wifi

Otázka

• 0

Zdravím! Chcel by som pomocou wifi prijmať signál a následne ho posielať po kábli do magio boxu / teda aby som mohol sledovať tv bez toho, aby som musel ťahať dalši internetový kábel. Ake zariadenie by som mal kúpiť? Vďaka za odpoveď. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @slavo2102,

odpoveď od @mirko1141 som označila ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 
V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže  

Prajem pekný deň

Terka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, dá sa na rovnaký účel použiť aj wi-fi repeater?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V princípe áno, dá sa to. Len s výsledkom môžeš a nemusíš byť spokojný. Treba nájsť vhodné miesto na umiestnenie, aby bol signál wifi čo najlepší. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslel som že to bude fungovať ale narazil som na problém že magiobox ide stále cez rezervovaný štvrtý port. Teda ak som sa pokúsil k hlavému routru pripojiť cez wifi extender a do neho napojiť magiobox cez kábel tak to vôbec nešlo. Po pripojení iného routru v móde AP cez kábel do štvrtého portu "hlavného" routru som bol schopný dostať na TV obraz vďaka pripojeniu magioboxu na obyč wifi repeater ale obraz mám len na pár sekúnd a po chvíli to stále zamrzne - tu už pravdepodobne narážam na obmedzenie samotného wifi pripojenia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak chceš mať obraz a zvuk bez sekania či mrznutia, budeš sa asi musieť zmieriť s tým, že najlepšie je natiahnuť kábel priamo z routru až k magio boxu. Tým extenderom a opakovačom signálu nejako neverím. Kábel je kábel. A počítaj aj s tým, koľko zariadení máš doma pripojených na wifi. Vieš, surfovať po nete je jedna vec, ale telka, ak ju chceš normálne sledovať, potrebuje stabilné pripojenie, ináč prídeš o nervy. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúšal si ? Alebo len dristáš do vetra ? Ako viacero tvojich príspevkov ?

Ja mám napríklad wifi adaptér Devolo , ktorý som kúpil v Telekome a max spokojnosť . Žiadne sekanie obrazu .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pietro123 nie u každého to môže fungovať  korektne. Záleží, ako máš spravené rozvody atď. Ideálny je fakt kábel, prípadne repeater. Sú dni, kedy to ide fajn cez repeater , ale aj dni, kedy blbne. Ideálne investovať čas a spraviť kábel raz a navždy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@pietro123, ja mám telku cez magio sat, ale poviem Ti novinku. Áno, skúšali sme to u švagra v paneláku a jednoducho to nefungovalo. Akurát to nemal z Telekomu, ale myslím že z datartu. Takže či sa Ti to páči, alebo nie, skúsenosť mám. Hoci negatívnu. Ja som len napísal svoj názor a je na každého zvážení, ako sa zariadi. A ako píše @Marcel, nie každému to funguje korektne. Takže neviem, čo tu skáčeš. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A  ešte v paneláku.... :-) kde máš aj 20 viditeľných sietí. :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neskáčem len reagujem na tvoje spam-y ktorých je tu neúrekom ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar