Zvyšovanie rýchlosti VDSL

Otázka

• 0

Dobrý deň, plánuje sa v tomto roku zvýšenie rýchlosti u Vdsl? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

28 odpovedí na túto otázku

• 1

Pridal (editované)

co sa tyka supervectoringu...spustat ho budu postupne tento rok ...do dvoch rokov by mal byt nasadeny uz vsade ...presny datum spustania neviem ale vsetky ustredne a MSANy maju prejst tento a dalsi rok modernizaciou

Editoval filipec12
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zatial nie je ziadne info, posledne zrychlovanie siete prebehlo ku konci roku 2016 co si myslim ze este nie je az tak davno

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A kedy konecne zavedu Super Vectoring ? Vieme nieco nove ohladom toho?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pytal som sa tuto otazku riaditela pre IT a technologie B Marića v hodine otazok, odpovedal mi ze technologiu testuju vo svojej sieti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj Filipec som Laik do sieti ale chcem sa spytat Super vectoring je k čomu dobrý ? Po dlhších trasách vädsie rýchlosti ? Ja mám 2 prípojky VDSL jedna dosahuje okolo 100 Mbit druha okolo 85 Mbit bohužiaľ 80 Mbit nepovolili ani Redukovany profil  problem bol vzdialenosti že som po kabli 850 metrov a nikto mi pripojenie nebude garantovať .Mislis ze tento super vectoring je riesenie pre metalicku siet ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

supervectoring dava zmysel ak je vzdialenost ucastnickej pripojky od ustredne (DSLAM/MSAN) do 500 m, potom su rychlosti +- rovnake ako pri vectoringu, ale myslim ze aj pri dlhsich vzdialenostiach ma zmysel pustat tuto technologiu pretoze urcity narast rychlosti aj ked nie az taky markantny tam urcite bude.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Radšej im mal Štát povoliť ťahať Optiku Stĺpmi bolo by to prenych lacnejšie a rýchlejšie aspoň do takych dedinskych časti lebo mi sa tu optiky ani nedožijeme .Naposledy som pisal aj na mesto tak reku mesto vydáva povolenia pre telekom tak nech sa s Telekomom dohodnu nech aj nám ponatahuju optiku reku ked primestska čast platim vyššie dane nech **piip** niečo robia no nie .A hovorca mesta ma spindal ja neviem si asi myslel že mu kážem za mestske peniaze tahať optiku ku nam no proste nula bodov  ale keď dane platit nato su prvi čo sa ozvu :D .Zavidim dedine Halič pri lucenci tam som videl ako maju optiku spravenu a maju kluď .

ODKAZ PRE TELEKOM V MESTSKEJ ČASTI ZOLNÁ PRI ZVOLENE ŤAHAJTE OPTIKU KÁBLAMI PO STOPOCH JA VÁS NEBONZNEM :D  :D:D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ODKAZ PRE TELEKOM V MESTSKEJ ČASTI ZOLNÁ PRI ZVOLENE ŤAHAJTE OPTIKU KÁBLAMI PO STOPOCH JA VÁS NEBONZNEM :D  :D:D 

made my day xD #Bangladéš v Zvolene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pytal som sa vyssie postaveneheo cloveka z Telekomu...planuju pustit pilotnu prevadzku ale ci tento rok alebo na buduci to mi povedat nevedel alebo nechcel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12, a tá pilotná prevádzka bude dúfam niekde na jednej ulici v Bratislave, aj to budú testovať 2 roky???

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nemyslim si...skor to pustia vo vacsej dedine kde je vacsia penetracia pripojok

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Radšej im mal Štát povoliť ťahať Optiku Stĺpmi bolo by to prenych lacnejšie a rýchlejšie aspoň do takych dedinskych časti lebo mi sa tu optiky ani nedožijeme .

Telekom ma moznost viest optiku po stlpoch ale dane stply musia byt osadene Telekomom, nie je mozne pouzit existujuce stlpy ktore uz dedina ma...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nemyslim si...skor to pustia vo vacsej dedine kde je vacsia penetracia pripojok

Ako píšeš, vo "väčšej dedine"  :):):)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uvidime, co je na tom pravda.. :) 

https://techbox.dennikn.sk/temy/internet-v-nemecku-je-iny-pribeh-deutsche-telekom-prechadza-na-250-mbit-s/

Dobrou správou je, že VDSL so Super Vectoringom testuje aj Slovak Telekom a do praxe ho plánuje uviesť koncom tohto, alebo začiatkom budúceho roku.

Pri FUP 300GB Ti to bude na dve veci :-) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri FUP 300GB Ti to bude na dve veci :-) 

Ja FUP neriesim. Mesacne viacej ako cca. 50 - 100GB neprenesiem.. Skorej mi ide o väcsi Upload... A 5€ si priplacat aby mi zvysili z 3 na 5Mbit urcite nebudem... Mne by bohate stacil program 50/5 alebo 80/8..  Upload potrebujem kvoli Ip kameram.. Ide to aj teraz, ale nie uplne optimalne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja FUP neriesim. Mesacne viacej ako cca. 50 - 100GB neprenesiem.. Skorej mi ide o väcsi Upload... A 5€ si priplacat aby mi zvysili z 3 na 5Mbit urcite nebudem... Mne by bohate stacil program 50/5 alebo 80/8..  Upload potrebujem kvoli Ip kameram.. Ide to aj teraz, ale nie uplne optimalne.

FUP 300GB je v dnesnej dobe velmi malo. Viac ako 70% uzivatelov uz tuto hodnotu prekroci a to len pri beznom sledovani YT, Netflix a inych streamov s vyssou kvalitou. Nehovoriac o hernych fanusikoch ktori si dnes kupia najnovsi titul a stahuju 106GB xD...

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano, je to malo. Ale to moj problem nie je. Ja si raz za par dni stiahnem daky film a pod.. Youtube nemam ani cas pozerat. Netflix nemam... Ja ten net potrebujem njviac kvoli IP kameram a vzdialenemu pristupu a kvoli NASku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na optike sa nam podarilo stiahnut za mesiac 1,4 TB ale to kamos hral fifu , kupil 3D telku tak filmy , bluray filmy atd :D ale samozrejme optika neviem ci na VDSL by sa to vobec dalo 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No co Telekom. Este testujete? Volako vam to zasa dlho trva...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mame tu uz rok 2019. Nieco noveho ohladom SuperVectoringu? Alebo Telekom caka kym nemci prejdu zasa na novsiu technologiu, aby SuperVectoring karty mohli ''vyhodne'' od nich kupit? 

:D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

novinky tohto typu sa nedozvieš na fóre. Čakaj na oficiálne predstavenie, prípadne sleduj dsl.sk, zive.sk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

novinky tohto typu sa nedozvieš na fóre. Čakaj na oficiálne predstavenie, prípadne sleduj dsl.sk, zive.sk

Dozvieš sa aj na fóre. Ale až potom, čo výjde článok na živé.sk ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako je vidieť viacerí z nás čakajú ako to bude so SuperVectoringom. 

Nevie sa ako to vyzerá s 2HD programy súčastne pri VDSL ? Na toto sa už čaká od mája 2018.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak stále nič nové ohľadom 2x HD na VDSL ? :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz