Kúpa magio boxu

Otázka

• 0

Vypršala mi viazanosť na magio a opäť by som rád prdĺžil zmluvu, no zase 24 mesiacov platiť za prenájom boxu sa mi nechce (už som ho asi 10x splatil, stále mám pôvodný). Prečo už telekom neponúka kúpu boxu ako pred pár rokmi a musí sa len draho prenajímať? Alebo prenájom dlhoročným zákazníkom neúčtovať?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

oficiálne starý STB za nový nik nevymení jedine ak tak za poplatok okolo 50€ (neviem presnú sumu) ale vždy sa dá hlásiť porucha a následne sa s technikom dohodnúť že je to už niekoľká výmena boxu a poprosiť ho aby vydal nový nepoužívaný kus (ak ho bude mať a nebude zarezervovaný pre novú inštaláciu nemá dôvod ho nevydať) sám som takto menil lebo mi odišiel box s HDD a dali mi na výmenu starý používaný kus s hlučným HDD tak som opäť nahlásil že je chybný a potom som na mieste technikovi povedal čo je vo veci a ten mi dal fungel nový

a k téme prečo sa nedajú kúpiť? lebo by telekom prišiel o umelo navýšenú cenu TV a tým pádom o prašulky veď pre to prešli pred cca 2 rokmi aj na prenájom routrov jednoduchá matematika na príklade routra predávali ich po 9,90€ k viaznosti a koľko človeku fungoval toľko ho používal, teraz ho dajú za 0,49€ poviem si nie je to tak veľa a natisnú do hlavy aký servis ti s tým routrom budú robiť a ako sa ti oň budú v nájme starať až by človek aj uveril :D a pri 24M viazanosti 24x0,49€ celkovo 11,76€ takže za dva roky si im zaplatil za router viac ako keby si si ho kúpil a teraz prichádza to najlepšie to isté zariadenie ti budú naďalej účtovať za 0,49€ a každý mesiac idú na čistý zisk ( poviem si čo je 0,49€ ale 0,49€ x niekoľko tisíc zákazníkov je slušná čiastka) pokiaľ sa to nepokazí a ak áno prinesie ti technik na výmenu kus ktorý už niekto iný pred tebou vysplácal a budú zarábať naďalej. (tento model je určite značne zjednodušený lebo nevieme ich obstarávaciu cenu routrov ale nebol by som prekvapený pri ich hromadnom odbere že by bola aj nižšia ako 10€ za kus)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

eMkei - a ty si si odkial  keď nerozumieš jeho otázke  ? prečo by si mal kupovať v Bazoši rovnako starý ako má   doma ? On chce nový !  Prečo by mal čakať kým box "skape" , ale iba občas blbne. Tak ako môj ....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nikto nebráni si kúpiť zariadenie z bazošu, následne zaregistrovať MAC adresu na 777.

Treba si uvedomiť, že sa platí za servis a záruku zariadenia. V prípade že prestane fungovať výmena bez okolkov.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@jakubko666 @filipec12 a už je to účtovne dávno odpísané. Inak toto srdí aj mňa... ale čo koľvek sem napíšete je ako....kruhy na vode... majte sa a posledný zhasnite...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zrejme preto ze by prisiel o dost vela penazi a niekde tie peniaze "naskriabat" musi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar