Rýchlosť Magio internetu cez Wifi

Otázka

• 0

Dobrý deň,

prešiel som z balíka Magio internet L na rýchlejší balík XL 300/30 cez optiku. Rýchlosť pripojenia sa mi však vôbec nezvýšila, zostal som na 60 Mbit. Pc mám k internetu pripojený prostredníctvom usb wifi adaptéra, ktorý by mal bez problémov zvládať aj vyššiu rýchlosť pripojenia. Router Huawei od telekomu je tiež dimenzovaný na rýchlosť až na 1 Gbit. Na technickej podpore mi povedali, že cez wifi to vyššiu rýchlosť nepustí, treba Pc pripojiť káblom.

Zdá sa mi to čudné, je to pravda? 

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

takto ja mam 60MBps acez wifi to ide 15-30MBps sem tam skoci na 60MBps to len vynimocne ;) oni ti povedia ze ked cez kabel ide OK rychlost tak cez wifi to si pories uz sam a tvoj je to problem mne tak povedali :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rýchlosť, aká sa cez wi-fi prenesie závisí od viacerých faktorov, napr. vzdialenosť od routra, aj to aké výkonné je to zariadenie, v neposlednom rade aj router robí veľa - niekto má za ONT napojený vlastný, výkonnejší router.. ja osobne som nameral pri XL programe cez wifi aj 120 Mbit/s (na mobile, na PC s wi-fi adaptérom).. a už len na to, aby sa dosiahla rýchlosť okolo 300 Mbit/s na notebooku, musí obsahovať aj gigabitovú sieťovú kartu (ako som vyššie spomenul). Niektoré notebooky majú iba 100 Mbit kartu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Známy nameral aj s mobilom na wifi rýchlosť viac ako 300 Mbit, tak nechápem prečo v telekome to viac ako 60 Mbit nepustí? Kto má notebook je tým pádom úplne obmedzený, neviem si predstaviť pripájať ho k internetu káblom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nejde mi až o rýchlosť 1Gbit, ale maximálne 60 MBit  s notebookom cez wifi sa mi zdá dosť málo, keď rýchlosť pripojenia mám 300 MBit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @FunTrance,

odpoveď od @mirko1141 som označila ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 
V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže  

Prajem pekný deň

Terka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus nabuduce troska hladat,, skoro v kazdej teme kde sa riesi rychlost mas odpoved ako ti pise mirko1141 , merat cez kabel. Niekedy treba pockat cca 3 dni. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

rýchlosť 1Gbit/s aktuálne cez wi-fi nie je možné dosiahnúť. Táto rýchlosť je garantovaná pri pripojení cez kábel.

Na technickej podpore Vám podali správnu informáciu - je nutné PC prepojiť káblom (najlepšie triedy Cat 6). Zároveň je nutné mať gigabitovú sieťovú kartu v PC.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar