Magio cez powerline

Otázka

• 0

Dobrý deň, 

Je nejaký spôsob prosím Vás vylepšiť kvalitu tv prenosu cez powerline, nakoľko podľa mňa kvalita je dosť nízka a ani veľmi neplynulá. 

Bohužiaľ router a Magio box je na inom poschodí a riešenie cez kábel nie je možný. 

Ďakujem moc 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Bohužiaľ žiadny spôsob, powerline je už samo o sebe také nanič riešenie keďže funguje len niektorým, a to tým, čo majú elektrické rozvody po jednej sieti či ako to je :D

Jedine naozaj ten kábel nejako poriešiť, alebo potom Magio SAT je ešte riešenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

prenos signálu cez powerline adaptéry výrazne ovplyvňuje kvalita elektrického vedenia v domácnosti, alebo spôsob zapojenia.

Powerline je odporúčané zapojiť priamo do zásuvky (predpokladám, že máte), pretože v predlžovačkách je prenos značne obmedzený.

Rovnako to platí aj ak máte v zásuvkách prepäťové ochrany - tie ešte viac rušia signál. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. Mne to zjavne funguje, len neviem ci ta degradacia kvality oproti káblu musí byť fakt taký veľký? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmm. Mám tam rozbočoviu dvojzásuvku, keďže mám tam len jedinú zásuvku a teraz potrebujem teda až dve. Máte prosím nápad ako to riešiť? Zdá sa mi Váš nápad dosť logické, že tá ''predložovacka'' zhoršuje kvalitu. 

Ďakujem moc! 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ide o Glitel GP-7420 powerline alebo Devolo? 

Je odporúčané výrobcom zapájať priamo. Nie vždy je to nutné.  Sám som zapájal v niekoľkých domácnostiach tieto adaptéry a fungovali aj v predlžovačkách. Rozdvojka by nemala byť problémom. Samotný prenos by nemal byť rozdielny oproti signálu prenášaným cez priamy kábel. 

Ak mi upresníte o aký powerline ide, podľa kontroliek zistíme akú kvalitu signálu majú.

Editoval Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jedná sa o TP Link AV680 alebo niečo veľmi podobné, čiže nie je to od Telekom. 

Je zaujímavé, že niekedy sa vôbec nezasekáva, niekedy veľmi. Niektoré kanály idú lepšie, niektoré horšie. Nezdá sa to byť stabilné. 

Ďakujem úprimne za Vašu ochotu 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz