilný telefón, a Telekom? Ten za 20€ 500MB a jedine s Magentou 1GB dát. Čiže keby dali u Telekomu paušál ÁNO L zľavu 50% tak by za 15€ neobmedzené volania a 4GB super ponuka (a neviem či aj s magentou nie 8GB dát).

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Happy paušály sa nedajú,už aktivovať. Mám ho cez retenčné oddelenie Telekomu,ešte mám viazanosť. Tento paušál som bral minulého roku za 19€ samozrejme bez telefónu. Teraz sa dajú aktivovať,len Áno paušály. Žiaľbohu paušály s primeraným množstvom dát začínajú od Áno L ( 30€ s viazanosťou čisto,len paušál )a vyššie + samozrejme splátka za mobil... Hoci bez telefónu 30€ za paušál v dnešnej dobe je veľmi veľa. Jediná výhodná ponuka je Áno cez retenčné oddelenie so zľavou,ale zrejme bez telefónu. Zatiaľ to neriešim,lebo mám viazanosť,ak to bude aktuálne,tak  Áno L,alebo vyššie hoci bez telefónu ( nevadí mi viazanosť) ide mi o primeranú cenu. No 30€ platiť za paušál,nech si to nechajú.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som už dva krát volal na retenčné či náhodou s ponukou sa nedá nič robiť pridať viac dát a tak a stále, že sa nedá..... A k tým paušálom ÁNO keď sa pridáte do skupiny MAGENTA 1 a nemáte tam internet alebo nejaku pevnú službu tak Vám pri paušále ÁNO M ani tých 1GB dát nedajú..... stále máte iba 500 MB. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne ponúkali ÁNO L za 27 Eur :D:D:D tak som ostal trochu prekvapený, že retenčné mi dáva takú "veľkú" zľavu na Paušál :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja som už dva krát volal na retenčné či náhodou s ponukou sa nedá nič robiť pridať viac dát a tak a stále, že sa nedá..... A k tým paušálom ÁNO keď sa pridáte do skupiny MAGENTA 1 a nemáte tam internet alebo nejaku pevnú službu tak Vám pri paušále ÁNO M ani tých 1GB dát nedajú..... stále máte iba 500 MB. 

Čiže to bolo celkom klamstvo keď si v Magente tak automaticky máš dvojnásobok dát... smutné.

Mne ponúkali ÁNO L za 27 Eur :D:D:D tak som ostal trochu prekvapený, že retenčné mi dáva takú "veľkú" zľavu na Paušál :D 

Veľmi veľká zľava! To si mal určite zobrať! :D To ako keď raz na chate u O2 mi ponúkali, že mi môžu dať paušál Modré O2 Dáta, s 5GB dát len ostatné platíš, ako volania za 1 min. 0,10€, normálne to stojí 15€ a mne napísali, že mi to vedia dať za 10€, keby za 5€ by bolo lepšie :D Ale keď vie Telekom dať ti zľavu 3€ cez retenčné ešte aj to je hanba :D Slávne retenčné aké dáva zľavy niektorým a tebe idú dávať 3€ :D

@Juraj0506 pravda, 30€ za paušál je veľa za paušál, viac ako je táto cena by som ani ja nedal, chcelo by to proste Telekom aby vytvoril aj také paušály kde sú primárne dáta a volania proste nie sú, a platíš si volania normálne 1 min, 0,10€ napríklad, lebo tieto ÁNO paušály sú proste vidieť, že zamerané iba na neobmedzené volania. Jediný Telekom inak nemá takéto paušály zamerané na dáta, Orange, Telekom ich napríklad má.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.